Hiszpan pasjonat wybudował własny statek kosmiczny

Kategorie: 

Źródło: undespertar.com, YouTube/Lucio Ballesteros

Lucio Ballesteros, 87-letni pisarz, muzyk i YouTuber z Montoedo w Hiszpanii wybudował własny statek kosmiczny. Imponujący pojazd mierzy niecałe 20 metrów i waży nieco ponad tonę. Dokumentalista Xoel Méndez postanowił stworzyć film opowiadający o Lucio Ballesterosie i jego niezwykłym projekcie.

Hiszpańska gazeta El Pais Ballesteros szacuje, że mężczyzna wydał ponad 100 tys. euro na budowę statku kosmicznego z aluminium i metakrylanu.

Ballesteros powiedział w wywiadzie, że statek nie jest jeszcze ukończony i nie posiada silników potrzebnych do poruszania się. Mężczyzna dodał, że ludzkość będzie musiała „ewoluować psychicznie i duchowo”, zanim ludzie zrozumieją, jak działa technologia napędzająca niezwykły pojazd.

 

Twórca ma nadzieję, że w przyszłości statek będzie używany do podróży na planetę o nazwie „10/7”, która pochodzi z serii powieści napisanych przez samego Ballesterosa. Pisarz opisał planetę jako zamieszkałą przez „istoty bardzo podobne do ludzi, ale z wyższą posturą”. W nazwie planety liczba 10 reprezentuje jedność Boga, podczas gdy 7 reprezentuje siedem wymiarów ludzkiej istoty.

Lucio Ballesteros prowadzi stronę internetową oraz kanał w serwisie YouTube, gdzie opowiada o swoim pomyśle oraz jego realizacji.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika baca

o w mordę, koleś wydał na

o w mordę, koleś wydał na swój statek z aluminium siedem razy więcej niż NASA na łaziki z foli aluminiowej i tektury...

chyba mu się trafił na złomowisku samorodek czyli stare karnisze lub żyła puszek bo nie musi wcale ciąć kosztów i opierać budżetu o pazłotko z czekolady...

Skomentuj