Isaac Newton wierzył, że Wielka Piramida jest kluczem do zrozumienia Apokalipsy

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Stare gazety sprzedawane w Sotheby's ujawniają badania brytyjskiego uczonego Isaaca Newtona, nad starożytnymi Egipcjanami i Biblią. W tym wiadomości o nadchodzącej apokalipsie, które można rozszyfrować za pomocą pomiarów architektonicznych i klucz do tajemnic biblijnych znalezionych w Wielkiej Piramidzie Egipskiej.

 

Wszystko to może wydawać się nonsensem, dalekim od świata nauki. Ale dla Isaaca Newtona były to prawdziwe obsesje, wyszczególnione na trzech stronach notatek sprzedanych niedawno w Sotheby's za 378 000 funtów. Próbował znaleźć dowody na swoją teorię grawitacji, ale wierzył również, że starożytni Egipcjanie skrywali tajemnice alchemii, które od tego czasu zostały utracone. Dzisiaj te kierunki studiów wydają się odmienne, ale Newtonowi w XVII wieku tak się nie wydawało.

 

Wiele niepublikowanych notatek Newtona dotyczących alchemii, spraw okultystycznych i biblijnej apokalipsy pojawiło się dopiero po jego śmierci w 1727 roku. W czasach samego brytyjskiego uczonego przywódcy kościelni uznaliby wiele jego pomysłów w tych sprawach za heretyckie. Jego potomkowie upewnili się, że bardzo niewiele osób widziało te dokumenty, ponieważ ich zdaniem "były one skarbnicą kompromitujących dowodów na tego człowieka”.

Newton był prawdopodobnie najważniejszą postacią rewolucji naukowej XVI i XVII wieku. Sformułował trzy prawa ruchu, które leżą u podstaw współczesnej fizyki, odkrył, że białe światło składa się z różnych kolorów światła i pomógł opracować system liczbowy, a także ma wiele innych osiągnięć.

Newton zaczął studiować piramidy w latach 80-tych XVII wieku. W tym czasie przebywał na dobrowolnym wygnaniu w swoim rodzinnym domu, Woolsthorpe Manor w Lincolnshire, dochodząc do siebie po atakach na jego pracę Roberta Hooke'a, rywala naukowego i członka wczesnej organizacji naukowej Royal Society. Notatki są spalone na brzegach - uszkodzenie przypisuje się psu Newtona, Almazowi, który przewrócił stół i przewrócił świecę. Podobnie jak niektórzy inni europejscy naukowcy swoich czasów, Newton wierzył, że starożytni Egipcjanie posiadali wiedzę, która została utracona na przestrzeni wieków.

 

Odkrywanie starożytnych tajemnic okultystycznych było głównym tematem w alchemii, który Newton dogłębnie studiował. Newtona interesował łokieć, jednostka miary używana przez budowniczych Wielkiej Piramidy. Uważał, że z jego pomocą można poznać dokładne wymiary innych starożytnych budowli. W szczególności miał nadzieję poznać wymiary Świątyni Salomona, co jego zdaniem może być kluczem do zrozumienia biblijnej apokalipsy.

Pionierski naukowiec powiązał również swoje zainteresowanie piramidą z próbami zrozumienia grawitacji. Uważał, że starożytnym Grekom udało się zmierzyć obwód ziemi za pomocą jednostki zwanej stadami, która, jak sądził, została zapożyczona od Egipcjan. Tłumacząc starożytne pomiary, Newton miał nadzieję potwierdzić swoją teorię grawitacji.

 

Chociaż jego odkrycia miały wpływ na bieg nauki przez wiele stuleci, dla samego Newtona były one drugorzędne w stosunku do jego „wielkich” studiów w dziedzinie alchemii i teologii. To właśnie te ostatnie były największą motywacją dla jego badań w dziedzinie starożytnej metrologii.

 

Newton miał przekonania religijne, które były sprzeczne z głównym nurtem chrześcijaństwa, odrzucając Trójcę Świętą i postrzegając Jezusa Chrystusa jako pośrednika między Bogiem a ludzkością. Interesował się także proroctwami biblijnymi i miał nadzieję odszyfrować zawarte w nich wskazówki, aby zrozumieć przyszłe wydarzenia, w szczególności Drugie Przyjście mesjasza.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj