Inwazja obcych jest prawdopodobna matematycznie

Kategorie: 

Michio Kaku wypowiada się na temat inwacji obcych

Doktor Michio Kaku to słynny fizyk teoretyk, specjalizujący się w poszukiwaniu teorii wszystkiego. Naukowiec często pełni funkcję eksperta mediów amerykańskich.  Wypowiada się głównie na tematy związane z nauką, ale czasami również para się futurologią. Niedawno udzielił wywiadu dla CNN, w którym rozważał możliwość inwazji obcych.

 

Co ciekawe według niego bardzo prawdopodobne jest istnienie innych miejsc w kosmosie gdzie istnieje życie. Ma temu dowodzić matematyka i rachunek prawdopodobieństwa. Nawet, jeśli założymy, że życie powstało tylko na ziemi to biorąc pod uwagę mnogość zderzeń Ziemi z różnymi, nawet dużymi ciałami niebieskimi to w przestrzeń kosmiczną z pewnością wyrzuciło wystarczająco dużo prymitywnych form życia, które potem korzystając z okazji mogły zapładniać inne egzoplanety.

 

Jak zauważa Kaku obcy z pewnością istnieją tylko według niego są na takim poziomie rozwoju, że naszą cywilizację po prostu ignorują. To może być zresztą korzystne, bo w przeciwnym wypadku grozić nam może kolonizacja albo nawet eksterminacja. 

Amerykański naukowiec opowiedział historyjkę na temat kulisów rozmów rozbrojeniowych, jakie w latach osiemdziesiątych prowadziło USA oraz ZSRR. Podobno Gorbaczow był zszokowany,   gdy Reagan oświadczył nagle, że gdyby doszło do inwazji "marsjan"  to oba,   zdawałoby się zwaśnione narody nagle stałyby się współpracownikami. Trudno się nie zgodzić z taką argumentacją.

Prędzej czy później dojdzie do kontaktu z obcą cywilizacją. Być może warunkiem koniecznym przed nawiązaniem pierwszego kontaktu jest osiągnięcie przez ludzkość jakiegoś poziomu rozwoju, którego nawet sobie nie umiemy dzisiaj wyobrazić. Tak czy inaczej hipoteza istnienia obcych cywilizacji ma bardzo poważne, naukowe uzasadnienie.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika JackBB

Doktor Michio Kaku jest to

Doktor Michio Kaku jest to kolejny opłacany przez Masonerie "naukowiec". Wystarczy zobaczyć dla jakiej stacji się wypowiada! Nie wierzcie we wszystko co wam powiedzą, szczególnie nie wierzcie we wszystko coi wam podają massmedia!
Pozdrawiam JackBB

 

Portret użytkownika Enja

eh Kaku nie czasami tylko

eh Kaku nie czasami tylko zwykle para się futurologią. To jego główna domena.  Jego publikacje przyjemnie sie czyta bo sa semi naukowe i w przystepnym jezyku, bardziej jak powiesci s-f. Ale juz od dluzszego czasu podejrzewam, ze jest populista pracujacym na zlecenie i opowiadajacym o tym, za co mu zaplaca.  Dlatego jest dla mnie malo wiarygodny.

Portret użytkownika NEUTRINO

Witam. Co do gadziej rasy.

Witam. Co do gadziej rasy. Raz wspomnialem o tym w pracy. Osobiscie w to nie wierze. Ale znajomy ktory ma ponad 50 lat i wierzy tylko w to co go otacza wspomnial ze w dziecinstwie gdy w szkole mial to tzw. pierwsze badania wszystkie pielengiarki zbiegly sie do jednego chlopaczka. Okazalo sie ze mial zrenice jak kot. Znajomy powiedzial ze w swietle jego zrenice wygladaly jak czarne kreseczki a rozszerzaly sie na boki. Jesli udaloby sie tego czlowieka odnalezc to bylby to jakis dowod. Popytam go o tozsamosc tego czlowieka. Pozdrawiam

Portret użytkownika Homo sapiens

"... język semicki ma

"... język semicki ma osobliwe i wyraźne cechy matematyczne. Matematyk Stan Tenen stworzył za pomocą komputera model liter alfabetu hebrajskiego, demonstrując w ten sposób nie tylko symetrie obrotowe oraz węzły torusowe, ale także to, że: W sekwencji liter hebrajskiego tekstu Księgi Rodzaju [występuje] wyjątkowa i nieoczekiwana geometryczna metafora, która jest wspólna dla duchowych tradycji starożytnego świata. Metafora ta przedstawia embrionalny wzrost i samoorganizację. Stosuje się ona do wszystkich systemów, włączając w to tak pozornie różne, jak praktyki medytacyjne oraz matematyka fundamentalna dla fizyki i kosmologii (...), co dowodzi, iż związek pomiędzy teorią fizyczną i świadomością, wyrażony w przejrzystej geometrycznej metaforze, był zrozumiały i opisany już kilka tysięcy lat temu.."

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Maras

Taaa matematycznie

Taaa matematycznie prawdopodobna... biorąc pod uwagę, że Wszechświat jest nieskończenie wielki i istnieje nieskończenie wiele planet podobnych Ziemi gdzie jest życie to i tak moga one być oddalone od nas nieskończenie. I taka to matematyka;]

Strony

Skomentuj