Inżynierowie twierdza, że starożytni Egipcjanie mogli mieć samoloty

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Praktycznie wszędzie na świecie znajduje się artefakty z przeszłości, które nie pasują do poziomu naszej wiedzy na temat danego okresu w przeszłości Ziemi. Gdy są one szczególnie kłopotliwe środowisko naukowe stara się takie znaleziska przemilczeć, albo interpretować w korzystny dla siebie sposób. Niewątpliwie do takiej kategorii artefaktów należy słynny szybowiec z Sakkary.

 

Niezwykły eksponat to drewniana figura samolotu, lub jak wolą inni, ptaka. Została ona znaleziona w 1898 roku w egipskiej miejscowości Sakkara. Według historyków figurka powstała w III wieku p.n.e. i zaraz po znalezieniu została sklasyfikowana jako wyobrażenie ptaka i złożona w archiwum.

 

Artefakt na światło dzienne wydobył ponownie w 1969 roku egiptolog dr Khalil Messiha, któremu wydało się dziwne, że podobne samolociki budował w młodości on sam. Wątpliwości co do klasyfikacji znaleziska ma również profesor John J. Lienhard z University of Houston. Zwraca on uwagę, że większość z wizerunków ptaków jest odwzorowywanych wraz z ich nogami, a w tym wypadku jest tylko kadłub.

Od tego czasu liczni eksperci zwracali uwagę na niezwykły kształt tej figurki. Brat ponownego jej odkrywcy, Khalila Messihy, ze względu na posiadaną wiedzę z zakresu awiacji, podjął się nawet próby wykonania pełnowymiarowej repliki tego rzekomego szybowca i skutecznie wzniósł się on w powietrze.

 

Można powiedzieć, że model ten jest prawidłowy pod względem aerodynamicznym. Pojawia się zatem pytanie czy to przypadek i niezwykła intuicja czy też jest to dowód, że starożytni Egipcjanie wiedzieli więcej o awiacji niż na się to obecnie przedstawia.

W tym kontekście przedstawia się tez słynny relief ze Świątyni Chonsu w Karnaku. Przedstawia on wizerunki bardzo podobne do szybowca z Sakkara. Zdaniem wspomnianego profesora Lienharda, stworzenie modelu urządzenia latającego lotem ślizgowym z dużym prawdopodobieństwem zostało poprzedzone konstrukcją większego prototypu, być może nawet takiego, który umożliwiał przenoszenie człowieka.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Starożytni wiedzieli wiele o

Starożytni wiedzieli wiele o różnych rzeczach, znali tajemnice energii człowieka, które są rezultatem duszy i sił duchowych.
"Kiedy Sławik żył, wielkiego najścia różnego rodzaju bioenegoterapeutów nie było, a teraz w miasteczku kwitnie i bezczelnie działa sekta „Radastieja”, otworzyła swoje biura w Czelabińsku, Czebarkulu, Miassie, Jekatierynburgu i przyjmuje oficjalnie i nieoficjalnie wielkie ilości czarowników i bioenergoterapeutów. Sławik spokojnie reagował na działania bioenergoterapeutów – czarowników. Pewnego razu zapytałam go: „Sławik, a ty masz wrogów?” Na to mi odpowiedział: „Tak, mamusiu! Są prawdziwi wrogowie. To masoni i naśladowcy Messinga”.
Jak tylko o Sławiku zaczęło być głośno w miasteczku, uaktywnili się miejscowi czarownicy. Pewnego wieczoru do naszego mieszkania przyszła miejscowa czarnoksiężnica (ros. – чернокнижница – od tłum.) ze swoją krewną, aby nas zastraszyć. Mówiła różnymi głosami, krzyczała, była bardzo zła, spocona. Krzyczała, że Sławik jest zły, a ona święta, że o tym powiedziała jej księga. Krzyczała, że Sławik nie jest od Boga, ponieważ od Boga jest ona i ona nie chce z nim walczyć, ponieważ jest dzieckiem!. Dziwiła się: „Po co dziecku dano taką siłę?” Mówiła, że trudno, ale jej „biednej” trzeba będzie z nim walczyć, ponieważ Sławik okazał się jej wrogiem. Z wielkim trudem i tylko przy pomocy prawosławnej kobiety, która przyszła w odwiedziny, udało nam się je wyprowadzić z mieszkania.
Nie przypadkowo diabeł zmuszał do aktywnego działania swoje sługi – stefanije, dżuny, longów, kaszpirowskich i innych naśladowców Messinga. Nie przypadkowo grozili i występowali przeciwko chłopczykowi Wiaczesławowi wielu różnego rodzaju najsilniejszych czarowników, magów, bioterapeutów, masonów – legion czarnego zła na ciele dzisiejszej Rosji, następczyni Świętej Rusi. Pomimo strasznej demonicznej siły, nie udało im się zwyciężyć tego Anioła w ciele, w tej okrutnej niewidzialnej walce, którą on z nimi toczył.
 
http://popotopie.blogspot.com/2015/01/nowa-rosja-anielska.html
Wspomnienia o tym piszę dlatego, ponieważ widzę, jak bioenergoterapeuci przedostają się do świątyni i jak coraz mniej zwykłych ludzi uczęszcza do niej, a Sławik mówił, że człowiek bez wyznania grzechów (Spowiedzi) i bez Komunii św. nie przeżyje i nie uratuje się. Bez tego ludzie zaczną głupieć. Sławik powiedział, że do świątyni trzeba chodzić nawet wtedy, gdy zmienią symbol wiary, trzeba chodzić dla Spowiedzi i Komunii św.

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika kali

Aron napisał "Egipcjanie tak

Aron napisał "Egipcjanie tak jak sumerowie mieli kontakt z obcymi i korzystali z ich technologi ,latali ,pływali mieli prąd i energię oraz kontakt z rasami ".

A po tym wszystkim 700 chłopa ciągneło 150 tonowy obelisk na saniach, polewając wodą piasek.

Oni naprawdę to chcieli inaczej, tylko faraon im kazał.

Podobno za karę, ale do końca nie wiadomo bo byli tak zmęczeni tym lataniem i pływaniem, że nie narysowali.

Portret użytkownika X

ptak jak wygląda każdy wie;

ptak jak wygląda każdy wie; jak coś ma sterowkę poziomo, to jest ptakiem. Jak pionowo to nie jest.
 
Jest bardziej interesujący wątek: gdy Salomon podarował Menelikowi arkę, to ten (wg opisu) wywiózł ją z jerozolimy "samolotem". Opis mówi, że ów pojazd latał szybko i nisko i strącał głowy posągom, a konnica nie była w stanie go gonić.
 
 

Portret użytkownika baca

najwiekszym dokonaniem

najwiekszym dokonaniem starożytnych Egipcjan nie były samoloty... bo ichzwyczajnie nie mieli... ponieważ to była epoka jeszcze nawet sprzed Sindbada na latającym dywanie... piramid też oni nie zbudowali niestety... jedyne co im tak trochę wyszło to wzięcie żydów do niewoli...
 

Portret użytkownika UncleSAM

A może petrodaktyle.

A może petrodaktyle. Najczęściej rzeczy są tym na co wyglądają, z rzadka tylko występuje drugie dno sprawy. 
Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale takie usilne doszukiwanie się spiskowych aspektów, tudzież manipulowanie rzeczywistością dla uzyskania partykularnych interesów, bywa zgubne  i nieodwracalne dla połączeń neuronowych naszego mózgu. Łatwo można sfiksować jak za długo się przebywa w oparach absurdu. ;-)Ostrzegałem, żeby nie było.Zatem lepiej podPOrządkumy się oficjalnej wersji wydarzeń, wszystkim będzie się żyło sPOkojniej.
W końcu nasza konstutucyjnie wybrana władza wie co robi, podobnież z oficjalną, akademicką wersją historii świata, została ona ostatecznie opisana, system edukacji skonstruowany, podręczniki wydrukowane - nie powiecie że to wszystko na darmo ktoś skredytował??

Portret użytkownika pasjonat

Ptactwo w starzonytnych

Ptactwo w starzonytnych czasach mialo roznoraka symbolike począwszy od zwiadowców, straznikow, a konczywszy na uosobieniu ciemnosci, cierpliwosci. Polecam odwiedzic ekspozycje w pałacu kultury i nauki.
 
Ci inzynierzy to tacy sami badacze jak homosapiens. Inzynier zajmuje sie konstruowaniem a badaniem zajmuje sie lekarz. Ten drewniany ptak tylko na oko patrzac nie posiada proporcji czegoś co lata - dlatego madrze napisano "RZEKOMO" (ulubione słówno admina kiedy opisuje świadomie kity"
 
to udało sie skonstruowac w skali 10:1

 

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika sceptyyk

kolego, czy te obiekty-

kolego, czy te obiekty- wyszukane "na szybko" w guglarce, posiadają proporcje "czegoś co lata"?                                                                                                                                       

Portret użytkownika pasjonat

pomysl sobie jaka jest

pomysl sobie jaka jest roznica miedzy napedem odrzutowym a lotem slizgowym, i jakie to ma przelozenie np sila nosna / a powierzchnia nosna przy masie i predkosci lotu.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Q...

 http://dzieciowo.pl/wp-conte

 http://dzieciowo.pl/wp-content/uploads/2014/08/facepalm-700x357.jpg  
To nie starożytny samolot/ szybowiec ani  jego model!.
W przypadku egipskiej "jaskółki" mamy do czynienia ze starożytną wersją okrętowego WSKAŹNIKA WIATRU (bardzo pożyteczne urządzenie)  i tylko z tym!.
Na współczesnych jachtach/ żaglówkach bywają w użyciu np. takie analogi owego "ptaszka":
http://raksa.com.pl/media/products/18666aa79b7124b603ba3f9a44e5942b/images/thumbnail/big_1_e856ba755613.jpg?lm=1375678721
Nigdy nie widzieliście ruchomego kogutka na róży wiatrów, na dachu jakiegoś starego domu?.
To, w sensie idei działania,  takie samo urządzenie!.
Mniej myślenia życzeniowego... ciągle to powtarzam. Snucie teorii jest prawem każdego z nas ale widać po tej od dekad powielanej historii o starożytnym samolocie - w przypadku tej właśnie "jaskółki" - że teorie wiodą często na manowce. Dlatego optuję za znalezieniem wspólnego mianownika pomiędzy teoriami względności a teorią elektrycznego wszechświata (Wydaje się że czyni to stopniowo pan dr Osiak - Błędne interpretacje teorii względności").
Uważam że jedna i druga niosą tylko część prawdy i razem mogą dopiero stworzyć prawdziwy obraz części wiedzy o Wszechświecie!.
 
 

Portret użytkownika aron jasnowidz

To tak jak z prądem w

To tak jak z prądem w piramidach ,ślepi twierdzą że to nasz wynalazek a gdy mówi się o ogniwach po uruchomieniu których świeciły żarówki to już woda w ustach i milczenie oraz teksty e to bzdury ,Egipcjanie tak jak sumerowie mieli kontakt z obcymi i korzystali z ich technologi ,latali ,pływali mieli prąd i energię oraz kontakt z rasami które przedstawiali na malunkach ,natomiast nam w mówiono ze nie istnieją rasy o kształtach człowieka i głowie zwierzęcia ,tylko skąd na ziemi wzięły się zwierzęta?skąd taka różnorodność ? Kto je krzyżowa ,kto je przywiózł ? Skąd się wzięło pierwsze jajko ? jeżeli one są kopia swoich twórców tzn ze ich wyobraźnia musiała czerpać skądś wzory do tworzenia ,a może tylko odbijali siebie abyśmy byli przygotowani na spotkanie człowieka tygrysa czy człowieka małpy ,mój przyjaciel widzi obcych w realu i na zdjęciach i ja i estetyczne tylko w medytacji na razie ale to co widzimy i co jest nam pokazane i doczepione do ludzi jest tak przeróżne i piękne ze freski na które patrzycie nie pokazują nawet połowy istot które są kolo nas .ale dopóki się wszystkim nie pokażą to ludzie będą mówili że Egipcjanie mieli tak wybujala wyobraźnię ze rysowali ludzi z głowami zwierząt bo tak określali ze gość był szybki jak ptak ,albo zwinny jak małpa i nikt z nas nie zadaje sobie pytania po co uwiecznić kogoś na freski który miał cechy takie jak milion innych Egipcjan ,no chyba ze to nie była cecha lecz istota z którą mieli kontakt gdy tworzono tą cywilizacje .gdy wyciągnął prawdę ukryta w sfinksie ,ci co będą mieli jeszcze programy w głowie zwyczajnie zwariują bo to co usłyszą wyprą natychmiast ,tak jak się to dzieje teraz kiedy jedni mówią ze mamy czasy ostateczne a inni patrząc na to co się dzieje na świecie mowa ze to bzdury i ze to tylko takie niegroźne anomalie .tak właśnie ginęli całe cywilizacje ,gdy jedni ostrzegali większość zaopatrzona tylko w swój portfel i w swoje ego ignorowała znaki a potem był już tylko lament .szkoda ze mamy takie piękne dowody na ziemi i powiela my ten sam błąd co wszystkie cywilizacje .

Portret użytkownika pasjonat

Zmartwie Cie aron. Pierwsze

Zmartwie Cie aron. Pierwsze ogniwa powstaly po obserwacji ryb razacych prądem. Istnieje kilka ogniw w ktorych probowano uzyc skory tych zwierzat, niestety nie dalo to efektu. Stad wiadomo ze pierwowzorem był te ryby a wiek szacowany tych ogniw nie odbiega od wieku baterii bagdadzkiej.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika sceptyyk

pasjonat, podaj jakieś zródła

pasjonat, podaj jakieś zródła do tego co piszesz:                                               cyt "Pierwsze ogniwa powstaly po obserwacji ryb razacych prądem. Istnieje kilka ogniw w ktorych probowano uzyc skory tych zwierzat, niestety nie dalo to efektu"                                                                                                                                  W mojej ocenie, wymyślasz  kolego jakieś "kacapoły"

Portret użytkownika aron jasnowidz

pasjonat nie martwisz mnie

pasjonat nie martwisz mnie wcale bo to co nie wygodne jest głeboko jeszcze schowane ,skad wiesz że pokazli ci wszystko co znależli w egipcie ? gdy 20 lat temu deniken pisał o prądzie w egipcie ,w piramidach był wysmiewany potem udwodnil im ze jednak byl tam prąd ,teraz temat odgrzewa nowe pokolenia z tym ze ono doczeka sie prawdy ,która na swait dzienny pokażą ci sami naukowcy kórzy je chowali przed nami ,mnie nic nie martwi ,na tym polega wolny umysł ,nie dbam o przeszłośc bo nie mam na nia wpływu ,nie martwie się o przyszłość bo to marnowanie enrgii i rożsmieszanie Stwórcy ,nie gdybam bo to nic nie daje ,skupiam cała uwage na terazniejszosc ,cała energie i w kazdej chwili tworze swoja przyszłosc ,wiec jak mozesz mnie zamrtwić przyjacielu? pisałem juz o pradzie ,obyc przylecieli na ziemie bez prądu ? budowali elektrownie po ciemku?
piramida tzw cheopsa jest elektrownią która daje energie o jakiej nam sie nie sniło ,jest portalem przez który przechodza obcy ,pod nia jest komnata do kontatowania się z obcymi ,jest tez tam kilka pomieszczeń w którym sa sarkofagi z ciałami obcych ,ale to wszystko juz odkryli tylko że nam wciskają bajki .dobrze żę prawda szybko wychodzi na wierzch ,zreszta tak jak wszędzie stad taki chaos dookoła .ale to dopiero poczatek pobudki .

Portret użytkownika jvk_2012

Aron, zawsze z wielką

Aron, zawsze z wielką przyjemnością czytam Twoje wpisy. Miałem się już nie wypowiadać na tym forum i na żadnym innym, ale nigdy nie trzeba mówić nigdy.
Sam czekam na tę pobudkę z wielkim utęsknieniem i tak jak piszesz - masz całkowitą rację, będzie ona wielkim zaskoczeniem dla ogromnej rzeszy ludzi, oj będzie...
 
Pozdrawiam Cię.
 
P.S. Możesz coś napisać o tajemnicach. które skrywa Sfinks? Domyślam się czego one dotyczą, ale nie jestem pewien. Podaje się informację, że jest jakieś sprawne i ciągle funkcjonujące urządzenie pozostawione przez pozaziemską cywilizację, które wprawi w podziw i osłupienie nas ludzi. Czy może o to chodzi?  

Portret użytkownika jvk_2012

fantejstrony Gdybyś czytał

fantejstrony
Gdybyś czytał komentarze z roku 2012-go, wiedziałbyś, że jestem kimś innym, innym Tobą, ale to już inna historia.
I nie obrażaj Arona, ani nikogo innego, miej choć trochę szacunku do siebie samego. Pozdrawiam Cię. Pokój.

Portret użytkownika jvk_2012

TAK??? COŚ SŁABO

TAK??? COŚ SŁABO SZUKAŁEŚ!
CIEKAWE, CZY BĘDZIESZ MIAŁ TERAZ CHOĆ TROCHĘ ODWAGI PRZEPROSIĆ ARONA. I WIĘCEJ ZAUFANIA INNYM, BO TEN ZAKŁAMANY ŚWIAT TEGO POTRZEBUJE...
 
 

Portret użytkownika klaun

Powiem tak, mój umysł

Powiem tak, mój umysł dopuszcza praktycznie każdy możliwy scenariusz. Czytając Twoje wpisy jestem w stanie je przyjąć, przeanalizować i wyciągnąć własne wnioski, a już na pewno nie negować ich z góry.
Moja otwartość na nowe spojrzenia jest naprawdę duża, dlatego szanuję większość użytkowników tego portalu, którzy prezentują swoje poglądy i tym samym wielu z Was nie rozumiem. Mianowicie pod praktycznie każdym tematem widać wpis zibiego, który swoją głupotą pokonałby III Rzeszę. Idąc dalej nie rozumiem wielu z Was, którzy nakręcają tego człowieka do dalszego pieprzenia głupot.
Wspomniany zibi wszędzie widzi twarze, więc może kolego przeczytaj sobie definicję słowa Pareidolia (http://pl.wikipedia.org/wiki/Pareidolia). Jedyne co mi się nie zgadza to sformułowanie "przeważnie przy pełnej świadomości ich nierzeczywistego charakteru", które w zestawieniu z wpisami zibiego się nie pokrywa.
Na koniec muszę to powiedzieć. Nick Klaun mam od 16 lat. Przez ten okres wielu ludzi chciało mnie wkurzyć nazywając pajacem, błaznem, półgłówkiem. Jednak muszę stwierdzić, że Zibi w pełni zasługujesz na każde z tych określeń, gdyż na tej stronie jesteś PAJACEM NUMER JEDEN! 

Portret użytkownika Nieważny

 Klaunie muszę Ci powiedziec,

 Klaunie muszę Ci powiedziec, że żle oceniasz Zibiego.Nie przelewaj swoich 16-letnich pomowień osobistych(pajac,klaun,błazen,półgłówek) ...na tej stronie...na Zibiego.Zostań Pajacem Numer Jeden w swoim własnym Cyrku.

Portret użytkownika Q...

"Ptak z Sakkary traci

"Ptak z Sakkary traci równowagę i spada jak kamień"    https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1421782837&v=UETijGn4a3g&x-yt-cl=84359240&feature=player_detailpage#t=2458    Inaczej być nie mogło.
Nie ma usterzenia poziomego, ani zwichrzenia aerodynamicznego i/lub geometrycznego płata (obu skrzydeł), które dawałoby moment stabilizujący w płaszczyźnie podłużnej, przeciwstawiający się momentowi pochylającemu powstającemu na prostym skrzydle od sił aerodynamicznych, nie wspominając o konieczności prawidłowego położenia środka ciężkości względem środka parcia  na skrzydle.
I to jest oczywiste bo, jak również wspomniano na filmie, to może być "wiatrowskaz" a na rysunku powyżej widać że Egipcjanie właśnie do tego używali takich urządzeń, co wzmiankowałem we wpisie powyżej.
Te dwa minusy jakich mi tam udzielono świadczą o nieznajomości zagadnienia i właśnie o myśleniu życzeniowym ew. o niechęci do mojej osoby z racji prezentowanych tu poglądów.
Cóż... rozumienie świata nie jest przypisane w jednakowym stopniu wszystkim ludziom. Każdy postrzega go na swój sposób.
I to jest dobre choć czasem działa identycznie jak hamulec, tak fizycznie jak i na poziomie umysłowym a w pewnych sytuacjach prowadzi nawet do nieszczęść (np. NWO i wojny światowe),  ale...
"Nie zgadzam się z Tobą, ale oddam życie, byś mógł głosić swoje poglądy" - Voltaire.
 

Skomentuj