Izraelski mistyk zapowiedział, że "mesjasz" już działa na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: tg

Rebbe Nir Ben Artzi, znany izraelski mistyk, wydał niezwykłe oświadczenie w ubiegłą niedzielę, przewidując, że tożsamość biblijnego Mesjasza zostanie ujawniona w najbliższej przyszłości, podając nawet konkretne szczegóły dotyczące tego, jak to ma wyglądać.

 

„Mesjasz działa teraz", powiedział rabin Ben Arzi w swoim ostatnim kazaniu. „Żydzi, radujcie się! Wkrótce Mesjasz zostanie objawiony wszystkim!” Rabin wyjaśnił szczegółowo, w jaki sposób zacznie się to niezwykłe wydarzenie.

„Święty i Błogosławiony Stwórca przyjdzie do rabinów we śnie z wizją i powie im, kogo wybrał jako króla Masziacha. Powie im dokładnie”.

Temu wyjątkowemu objawieniu, które mu przekazano, towarzyszyły niezwykłe szczegóły. Wybranym rabinom zostanie pokazany żółty zwój pergaminu, podobny do zwoju Tory, ale będzie zawierał święte litery zapisane w języku aramejskim i bezpośrednie wskazanie tożsamości Mesjasza. Zostanie on wezwany bezpośrednio, nie pozostawiając żadnych wątpliwości rabinom, ale ich wybór będzie inny.

 

Rebbe Nir Ben Artzi najwyraźniej widział już wspomniany zwój, gdyż dokładnie przeczytał tekst na początku.

„Ja, Bóg, rozkazuję ci powiedzieć i pokazać, kim jest król Masziach – osoba wybrana przez Boga".

Rabbi Ben Artzi wyjaśnił również, dlaczego Bóg wybrał ten szczególny czas na objawienie Mesjasza.

„Stwórca nie może dłużej czekać, obserwując cierpienia Żydów w Izraelu i poza nim. Ich cierpienie dla niego jest nie do zniesienia, ponieważ lud Izraela jest jego ludem wybranym”.

W wywiadzie dla Breaking Israel News rabbi Ben Artzi wyjaśnił też rolę wybranych chrześcijan w erze mesjanistycznej.

„W epoce pojawienia się chrześcijaństwa w judaizmie doszło do rozłamu, a wśród pierwszych chrześcijan żyli Żydzi. Niektórzy Żydzi nadal podążają drogą chrześcijaństwa. Dlatego wśród chrześcijan są tacy, którzy mają iskierkę judaizmu w swojej duszy i żydowskiego ducha. Dlatego mają pokrewieństwo z judaizmem i miłość do Żydów, które budzą się, gdy zbliża się Mesjasz”.

„Bóg dał człowiekowi wolny wybór, aby zjednoczyć się z Bogiem i z Ziemią Izraela. Jeśli naprawdę uwierzą w Boga, powrócą do Izraela z własnej, nieprzymuszonej woli. Wszystko wskazuje na to, że nadszedł czas na powrót: rosnący antysemityzm na całym świecie, bezprecedensowe kataklizmy w naturze i zwiastuny wielkich konfliktów geopolitycznych. Każdy, kto patrzy na to wszystko i nie widzi znaków, ma słabą  wiarę, ale kiedy otworzy oczy musi zrozumieć, że nadszedł czas, aby natychmiast udać się do Izraela. Z tego wszystkiego, co się dzieje i co się wydarzy na tym świecie, tylko Izrael jest całkowicie chroniony ".

Rabbi Ben Artzi również jest przerażony ostrzeżeniem dla wszystkich Żydów, którzy obecnie mieszkają poza Izraelem, ponieważ Mesjasz niebawem zostanie ujawniony, a ten, który nie uczyni aliyah (nie wyemigruje do Izraela), nie zostanie zbawiony.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

Spoks!! Nie przeżywajcie

Spoks!! Nie przeżywajcie paruzji - armia Srulsrahell'a jest doskonale uzbrojona w najlepsze karabiny, mury dość wysokie by się byle kto, bez srulsrahell'skiego paszportu i wizy, miał po Ziemi śfientego Srulsrahella pałętać.

"Jeśli chcesz, by dom był ci jako przystań cicha przenigdy doń nie wpuszczaj klechy ani mnicha".

Portret użytkownika Net7

Oni opowiadaja o Mesjaszu,

Oni opowiadaja o Mesjaszu, tyle ze nie wiedza, ze on urodzil sie w Polsce. I jest Chrzescijaninem...;) Moze i ma zydowskie korzenie o tym nie wiedzac ale to w tym momencie zupelnie nie wazne. Niedlugo sie wszystko wyjasni. Jeszcze chwilka...

Portret użytkownika Net7

Pozwól, że coś przytoczę:

Pozwól, że coś przytoczę: „Wtedy jeśliby wam kto powiedział: "Oto tu jest Mesjasz" albo: "Tam", nie wierzcie! 24 Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych.

Prawdziwy Mesjasz nigdy nie potwierdzi, nigdy oficjalnie, ze to on. Nigdy!!! Wielu go rozpozna, wielu będzie podejrzewać, że to on, ale on nigdy nie potwierdzi pod swoim nazwiskiem na tej ziemi, ze mają rację. To jest tym „kluczem”. Każdy ale to to każdy, który potwierdzi przed Ludźmi, swoją tożsamość jako Mesjasz, będzie zwykłym oszustem szukającym poklasku. Trzymaj kciuki Pabloo44, żeby ten prawdziwy przetrwał... 

Portret użytkownika Wierny

Ludzie, Ci co w to wierzą,

Ludzie, Ci co w to wierzą, pomyślcie czy tylko zostały by zbawione te osoby, które są „żydami" i są lub wyemigrują do Izraela ?. Czy Bóg by tylko chciał zbawić naród Izraela, Pan Bóg kocha wszystkich ludzi i jeśli by nadszedł mesjasz zbawieni by byli wszyscy, którzy w niego uwierzą.

Portret użytkownika Pawel777

Masz racje w 100%. Nikt nie

Masz racje w 100%. Nikt nie ma prawa przywlaszczac sobie prawa do zbawienia. Zaden narod. Zaden czlowiek... Kazdy z nas ma „Boska czasteczke“ w sobie. I kazdy ma dana wolna wole... Ci, ktorzy pojda w strone Najwyzszego zostana zbawieni. Bez wzgledu na narodowosc, kolor skory czy religie, ktora daje im falszywe przekonanie, ze BOG tylko ich wybral. Wiem, ze to, co teraz napisze bedzie wydawalo sie byc mowa szalenca ale Jezus jest znowu „wcielony“ na ziemi. I On nie zna czegos takiego, jak podzial na lepszych i gorszych. Sa po prostu wierzacy, Ci, ktorzy dopiero zrozumieja, i sludzy upadlego aniola, ktory uwierzcie mi, niedlugo sam zaplacze i poprosi o milosierdzie jedynego Boga w niebie...

Portret użytkownika Jolanta

Kazdy pisze to co mysli

Kazdy pisze to co mysli,wolnosc "wypowiedzi"swietnie...Pytam Wszystkich

czego zlego nauczyla Was

co zlego zrobila Wam,

jakie zlo Wam wyzadzila itd... Osoba Pana Jezusa Chrystusa?

Portret użytkownika baca

ja myślę że rabino-mistykowi

ja myślę że rabino-mistykowi chodzi chodzi o profesora Leszka Balcerowicza...

on juz ćwierć wieku czyni cuda:

- zamienił bogatych w biednych

- zamożnych w bezdomnych

- tory kolejowe w ścieżki rowerowe

- toksyczne fabryki w cudownie naturalne łąki i pastwiska

- baranki boże w baranów

- wojska ochrony pogranicza w babcie z różańcami

- polskie linie oceaniczne w potęgę nr1 w produkcji kajaków

- oszczędności paru narodów w debet

- gotówkę w plastik

- colę w pepsi

- kaczora donalda w tuska i w prezydenta

 

Portret użytkownika Sio

I co jakiś mesjasz może

I co jakiś mesjasz może zmienić?

Ludzie nadal będą się opluwali itd.

Jezus ludzi nie zmienił a jedynie zrodził pewien entuzjazm do stworzenia nowej sekty,która okazała się gorsza od najgorszych pogan. Czego ci biedni ludzie oczekują?

Że ktoś zmyje ich brud?

Portret użytkownika Homo sapiens

Świat żydowski trzyma tę

Świat żydowski trzyma tę tajemnicę nie wiedząc co z nią uczynić, jak ją zinterpretować, jak ją przełknąć. Jest tak wybuchowa, a jednocześnie tak prawdziwie porażająca, że ortodoksyjni Żydzi nie chcą w nią uwierzyć.Sprawa dotyczy notatki sporządzonej przez zmarłego w styczniu 2006 roku w wieku 108 lat rabina Yitzak Kaduri, jednego z najbardziej poważanych rabinów w historii. Rabin Kaduri, specjalista Talmudu i kabały, na kilka miesięcy przed swoją śmiercią spisał na małej karteczce swoje ostatnie słowa. Zaklejona w kopercie notatka miała być według życzenia rabina otwarta dopiero teraz. Gdy ją w końcu odczytano, wybuchła burza.Na kartce rabin Yitzhak Kaduri zapisał imię Mesjasza, na którego z utęsknieniem czekają Żydzi od tysięcy lat. Ku konsternacji ortodoksyjnych Żydów, jak również niedowierzaniu wszystkich Żydów na świecie, rabin Kaduri zapisał, że Mesjaszem, który przyjdzie jest Yehoshua, zwany także Yeshua, nam wszystkim znany jako Jezus. „Podniesie On ludzi i udowodni, że Jego słowa i prawo są ważne” – zapisał rabin Kaduri.Zdanie powyższe zapisane po hebrajsku brzmi: Yarim Ha’Am Veyokhiakh Shedvaro Vetorato Omdim, z którego ortodoksyjni Żydzi interpretując je w świetle stosowanych przez siebie kabalistycznych schematów,wyczytują właśnie imię Yehoshua, syna Yohozadaka. Świat żydowski zaniemówiłNa 108-letniego rabina Kaduri posypały się oskarżenia o niemoc fizyczną i psychiczną w czasie spisywania notatki. Ultra-ortodoksyjni Żydzi z Yeshivy Nahalat Yitzak z Jerozolimy, którzy jeszcze nie tak dawno fanatycznie na ulicach Jerozolimy, z 300-tysięcznym tłumem żegnali swego mistrza, twierdzą dziś, że ich mistrz nie zostawił wystarczającego klucza do interpretacji swoich słów wskazujących na tego Mesjasza.Na uwagę zasługuje jednak niemal zupełna cisza w mediach izraelskich: wiadomość o tym rewelacyjnym odkryciu umieścił tylko Israel Today i hebrajskojęzyczne strony internetoweNews First Class (Nfc) i kaduri.net, wskazując na autentyczność notatki. Pismo hebrajskie Ma’ariv, choć umieściło informację na pierwszej stronie, uważa że chodzi o podrobiony dokument.Podobnie twierdzi syn rabina Yitzhaka Kaduri, 80-letni rabin David Kaduri, który mówi, że we wrześniu 2005 roku podczas spisywania notatki, zdrowie fizyczne ojca nie pozwalało na sporządzenie jej własnoręcznie.Oprócz tajemniczej notatki, ortodoksyjych Żydów “niepokoją” i inne epizody z ostatnich lat życia swego mistrza. Na kilka miesięcy przed swoją śmiercią rabin Kaduri zaskoczył swoich uczniów publicznym oświadczeniem w święto Yom Kippur, mówiąc iż „spotkał się z Mesjaszem”. Według rabina Kaduri, jak również według przewidywań innych znanych rabinów, jak Haim Cohen, Nir Ben Artzi czy jego żony Haim Kneiveskzy, Mesjasz ma przyjść do ludu Izraela „po śmierci Ariela Sharona” [B. premier znajduje się cały czas w stanie śpiączki.]. Wnuk rabina Kaduri, rabin Yosef Kaduri twierdzi, że jego dziadek wielokrotnie przed śmiercią mówił o przyjściu Mesjasza i Zbawieniu, które przyniesie.

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika gawcio

Obozy obozami, ale holokaust

Obozy obozami, ale holokaust właśnie żydzi wymyślili. Żydzi nie byli masowo gazowani w obozach. W zbiorowych łaźniach w których niby wypuszczany był gaz nie było żadnych uszczelnień, w trakcie gazowania zginęliby także strażnicy. Ściema żeby po wojnie mieć gigantyczne odszkodowania i własne państwo żydowskie.

Portret użytkownika Zoil

W sprawie przyjścia Pana

W sprawie przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i naszego zgromadzenia się wokół Niego, prosimy was, bracia, 2 abyście się nie dali zbyt łatwo zachwiać w waszym rozumieniu ani zastraszyć bądź przez ducha1, bądź przez mowę1, bądź przez list, rzekomo od nas pochodzący, jakoby już nastawał dzień Pański. 3 Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo2 i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia2, 4 który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć3, tak że zasiądzie w świątyni Boga3 dowodząc, że sam jest Bogiem. 5 Czy nie pamiętacie, jak mówiłem wam o tym, gdy wśród was przebywałem? 6 4 Wiecie, co go teraz powstrzymuje, aby objawił się w swoim czasie. 7 Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca, 8 wówczas ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust5 i wniwecz obróci [samym] objawieniem swego przyjścia. 9 Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów6, 10 [działanie] z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia. 11 Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu7, 12 aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość.

Portret użytkownika Zoil

Na to Jezus im odpowiedział:

Na to Jezus im odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. 5 Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem3. I wielu w błąd wprowadzą. 6 Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! 7 Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi. 8 Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści. Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów, z powodu mego imienia. 10 Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić. 11 Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą; 12 a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu. 13 Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. 14 A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

Cyt: „Żydzi, radujcie się!

Cyt: „Żydzi, radujcie się! Wkrótce Mesjasz zostanie objawiony wszystkim!” - w swej rabinackiej nieomylności rebe popełnił istotny błąd bo powinno być: "„Żydzi, ratujcie się! Wkrótce Mesjasz zostanie objawiony wszystkim Żydom a wtedy jeśli daj boże Boga nie ma - to dzięki Bogu, ale jeśli nie daj boże Bóg jest - niech was ręka boska broni!”

„Stwórca nie może dłużej czekać, obserwując cierpienia Żydów w Izraelu i poza nim. Ich cierpienie dla niego jest nie do zniesienia, ponieważ lud Izraela jest jego ludem wybranym”. - a skąd rebe wie co Bóg może a czego nie? Skąd ono jego wie że Bóg nie może dłużej czekać? Reb wyraźnie nam sugeruje że do tej pory cierpieć mógł gdy cierpiał jego Wybrany Lud ale się znudził i ma dość!
Cyt: "Każdy, kto patrzy na to wszystko i nie widzi znaków, ma słabą  wiarę, ale kiedy otworzy oczy musi zrozumieć, że nadszedł czas, aby natychmiast udać się do Izraela". - może kto ma słabą wiarę powinien wracać do Eretz SrulstraHell, ale kto ma silną wiedzę ten powinien od srulsrahell'a uciekać jak najdalej, np. na bieguny albo inny Madagaskar...

"Z tego wszystkiego, co się dzieje i co się wydarzy na tym świecie, tylko Izrael jest całkowicie chroniony ". - niech się rebe za wczasu nie cieszy, raduje, syjonazistów "Żelazna Kopuła" przed sprawiedliwością dziejową też nie uratuje.
Cyt: "Rabbi Ben Artzi również jest przerażony ostrzeżeniem dla wszystkich Żydów, którzy obecnie mieszkają poza Izraelem, ponieważ Mesjasz niebawem zostanie ujawniony, a ten, który nie uczyni aliyah (nie wyemigruje do Izraela), nie zostanie zbawiony".

Brawo!!! Tym samym rebe wytrąca z ręki argumenty ADL'u i staje w jednym rzędzie z tymi, którzy od dawna z wszystkimi tego karnymi konsekwencjami wznosząc okrzyki "Żydzi do Srulsrahell'a" głoszą konieczny ich powrót w jedno miejsce... Bo w jednym  miejscu proszę ja rebego łatwiej ostatecznie rozwiązać wciąż nierozwiązaną kwestię Narodu Wybranego...

"Jeśli chcesz, by dom był ci jako przystań cicha przenigdy doń nie wpuszczaj klechy ani mnicha".

Skomentuj