Ho'oponopono - harmonizowanie przez przebaczanie

Kategorie: 

Źródło: www.eioba.org

Powiedzenie kahunów głosi: nie pozwól zajść słońcu bez ho'oponopono. "Ho'oponopono" znaczy "rozpocząć działanie harmonizujące, porządkujące". Istnieje boski, absolutny, duchowy porządek (PONO), do którego dostrajamy przez ho'oponopono porządek zewnętrzny, który nie jest doskonały.

Ten rytuał ma różne formy. Jego istotą jest pozbycie się wewnętrznych konfliktów, żalu, nieprzebaczenia w stosunku do ludzi, którzy w jakiś sposób nas zranili lub ranią. Mamy problemy w relacjach z innymi, gdy są one zbyt zażyłe, niż być powinny. Ponieważ niewielu oświeconych żyje wśród nas, mamy do czynienia z ludźmi pogrążonymi w mocnym egoizmie. Dlatego rytuał ho'oponopono będzie dla nas bardzo użyteczny. Znajdziemy wiele okazji, by go stosować. Nieprzebaczenie jest czymś, co gromadzi się wewnątrz i zżera nas od wewnątrz.

Technika:

  • Zrób osiem głębokich oddechów (jest to jedna z form oddechu Ha!)
  • Następnie wypowiedz: "Proszę Akua lani (ducha, Wyższe Ja, boga - wypowiedz jak chcesz) istniejącego w każdej osobie (lub w danym człowieku: podaj imię, nazwisko, przezwisko) o przebaczenie. Proszę o przebaczenie i sam przebaczam". Powtarzaj kilka razy tak długo, jak długo czujesz potrzebę.
  • Następne otwórz się na pojawiające się obrazy, odczucia, wrażenia.
  • Na zakończenie możesz wypowiedzieć "AMAMA" (co po Hawajsku znaczy "niech tak będzie").

Jeżeli brałeś udział w moim kursie huny lub znasz poniższe techniki według mojego opisu, możesz wykonać następujące kroki:

  • Oddech Ha!
  • Zaklinanie Akua lani
  • Afirmacja Ogólnego Celu
  • Doładowanie przez pikopiko
  • Ho'oponopono: "Proszę Akua lani (ducha, Wyższe Ja, boga - wypowiedz jak chcesz) istniejącego w każdej osobie (lub w danym człowieku: podaj imię, nazwisko, przezwisko) o przebaczenie. Proszę o przebaczenie i sam przebaczam". Powtarzaj kilka razy tak długo, jak długo czujesz potrzebę.
  • Spoczywanie w naturalnym stanie (PONO)
Możesz zrobić listę osób, którym chcesz przebaczyć, możesz kończyć dzień wykonując ho'oponopono. Stosuj to ćwiczenie tyle razy w ciągu dnia, ile zechcesz. Będziesz może odczuwał opory przed stosowaniem tej praktyki, ale uwierz: jest wspaniała i bardzo skuteczna. Przebaczanie nie polega na tym, że stajemy się tolerancyjni wobec zła, wobec sytuacji, gdy ktoś nas krzywdzi.
 
Uwalniamy siebie samych od przywiązania. Gdy kogoś nienawidzisz, jesteś do niego przywiązany. Myślisz o nim, plotkujesz na jego temat, mówisz w myślach lub na głos przekleństwa, obelgi, wyładowujesz swoją złość, uderzasz w powietrze z zaciśniętymi pięściami i zębami. To tworzy przywiązanie. W końcu dany człowiek może stać się twoją obsesją. Im bardziej się przywiążesz, tym więcej będziesz doświadczał niechęci.
 
Dlatego tak trudno przebacza się członkom rodziny i bliskim znajomym - do nich bardziej jesteśmy przywiązani. Przebacz nie po to, by zmienić innych ludzi, ale aby oczyścić się, uwolnić się. Niech będą tacy, jacy chcą być. To ich sprawa. Tobie nic do tego. Nie wchodź na ich ścieżkę. Jeżeli wiedzie na skraj przepaści, a oni idą nią bezkrytycznie, atakując każdego, kto chciałby ich zatrzymać, nic na to nie poradzisz. Są zaślepieni. Oni nie są tobą i nie ponosisz za nich odpowiedzialności.
 
 
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Ola

Ksiazka Pana Wojciecha

Ksiazka Pana Wojciecha przeczytalam zupelnie z ciekawosci. Ksiazka ta przybliza wierzenia ludow wysp Hawaii dotyczace starozytnego rytualu oczyszczania wlasnego wnetrze, tj, Huny i jej 7 zasad. Pan Wojtek w interesujacy sposob przedstawil czytelnikowi metode na odbudowe wlasnego wnetrza i uzyskanie wewnetrznej harmoni, boagactwa i szczescia. Pomimo, ze istnieje jeszcze kilka pozycji na rynku o tej starozytnej metodzie zdecydowanie polecam ksiazke Pana Wojciecha Filaber ''Sekretna hawajska metoda przebaczania i akceptacji: Huna i Ho'oponopono'.

Portret użytkownika Alicja

Ho'oponopono to rytual

Ho'oponopono to rytual oczyszczania wlasnego wnetrza oraz metoda przebaczania i akceptacji. Ksiazka Pana Wojciecha w interesujacy sposob opisuje ta starozytna metode jak rowniez opisuje nowoczesna wersje tej metody,ktora kazy moze stosowac na co dzien. Dzieki ksiazce Pana Wojciecha udalo mi sie osiagnac stan wewnetrzenj harmonii i spostrzegac zycie z zupelnie innej perspektywy. Zdecydowanie polecam tym, ktorzy zainteresowania sa osiagnieciem lepszego, pelnego harmonii zycia!
 
 

Portret użytkownika Agata3201

Polecam książkę Wojciecha

Polecam książkę Wojciecha Filabera Sekretna hawajska metoda przebaczania i akceptacji, która jest drogą dla każdego laika niezaznajomionego z hawajską kulturą ani ze sposobami samooczyszczania, poprzez którą w sposób przystępny czytelnik zapozna się z tajnikami metody Ho'oponopono,  także nauczy się skutecznie wykorzystywać jej założenia w praktyce. Metoda ta polega na ukierunkowanym, dokonywanym za pomocą konkretnych kroków, oczyszczaniu umysłu z obciążających go i szkodzących mu treści, uniemożliwiających człowiekowi spokojne życie i samorealizację. Sposób ten, choć brzmi obco i niezrozumiale, jak ukazuje poradnik, jest w swej istocie bardzo prosty, dzięki czemu stanowi niezwykle wartościowe narzędzie dla każdego człowieka, borykającego się w życiu z nadmiarem trudności, które wpływają negatywnie na stan wewnętrzny i tym samym, przekładają się na jakość życia na wszystkich płaszczyznach. Prezentowane w tej książce rozwiązanie pozwala na przywrócenie stanu naturalnego ludzkiego umysłu, a więc na uwolnienie tego, co szkodliwe i przykre.

Portret użytkownika Monika

Ksiazke Pana Wojciecha

Ksiazke Pana Wojciecha Filaber przeczytalam. Musze przyznac ze w bardzo ciekawy sposob przedstawia czym jest starozytyny system oczyszczania wlasnego wnetrza i przywracania go do stanu harmonii i balansu. Cieszy mnie fakt ze takie ksiazki sie pojawiaja na rynku i mam nadzieje ze nie jedna taka pozycja sie na rynku w przyszlosci pojawi. Serdecznie Polecam !

Portret użytkownika Daniel

@muninszaman: co myślisz o

@muninszaman: co myślisz o wersji ho'oponopono którą promouje Joe Vitale? On proponuje inną formę - powtarzanie frazy "przepraszam, proszę wybacz mi, dziękuję, kocham cię", kierując ją do Boga lub w co tak się innego wierzy.
 
Tak przy okazji, czy zetknąłeś się z techniką Radykalnego wybaczania? Wg mnie też warto ją znać.

Portret użytkownika czlowiek

Witam. Cieszę się że poznałem

Witam. Cieszę się że poznałem ho oponopono, naprawdę dużo mi to pomaga. Miałem silne depresje, myśli samobójcze itp no było naprawdę źle ze mną. Życie dało mi takiego kopa w dupe że się poddalem nie miałem sił na nic. Pojawiły się depresje i chore myśli które nie dawały mi spokoju. Oczywiście nie ufam lekarzom i podjąłem decyzję walczyć z tym sam póki jeszcze nie zapóźno. Ale obojętnie co robiłem depresje i myśli stawały się coraz silniejsze( wspomnienia to mój największy wróg). Pewnego dnia miałem silne uczucie coś czytać czegoś szukać (to zdarzało mi się nie raz. W takich sytuacjach nagle wiem co wpisać w wyszukiwarkę i na jaką stronę wejść. Nie potrafię tego wyjaśnić tak już mam) i nagle znalazłem informacje na temat ho oponopono( dziwne uczucie znikło znak że właśnie ten temat powinien mnie zainteresować.) jak zobaczyłem nazwę ho oponopono to nie wiedziałem czy się śmiać czy plakac, ale skoro me uczucie mi to wskazało to musi coś w tym być,nie mogłem tego z zignorować ponieważ nie raz mi to pomogło. Teraz odkąd znam ho oponopono i praktykuje czuje się o wiele lepiej. Depresje powoli znikają, a czasami mam dziwne ataki radości szczęścia no niesamowite uczucie. Tylko ją robię to w inny sposób, no są różne metody praktykowania ho oponopono. Niewiem jak to się dzieje ale pomaga i widzę tego skutki, zainteresowanym mogę podać link do książki o ho oponopono.

Portret użytkownika b@ron

...ja to nawet bym

...ja to nawet bym spróbował...ale boje się że za takie coś mogą zamknąć w wariatkowie...niby mógłbym to zrobić ...intymnie np. w piwnicy ...ale wstydzę się przed samym sobą ...nigdy bym sobie nie wybaczył ....

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj