Inteligentne cywilizacje mogły żyć na Ziemi miliardy lat temu

Kategorie: 

Źródło: https://pixabay.com/

Starożytne inteligentne formy życia mogły powstać na Ziemi lub innych planetach, takich jak starożytna Wenus, czy Mars. Naukowiec zauważa, że erozja i ruchy płyt tektonicznych mogły zniszczyć wszelkie dowody, że inne formy życia istniały na naszej planecie miliony lub miliardy lat temu.

Obecne misje kosmiczne próbują odnaleźć oznaki życia w naszym Układzie Słonecznym, jednak czy mogą one odkryć ślady cywilizacji, które istniały tu miliardy lat temu? Według Jasona Wrighta, adiunkta astrofizyki i astronomii Pennsylvania State University, odpowiedź brzmi tak.

 

Profesor Wright twierdzi, że zaawansowane technologicznie pozaziemskie cywilizacje mogły kiedyś żyć na jednej z planet Układu Słonecznego, lecz ślad po nich zaginął. W swojej pracy zatytułowanej „Prior Indigenous Technological Species” wysuwa wniosek, że starożytne gatunki pozaziemskie mogły nawet żyć na Masie, Wenus, czy Ziemi. Jeśli jednak istniały one w naszym Układzie Słonecznym, większość dowodów ich istnienia prawdopodobnie już nie istnieje.

Jeśli starożytne cywilizacje kosmitów zamieszkiwały Ziemię w przeszłości, pytanie brzmi jak dawno temu mogły one istnieć? Złożone organizmy pojawiły się na Ziemi po eksplozji kambryjskiej około 540 milionów lat temu. Skamieliny sprzed tego okresu zawierają tylko proste organizmy jednokomórkowe i ich kolonie. Jakiekolwiek inteligentne formy życia musiały więc rozwijać się przed tym wydarzeniem.

„Jednym z podstawowych pytań dotyczących astrobiologii jest to, czy w Układzie Słonecznym istnieje wymarłe lub nadal istniejące życie. Szukamy przede wszystkim mikroorganizmów lub, w najlepszym wypadku, prymitywnych form życia, nawet jeśli pozostawione wytwory cywilizacyjne mogą być znacznie łatwiejsze do znalezienia. Jeśli jednak w Układzie Słonecznym istnieją jakiekolwiek sygnały obcych cywilizacji, które przetrwały do dnia dzisiejszego, mogą one być kluczem do rozwiązania zagadek astrobiologii.” – pisze profesor Wright.

Profesor twierdzi również, że starożytny Mars to miejsce, w którym najprawdopodobniej nadal mogą się znajdować ślady obcych cywilizacji. Planeta mogła posiadać płynne wody powierzchniowe, co stwarzało dogodne warunki do rozwoju życia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Klaudiusz

Dopóki nie wyrwiemy się z

Dopóki nie wyrwiemy się z pułapki myślenia że do jakiejś innej formy życia potrzebne są składniki podobne do naszych czyli woda , tlen itp. , dopóty ciężko będzie nam te formy życia dostrzec czy wogóle obrać właściwy kierunek poszukiwań ... " Inne " formy życia nie muszą być wcale do nas podobne i z tegoż samego powodu nie będą im potrzebne w/w.  To jest taka jakaś wewnętrzna  pułapka ograniczająca nasze myślenie o wszechświecie ...

Skomentuj