Humanoidalny robot Elona Muska ze sztuczną inteligencją zostanie zaprezentowany we wrześniu

Kategorie: 

Źródło: Tesla

Opracowany przez firmę Tesla robot o nazwie „Optimus” jest w stanie w pełni zautomatyzować wszystkie prace. Zaprojektowany do „niebezpiecznych i nudnych” zadań w fabrykach i innych miejscach pracy, Optimus będzie w stanie przenosić ładunki do 20 kg, a także wykona szereg innych prostych zadań.

 

Robot ma 173 cm wzrostu i waży 57 kg. Będzie mógł chodzić z prędkością około 8 km/h i będzie sterowany przez sztuczną inteligencję, która pomoże mu nawigować i wykonywać obowiązki.

 

Jeśli to wszystko brzmi trochę przerażająco, to tak jest – istnieje niezliczona ilość filmów science-fiction przedstawiających humanoidalne roboty, które zbuntowały się przeciwko swoim twórcom. Optimus będzie nawet wyglądał jak część, przypominająca coś z filmu I, Robot.

 

Teraz, według Elona Muska, nowy robot, który został ogłoszony w zeszłym roku, zostanie zaprezentowany podczas Dnia AI Tesli 30 września. Wersja, która zostanie pokazana na wystawie, będzie tylko prototypem, ale da nam pierwsze spojrzenie na to przerażające urządzenie i być może zobaczymy, jak chodzi i wykonuje zadania.

 

Ostatecznie roboty takie jak ten mogą nawet stać się podstawą w domu – oferując sposób na wykonywanie nudnych prac domowych, takich jak odkurzanie, jednocześnie działając jako towarzysz AI.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Skomentuj