Jak ludzkość zareaguje na gości z kosmosu?

Kategorie: 

Źródło: InneMedium

Inwazja obcych to jedno z ulubionych zagadnień poruszanych w zachodnich filmach science fiction. Idea jest prosta, pewnego dnia na niebie pojawiają się gigantyczne statki kosmiczne i zaczyna się niezapowiedziany atak orbitalny. Najeźdźcy z kosmosu są bezwzględni, a do tego technologicznie i biologicznie lepsi od ludzi, czy coś takiego może wydarzyć się w prawdziwym świecie?

 

Pomimo braku rządowych procedur reagowania na atak obcej cywilizacji, nietrudno jest sobie wyobrazić, jakie kroki mogą podjąć władze. Cywile prawdopodobnie otrzymają rozkaz pozostania w swoich domach lub pobliskich schronach i będą oczekiwać na dalsze instrukcje. W miarę możliwości, będą one nadawane w telewizji i radiu, a może nawet poprzez portale społecznościowe.

 

Po wprowadzeniu środków ostrożności następnym krokiem jest ocena zagrożenia i zorganizowanie reakcji. Ludzkość będzie próbowała skontaktować się z kosmitami, aby zrozumieć motywy ich wizyty lub ewentualnego ataku. Eksperci w dziedzinie lingwistyki, psychologii i biologii spróbują uzyskać pokojową odpowiedź od obcych istot. Niezbędne, może się okazać stosowanie nieagresywnych gestów, takich jak obrazy wyświetlane na dużych ekranach lub znaki rysowane na ziemi za pomocą ciężkiego sprzętu.

Wojsko będzie próbowało wykorzystywać do komunikacji transmisję bezprzewodową i radiową. Każdy z tych środków musi być oceniany indywidualnie i nie zostanie zastosowany, jeśli kosmici uznają je za groźne. Na przykład ekrany wyświetlające obrazy można pomylić z bronią energetyczną. Jakikolwiek nieagresywny gest ze strony obcych istot, zostanie uznany za udaną próbę komunikacji. Najpewniej nie będziemy w stanie zrozumieć samej odpowiedzi i niezbędna okaże się sztuczna inteligencja, która spróbuje ją przetłumaczyć.

 

W międzyczasie, globalne systemy satelitarne będą monitorować ruchy ich floty, próbując określić zamiary przybyszy. Wówczas przyjdzie moment na wstępną ocenę zagrożenia. Dane o broni i podstawowe dane biologiczne obcych, zostaną przeanalizowane w celu ustalenia kilku kluczowych aspektów:

  • Jaki jest arsenał kosmitów?
  • Jakich technologii i materiałów używają do swoich statków?
  • Jakimi stworzeniami są ci obcy? Jak się komunikują?
  • Czy w ich technologii są jakieś wady, które moglibyśmy wykorzystać na swoją korzyść?
  • Czy ludzkość ma szansę oprzeć się najeźdźcom z kosmosu?

Mając doczynienia z cywilizacją zdolną do podróży między gwiazdami, należy przyjąć z góry, że jest ona na znacznie wyższym poziomie rozwoju od nas. Niezależnie od tego, czy będą to małe zielone ludziki, czy kilkumetrowe kaminne stwory, pierwszy kontakt będzie kluczowy dla zabezpieczenia przyszłości rasy ludzkiej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika szwarc

Jak zareaguje ludzkosc?

Jak zareaguje ludzkosc?

1. nie zdaza sie  przywitacnawet bo ludzkie pojeby na 100 procent beda do nich strzelac.

2. jak ludzkie bezmozgi sie dowiedza ze przybyli do nas to sami sie wyniszcza bez pomocy przybyszy, napewno beda rozbijac szyby w sklepach grabic sklepy podpalac beda rozboje i mordy.  .

dzisiejsze bezmozgie spoleczenstwo jest tylko do tego zdolne. Apropo jesli rzady wiedza o obcych to wcale sie nie dziwie ze tego nie ujawniaja bo wiedza co by sie stalo.

Skomentuj