Huragan ujawnił pozostałości brytyjskiej "Atlantydy" sprzed 4500 lat

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Podwodny skamieniały las w Cardigan Bay może świadczyć o zatopionej „brytyjskiej Atlantydzie”. Do takiego wniosku doszli naukowcy z Uniwersytetu w Aberystwyth. Korzystając ze specjalnych analiz, naukowcy zamierzają udowodnić, że skamieniałe drzewa mogą mieć ponad 4500 lat. Unikalny las został znaleziony po huraganie w pobliżu miasta Dlanrichstud.

 

Na wybrzeżu Walii znaleziono już skamieniałe pozostałości drzew, ale nikt nie był w stanie ustalić ich pierwotnej lokalizacji. Niedawna burza pomogła naukowcom w znalezieniu tego miejsca. Mówimy o dawno skamieniałych pozostałościach lasu, który mógł znajdować się nad wodą przez 4,5 tysiąca lat. Odpowiednie znalezisko zostało dokonane w Llanrichstud. Naukowcy zasugerowali, że starożytne walijskie drzewa były częścią lasu Cantre'r Gvelod wiele lat temu.  


Getty - Contributor

Znalezisko nadaje nowe znaczenie starożytnej legendzie z tego rejonu. Zgodnie z wypowiedzią dr. Hywela Griffithsa, od XVII wieku, pojawiają opowieści o „brytyjskiej Atlantydzie” zlokalizowanej w pobliżu Walii. Do ochrony przed morzem służyła tama z zasuwą, której otwieranie i zamykanie następowało w zależności od przypływów i odpływów. Z jakiejś przyczyny pewnego razu zapomniano to zrobić a cywilizacja zeszła na dno. być może już wkrótce dowiemy się na jej temat nieco więcej.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Skomentuj