Islandczycy powszechnie wierzą w elfy

Kategorie: 

Źródło: Internet

Dla większości ludzi elfy to istoty, które kojarzą się raczej z bajkami, ewentualnie z prozą Tolkiena, ale w wielu kulturach obecna jest stale wiara w to, że elfy to realne istoty, żyjące wśród nas. Wiara w elfy jest szczególnie powszechna na Islandii.

 

To właśnie tam pod koniec 2013 roku jeden z sędziów z tego kraju doprowadził do zatrzymania budowy jednej z lokalnych dróg, uzasadniając to tym, że będzie ona przeszkadzała elfom, które żyją w okolicy.

 

W 1996 roku również na Islandii buldożery zaprzestały pracy na wzgórzu Kópavogur. Uznano, że miejsce przeznaczone na cmentarz jest terenem zamieszkania elfów. Mieszkańcy wulkanicznej wyspy pytani o to, dlaczego wierzą w elfy mimo, że ich nie widzieli odpowiadają przeważnie, że czują ich obecność.

 

Właściwie na całym świecie spotyka się doniesienia o małych ludziach. Odnaleziono nawet plemię humanoidów na wyspie Flores w okolicy Indonezji, w którym średni wzrost wynosił 90 cm. Jednak było to prawdopodobnie wynikiem dostosowania się gatunku do funkcjonowania w izolacji na wyspie.

 

O elfach opowiadają liczne skandynawskie legendy. Wiara w istnienie małych współmieszkańców jest jednak najbardziej rozpowszechniona na Islandii. Można to chyba porównać tylko do równie powszechnej wiary w gobliny w Afryce, ale z pewnością w przypadku Islandczyków trudno nazywać to zacofaniem. Wiara w elfy jest tam po prostu bardzo silnie zakorzenioną tradycją.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika El Koto

Wiem, że tu na Inne-Medium

Wiem, że tu na Inne-Medium jest dużo miłośników proroctw itp. Oto podaję jedno spisane proroctwo, które już się wypełniło w 95% ale mimo wszystko dobrze jest wiedzieć o tym jak myśleli o swej przyszłości ludzie 200 lat temu. Było nie było my też myślimy o przyszłości? A sorry Wypierdki Belzebuba nie myślą o przyszłości bo mają ją w d.
Proroctwo Benjamina Franklina, jednego z Ojców-założycieli Stanów Zjednoczonych ur. 1706 zm. 1790 - właśnie się wypełniło. Cyt:

''Całkowicie zgadzam sie z gen. Waszyngtonem, że musimy
chronić ten młody naród przed zdradliwym i zdradliwym
wpływem (i penetracją). Zagrożeniem, panowie, są żydzi.
Ponad 1700 lat narzekali nad ich smutnym losem, jaki
widzieli w wygnaniu ich z ich Z Palestyny, która
nazywają swoja ojczyzna. Ale panowie, gdyby świat dał
im tam posiadłość, to szybko znaleźliby jakiś powód,
by tam nie wracać. Dlaczego?
Ponieważ sa wampirami, a wampiry nie mogą żyć (żywić
sie )z innych wampirów. Oni nie mogą żyć miedzy sobą (sami ze
sobą). Muszą pasożytować na chrześcijanach i narodach
innych ras.
Jeżeli nie zabronicie im osiedlania sie Stanach
Zjednoczonych w Konstytucji, to za 200 lat rozplenia
sie tu w takich ilościach, ze zdominują i pożrą kraj
oraz zmienia nas system rządów, za który my,
Amerykanie przelaliśmy krew.
Jeżeli nie wyłączymy ich (ze społeczeństwa), za mniej
niż 200 lat nasi potomkowie będą pracowali w polu, by
ich zaopatrywać w dobra, kiedy oni będą zacierali ręce
w domach.
Ostrzegam was, panowie, jeżeli nie wykluczycie żydów raz
na zawsze, wasze dzieci będą was przeklinać w grobach.''

KOPIUJCIE I ROZPOWZECHNIAJCIE TO PROROCTWO MOŻE COŚ TO POMOŻE.

Portret użytkownika Q...

Zamiast pisać te bzdury może

Zamiast pisać te bzdury może poszukacie coś na temat patentu USA dotyczącego wirusa Ebola?.    W ciągu trwającej, od pięciu miesięcy, epidemii wirusa Ebola zmarło oficjalnie tysiąc sto czterdzieści pięć osób. Czterysta trzynaście w Liberii, trzysta osiemdziesiąt w Gwinei, trzysta czterdzieści osiem w Sierra Leone i cztery w Nigerii oraz jedna przewieziona z Afryki do Hiszpanii!.  Może warto się zastanowić dlaczego epidemia Ebola zbiegła się z kampaniami szczepionkowymi ONZ w Afryce pod koniec lutego bieżącego roku?.  Czy trzeba przypominać szczegóły pierwszej próby rozpętania pandemii z użyciem szczepionek i wsparciem WHO w 2009 roku?. Czy trzeba przypominać to: "Bill Gates - Szczepionki, GMO, Depopulacja"   http://youtu.be/WwX6eRkmLmE

Portret użytkownika baca

"Wirus Ebola pojawił się w

"Wirus Ebola pojawił się w 1976 roku na granicy Zairu z Sudanem. To wirus sztucznie stworzony i dlatego był bardzo „zaraźliwy” – organizm ludzki go nie rozpoznawał po prostu i nie zwalczał. Co trzeci zarażony umierał. Chorzy szukali ratunku w szpitalach i po czterech miesiącach była to już epidemia. Wtedy rządząca Zairem marionetka – generał Mabutu wezwał na pomoc światową organizację zdrowia - koczowniczy nowotwór pasożytujący po prostu na globalnej służbie zdrowia. Przybyli jednak nie tylko koczownicy ale nawet dzielni Amerykanie z Centrum Kontroli Chorób i…?
I po kilku tygodniach poradzili sobie z epidemią.
Jak?
Ano byli tak dzielni że mieli gotowe testy na… nowego wirusa Smile
Mieli też opracowane już zawczasu metody walki z nim, mieli wszystko ci dzielni Amerykanie. No wszystko z wyjątkiem… bogactw naturalnych Zairu i Sudanu."
całość masz tutaj:
http://innemedium.pl/wiadomosc/drobnoustrojstwo

Portret użytkownika g2marcin

W Szwecji jest osoba któa się

W Szwecji jest osoba któa się nazywa Alexander Leitner który twierdzi, że ma kontakt telepatyczny z istotami z systemu Alpha Centauri i nazwie Aelwhe. Opisuje on, że oni są Elfami w naszym wyobrażeniu z wyglądu bardzo podobni do tych z Władców Pierścieni, ale inni mentalnie i bardzo rozwinięci duchowo. Wcześniej część żyła na ziemi, ale ostatni ponoć 3000 lat temu. Pamiętajcie, że w każdej legendzie jest trochę prawdy, więc może ci Islandczycy sami sobie tego nie wyobrazili. 

Portret użytkownika xxxxx

Ale jesli ludzie wierzą w

Ale jesli ludzie wierzą w gadającego węża czy  faceta chodzącego po wodzie to, mimo, że osobiście tego nie widzieli, czy też z wężem nie gadali to juz jest ok?
Nie rozumien  ludzi co naśmiewaja się z wiary innych, a sami wierza w coś czego sami tez nigdy nie widzieli, ale "czują obecność".

Portret użytkownika Olisadebe

Lepiej już wierzyć w elfy,

Lepiej już wierzyć w elfy, krasnolódki itp niż w żydowskiego hipisa, który chodził po wodzie, nakarmił 2 rybami i 5 bochenkami kilka tys osób, zamianiał wode w wino i zmartwychwstał po śmierci Biggrin

Portret użytkownika czarny

W pierwszym wieku nie było

W pierwszym wieku nie było hipisów z tego co mi wiadomo. Elfy i krasnoludki są tylko w bajkach i ty twierdzisz, że miało to by zastąpić katolicyzm?! Kościół odgrywa ogromnął role w świecie i jest jedną z największych religi świata. Przecież egzorcyści pomagają wielu ludziom w przypadkach zniewoleń i opętań. A takie elfy co by niby miały nam dawać? 

Portret użytkownika czarny

 "Mieszkańcy wulkanicznej

 "Mieszkańcy wulkanicznej wyspy pytani o to, dlaczego wierzą w elfy mimo, że ich nie widzieli odpowiadają przeważnie, że czują ich obecność." Ta akurat wiedzą, że czują obecność elfów, może to poprostu ktos chodził po lesie czy coś Biggrin A może UFO wygląda jak elfy ? Jak dla mnie jest to tylko głupi przesąd, który jest tradycją w tym kraju.  

Portret użytkownika aron jasnowidz

ciekawe który z nas odwazył

ciekawe który z nas odwazył by sie opowiedzieć np że spotkał elfa ,krasnala ,czy syrenę .ignorancja ludzi jest tak wielka że nie dopuszczą do siebie mysli że moze istnić cos innego od nich mimo że mają mase dowdów na istninie ras basniowych .tak było z syrenami dopoki nie okazło sie ze amerykanie złowili jedną i na plażach swiatach po zastosowaniu broni sonicznej leżały obok wielorybów ,norwegowie wierzą w syreny i róweniż na morzu nie łowią tam gdzie one żyją ,ale pytanie brzmi co zrobia ludzie jak zobaczą nowy gatunek ?zrobią to samo co amerykanie ,zaczną szukac ,polować ,badać zamykac w zoo ,niszczyć ,więc po co maja się nam ujawaniać ,skoro jestesmy tak "dobrym" gatunkiem na tej planecie? dobrze że są narody które są mądrzejsze od pozostałych ludzi i szanują to co zyje obok nas a czego nie widzimy a raczej co nie pozwala nam sie zobaczyć aby uniknąc zagłady z naszych rąk .Piekne jest to ze jezeli nastąpi oczyszczenie ziemi z nas to ci co zostana zobaczą wszytko co istnieje koło nas ,nie kórzy juz widzieli ale z tym mogą się pdzielić tylko w wąskim gronie aby nie narażac się na śmiech głuchych i slepych ignorantów .

Strony

Skomentuj