Istnieje wiele nieścisłości w powszechnie znanych historiach o Wielkiej Piramidzie w Gizie

Kategorie: 

Źródło: dreamstime

Wielu ludzi zastanawiało się nad tym jakim sposobem starożytni Egipcjanie nie władający elektrycznością, zaawansowaną maszynerią ani nawet wynalazkiem koła byli w stanie stworzyć tak ogromne konstrukcje jak choćby Wielka Piramida w Gizie. W czasie gdy naukowcy zadowalają się wyjaśnieniem o podmokłym piasku, który ułatwiał przesuwanie bloków, pozostaje wiele innych aspektów tejże konstrukcji, które nadal mogą zaskakiwać.

 

Po pierwsze, ogólnie przyjęty mit zgodnie z którym Wielka Piramida w Gizie była grobowcem jest całkowitym kłamstwem. Pomimo wielu sprzecznych teorii co do zawartości piramid, nie znaleziono w niej ani jednego hieroglifu, który mógłby na to wskazywać.

Co więcej nigdy nie znaleziono tam nawet żadnej mumii, a gdy w 820 roku n.e wkroczyli do niej Arabowie jedyne co w niej odnaleziono to puste granitowe pudło w komnacie królewskiej. Niestety ale wbrew powszechnie przyjętym hipotezom rzeczywiste przeznaczenie piramid nadal pozostaje tajemnicą.

 

Po drugie im więcej bada się historię powstania Wielkiej Piramidy tym bardziej trzeba dojść do wniosku, że jest to konstrukcja niebywała w swej skali i bez wątpienia jedyna w swoim rodzaju. Przede wszystkim jest to jedyna ośmiokątna piramida na świecie. TAK nie przejęzyczyłem się, mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale boki wielkiej piramidy są w rzeczywistości odrobinę wklęsłe.

Naturalnie nie sposób zauważyć to z perspektywy obserwatora stojącego na ziemi, ale przy dobrych warunkach atmosferycznych można to dostrzec z powietrza. Warto dodać, że jest to jedyny znany przykład zastosowania takiej techniki budowy piramid.

 

Po trzecie wiele wskazuje na to, że Wielka Piramida niegdyś pełniła rolę wielkiej soczewki słonecznej. Działo się tak dlatego, że oryginalnie była ona pokryta grubą warstwą wypolerowanych wapieni, które odbijały promienie słoneczne. Uważa się tak, ponieważ oryginalna nazwa wielkiej piramidy po staroegipsku czyli Ikhet oznacza w wolnym tłumaczeniu Wspaniałe Światło.

Zresztą istnienie tych bloków wapieni jest potwierdzone historycznie a ich zniknięcie jest rezultatem działalności Arabów, którzy po trzęsieniu ziemi w XIV wieku wykorzystali wiele z obluzowanych bloków do budowy meczetów. Zgodnie z obliczeniami dzisiejszych naukowców oryginalna piramida z błyszczącymi kamieniami odbijałaby światło w taki sposób, że byłaby ona widoczna z księżyca zupełnie jak gwiazda błyszcząca na Ziemi.

 

I wreszcie po czwarte Wielka Piramida w Gizie jest najbardziej zagadkowym monumentem jeśli chodzi o korelacje z innymi tego typu budowlami. Naturalnie każdy słyszał już chyba teorię zgodnie z którą piramidy w Gizie układają się dokładnie tak samo jak gwiazdy w pasie Oriona, ale niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że jest ona umiejscowiona równo na 30°00′N 31°00′E. Co więcej zdaniem niektórych uczonych istnieje zaskakująca korelacja pomiędzy Wielką Piramidą a innymi tego typu konstrukcjami takimi jak choćby angielskie Stonehenge.

Jak więc widać Wielka Piramida w Gizie to zagadka na miarę XXI wieku. Mimo iż zdaje się nam, że wiemy o niej praktycznie wszystko, to nasza wiedza sprowadza się jedynie do tego co usłyszymy w telewizji bądź dowiemy się podczas lekcji historii. Nie da się ukryć, że jest to smutne ale jak znaczące znamię naszych czasów.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 1.5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika kaka

w innym wymiarze

w innym wymiarze wiecznosciowo duchowo sennym piramidy stoją na wodzie lub na moście skalnym nad wodą jakby oceanu.....moje martwe drzewo życia było tam wyrzucane na brzeg z tej wody, a martwe drzewa życia i nie przynoszące dychowego owocu idą w ogień wiecznej męki piekielnej tak mówi Jezus. Na jakiejś karcie illuminati jest rysunek piramid otoczonych wodą, piramidy na wodzie są też w I PET GOAT. Gdzies pisali, ze piramida symbolizuje prawzgórze wyłaniające się z pierwotnych wód.....jako ciekawostke dodam, ze natalia siwiec gdzies tam chodziła po tym wymiarze mi.

Portret użytkownika kk

piramida cheopsa to

piramida cheopsa to symboliczne oddanie bardzo tajemnych rzeczy , żadne urządzenie techniczne, raczej tez nie grobowiec, chociaż w komorach króla i królowej znajdują się te osoby, raczej żywe. Czy to masońska piramida władzy, w której motłoch jest u podstawy czy znacznie poważniejsza piramida bożej reguły gry zwanej życiem, w której na szachownicy najważniejszymi pionkami są król i królowa, nie wiem. Szyby  gantenbrinka rzeczywiscie mają nakierować na gwiazdy, bo każdy ma swoją gwiazdę, ale nie dlatego, ze to kosmici którzy przybyli z gwiazd, to rzecz tajemna mozliwa do odczucia w duchu to czym jest własna gwiazda...........Komor apod piramidą zalana wodą moze być hadesem, moze nawet piekłem tych co przegrali gre i z wnętrz apiramidy dostali się pod nią, bo w piramidzie są tylko żywi, zapisani w księdze żywota, a w piekle ci co zapisani w księdze śmierci wiecznej.....wodę może styksu po której płynie symbolicznie magiczna łódz, którą też znaleciono w tysiącu czesci pod piramidą widać na filme I PET GOAT, w którymś fragmencie Jezusopodobny płynie stojąc na niej, na magicznej konstrukcji tajemnych rzeczy.

Portret użytkownika skidoo23

Witam,

Witam,

Widzę, że temat koła i rydwanu był już poruszany w komentarzach. Ze swojej strony zwrócę więc uwagę na temat położenia piramidy. Google maps podaje, że dokładnie na 30N31E leży osiedle domków jednorodzinnych na wschód od Kairu i jest ono oddalone o 13km w lini prostej od Wielkiej Piramidy. Dokładne położenie Wielkiej Piramidy to: 29.979261N, 31.134139E. 

Brak też źródeł tych informacji (których autor jak widać nie raczył sprawdzić). Tak czy inaczej jego archeologiczne pretensje można włożyć między bajki. 

Pozdrawiam,

Skidoo23

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj