Igigi, sumeryjscy poprzednicy ludzi w służbie u Annunaki

Kategorie: 

Źródło: secretsun.blogspot.com

Starożytna rasa obcych znana  jako Annunaki zdaniem wielu ma być odpowiedzialna za powstanie rasy ludzkiej. Poprzez genetyczne manipulacje na przodkach dzisiejszych małp zdołali oni stworzyć sobie niewolników koniecznych do eksploatacji naszej planety ze złóż złota. Zdaniem niektórych rasa ludzka nie była jednak pierwszym tworem Annunaki a na długo przed stworzeniem ludzi powołali oni do życia rasę znaną dziś jedynie pod nazwą Igigi.

 

 

Terminologia wykorzystywana do opisywania bogów w Mezopotamii jest niezwykle złożona i trudna do zanalizowania. Sama nazwa Igigi powinna oznaczać "ci którzy odwracają się i widzą" lub „Wielcy Książęta”. Zgodnie z podaniami byli oni pierwszymy sługami Annunaki którym najbliżej znaczeniowo byłoby chyba do greckich półbogów pokroju Herkulesa niż do ludzi.

W babilońskim micie o potopie zwanym Atra-hasis (od imienia króla ocalonego przez boga Enkiego) Igigi są przedstawieni jako służący Annunaki "bogowie mniejsi" kopiący rowy melioracyjne na polecenie w sumeryjskim odpowiedniku nieba. Co jednak ciekawe to fakt że zgodnie z dotychczasowymi odkryciami Igigu było maksymalnie dziesięciu. Zdaniem niektórych badaczy Mardik czyli bóg patron starożytnego Babilonu był jednym z Igigi. Inne znane imiona tych bóstw to Ištar, Asarluhi, Naramṣit, Ninurta, Nuska i Šamaš.

Zgodnie z podaniami, Igigi byli sługami Annunaki, którzy w odpowiedzi na ciężkie warunki życia jakim byli poddani zainicjowali rebelię przeciwko władzy ich panów. Igigi mieli rzekomo spalić swoje narzędzia i otoczyć dom Enlila w środku nocy ogłaszając, że nie podejmą się już dalszej pracy. Na ten moment nie jest jasne czym były rzeczone narzędzia oraz jaką formę pracy wykonywali Igigi ale to właśnie ich opór miał zmusić Annunaki do stworzenia bardziej wydajnych niewolników czyli ludzi. Zgodnie z niektórymi podaniami Igigi nie byli zainteresowani ludźmi a ich opisy pokroju "byli zbyt wysoko dla rodzaju ludzkiego" lub "nie interesowali się ludźmi" może wskazywać na ich związek z biblijnymi Nefilim.

Oczywiście możemy odrzucić to wszystko i stwierdzić że zarówno Igigi jak i Annunaki to tylko symbolika wyższych sił, w które wierzyli starożytni Sumerowie. Ignorowanie licznych starożytnych podań oraz tabliczek z pismem klinowym nic nas przecież nie kosztuje a definitywnie wpływa pozytywnie na całość naszej egzystencji. Proste wyobrażenie sobie, że inna rasa mogła stworzyć nas za pomocą zabawy genetyką może stanowczo wpłynąć na nasze postrzeganie świata. Szczególnie gdy zdamy sobie sprawę z tego, że sami jesteśmy już do tego zdolni.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Bóg jako umysł absolutny

Bóg jako umysł absolutny dobra i zła postanowił oddzielić z siebie Dobro od Zła w ten sposób, że stworzył  Wszechświat i jego administratorów. Skubany wiedział, że zło tkwiące w jego boskim umyśle przejawi się w jego Administratorach i dopiero wtedy w bitwie Dobra ze Złem będzie mógł je unicestwić bez szkody dla samego siebie....

Taka dializa boskiego umysłu.... Smile

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Każdy z nas tam był... Tylko

Każdy z nas tam był... Tylko zapomniał w natłoku bodźców tego świata...

Skąd ludzie czerpią wiedzę? Przecież odpowiedź jest taka prosta...

 Z umysłu drogi adwersarzu ... z umysłu i podświadomości...

 A jak powstają dzieła filozoficzne stanowiące podstawy wiedzy?... Z umysłu autora...obserwacji i kojarzenia elementów rzeczywistości...

 W naszym umysle, będącym pierwiastkiem umysłu Boga zawarta jest jak w każdym pierwiastku informacja o złożu...

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Lobo

Ja też podświadomie "wiem"

Ja też podświadomie "wiem" pewne rzeczy, ale nie są tak szczegółowe. Mam wrażenie, że nasza cywilizacja nie jest niczym szczególnym, bo nie jesteśmy najlepszą wersją nas samych. Jesteśmy chyba tą najgorszą, bo łatwo jest niszczyć, ranić, psuć, kraść i kłamać, no i zabijać. Najtrudniej jest kreować i robić to dobrze. Odnoszę wrażenie, że we Wszechświecie istnieją tacy, dla których jesteśmy jak te małpy, dzikie i prymitywne, których życie wyznacza dziecinna ignorancja. I oni wcale nie są nami zainteresowani. Dlatego najlepsze rzeczy dzieją się daleko stąd, za zamkniętymi dla nas drzwiami.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Zacznijmy od tego, że przed

Zacznijmy od tego, że przed Potopem nie istniał gatunek małp. Małpa pochodzi od popotopowego neandertalczyka, czyli zdegenrowanego surowym środowiskiem resztek ocalałej, mało uzywilizowanej zbiorowości ludzkiej..

Część neandertalczyków w postepującej degeneracji DNA zmienionego środowiska uległa mutacji do małp...

 Dowód? Tylko poszlaka... Nie znaleziono wizerunków małp ani rzeźb sprzed c'a 5000 lat

Jedno z degenerujących się plemion neandertalskich zostało przez demona Jahwe podrasowanych genetycznie kaszką manną lecąćą z nieba i powstała rasa Izraelitów po 40 letniej kartordze na pustynnych terenach niezaludnionych ziem semickich... Kaszka manna to było ówczesne "chemitrails" mające naprawić uszkodzone geny tej rasy ale widać, że się do końca nie powiodło...

Smile

...Angelus Maximus Rex

Strony

Skomentuj