Intrygujący obiekt zarejestrowany 12 lat temu na orbicie okołoziemskiej

Kategorie: 

Źródło: NASA

Niezwykły obiekt wypatrzono na dosyć starym zdjęciu przedstawiającym wahadłowiec Atlantis zadokowany do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w trakcie misji STS104. Według danych NASA fotografia została wykonana w dniu 23 lipca 2001 roku. Oprócz zarysu tylnej części promu w oddali widać coś jeszcze wyłaniającego się zza Ziemi.

 

Niestety oryginalne zdjęcie nie ma zbyt dobrej rozdzielczości, ale to, co na nim widać i tak wygląda sensacyjnie. Możliwości są dwie: pierwsza, że to, co widać na zdjęciu to jakaś skaza matrycy CCD, albo odbłysk światła, oraz druga, że NASA nieświadomie opublikowała dowód na obecność UFO w okolicy orbity okołoziemskiej.

Spekulacje, odnośnie tego, co przedstawia to zdjęcie mogą się szybko nie skończyć, jeśli nie będzie sensownego wytłumaczenia, co tak naprawdę zarejestrowała kamera zamontowana na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

 

 

Źródło: http://eol.jsc.nasa.gov/scripts/sseop/photo.pl?mission=STS104&roll=719&frame=55

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika pirx

to jest dawno wyjasnione i

to jest dawno wyjasnione i zadna w tym sensacja. To wlasnie takie obiekty w ilosci siegajacej juz pol miliona sztuk tworza oslawiony smietnik wokol ziemi. Sa to rozmaite pogubione elementy z pojazdow lub urzadzen, a nawet narzedzi), uzywane w czasie programu kosmicznego przez rosnaca juz liczbe krajow. Pierwsze z nich byly scisle katalogowane i ich trjektorie skrupulatnie wpisane w dane aby mozna bylo bezpiecznie planowac nastepne loty. Obecnie, pomimo, ze istnieje obowiazek podawania takich danych do rejestru coraz wiecej jest w przestrzeni wokolziemskiej nieprzyjemnych niespodzianek. Jednym z dobrze udokumentowanych i znanych przypadkow jest ta wlasnie folia pozostala w przestrzeni wokolziemskiej. Jest ich zreszta wiecej. Nadchodzi czas kiedy do zadan zalogi ISS bedzie nalezalo wylatywanie niewielkimi pojazdami po orbicie i zbieranie smieci...

Portret użytkownika kolo21

Wszystkich zastanawia

Wszystkich zastanawia dlaczego choć ma każdy prawie dobry aparat w telefonie zwłaszcza na zachodzie nie zrobiono dobrego zdjęcia ufo tylko jakieś smugi.To na zdjęciu to wygląda na glut z nosa astronauty he he,albo srujną któryś przez lufcik.

kolo21

Portret użytkownika pasjonat

Matryca CCD jest detektorem !

Matryca CCD jest detektorem ! wiec nie może powodować tego rodzaju błędów. Wszystko co rejestruje matryca CCD  jest namacalne tzn zostalo sfotografowane. CCD może wprowadzac zakłócenia typu linie ew pixele , co jest odroznialne gołym okiem.
Wróce jeszcze słowem do do tzw pełnej klatki obiektywu gigapixelowego, zauważcie jakie jakie powiekszenie daje zdjecie zrobione w kosmosie. To jest i tak przestarzała juz technologia fotografowania. Nie uzyto zoomu tylko metody skaningowej.

Myślę, więc jestem...

Strony

Skomentuj