Jaki wpływ na zdrowie ma pole elektromagnetyczne?

Kategorie: 

Źródło: Linkhouse

Kontakt człowieka z elektromagnetyzmem jest całkowicie normalny. Prawdą jednak jest i to, że obecnie korzystamy z ogromnej ilości urządzeń zasilanych prądem. W związku z tym pojawiają się obawy o negatywny wpływ pól elektromagnetycznych na zdrowie. Czy są uzasadnione? Czy warto mieć w domu miernik pola elektromagnetycznego? Przyjrzyjmy się sprawie bliżej.

 

Czym jest pole elektromagnetyczne?

Pola elektromagnetyczne to zjawiska fizyczne. Jak sama nazwa wskazuje, są kombinacją kilku niewidzialnych pól elektrycznych i magnetycznych. Powstają naturalnie, o czym świadczy pole magnetyczne Ziemi na przykład. Jednak także działalność człowieka może wytworzyć takie zjawiska. Sprzyja temu wykorzystanie prądu zmiennego. Telefony komórkowe, linie wysokiego napięcia, komputery – każde z tych urządzeń generuje małe pole elektryczne.

Sztuczne pole elektromagnetyczne zmienia swój kierunek w regularnych odstępach czasu, począwszy od wysokich częstotliwości radiowych (telefony komórkowe), poprzez częstotliwości pośrednie (ekrany komputerów), aż po skrajnie niskie częstotliwości (linie energetyczne). Warto również zauważyć, że to nie do końca to samo, co promieniowanie elektromagnetyczne. Fizycy używają tego określenia, gdy występuje samopropagujące zaburzenie pól elektrycznych i magnetycznych. Do ich badania służy fachowy miernik promieniowania elektromagnetycznego.

Człowiek jest w stanie wygenerować także pola, które nie zmieniają się w czasie i mają częstotliwość 0 Hz. Statyczne pola magnetyczne są wykorzystywane w obrazowaniu medycznym i generowane przez urządzenia wykorzystujące prąd stały.

Dobry miernik pola elektromagnetycznego

Sprawdzenie natężenia pola elektromagnetycznego jest możliwe dzięki specjalnym urządzeniom. Miernik pola elektrycznego i pola magnetycznego jest względnie prosty w obsłudze. Nie jest też bardzo drogi. Każdy elektryk powinien mieć taki sprzęt na wyposażeniu. Niemniej w garażu również może się przydać. W każdym razie dzięki takiemu urządzeniu można wykonać samodzielny pomiar pola elektromagnetycznego w domu. Jest to przydatne choćby z tego względu, aby sprawdzić, czy stężenie sił elektromagnetycznych w pomieszczeniach nie jest za wysokie. Jeśli jest, może dojść do uszkodzenia elektroniki.

Jednak również i nasze zdrowie jest podatne na nadmiar sygnałów elektromagnetycznych. W gruncie rzeczy zbyt intensywna ekspozycja może mieć naprawdę poważne konsekwencje. Organizmy żywe po prostu nie zostały stworzone do tego, aby spędzać dużo czasu z elektroniką. Korzystanie z telefonów komórkowych, dużych ekranów itd. stanowi sztuczne zachwianie naturalnej równowagi. Zwłaszcza współczesne dzieci są narażone na to zagrożenie. Rodzice powinni więc pomyśleć o tym, gdzie kupić dobry miernik pola elektromagnetycznego. W rezultacie będą mogli regularnie kontrolować ekspozycję dziecka na negatywne skutki elektromagnetyzmu. A jakie mogą one być dokładnie?

Wpływ pola elektromagnetycznego na zdrowie

Każde pole elektromagnetyczne wpływa na organizm. Zbyt duża ekspozycja jest jak przedawkowanie, w efekcie czego dochodzi do różnych zaburzeń. Lekarze są przekonani, że zbyt długi czas przed komputerem może wywoływać problemy układu nerwowego. Objawiają się poprzez bezsenność na przykład. Zaburzenia snu same w sobie są szkodliwe, ponieważ obniżają koncentrację i przyczyniają się do rozwoju dysfunkcji społecznych. Mogą też doprowadzić do stanów depresyjnych. Dzieci nadmiernie korzystające z elektroniki są zatem szczególnie narażone. Choćby z tego względu warto mieć w domu miernik pola elektromagnetycznego.

Kiedy naturalny proces elektrofizjologiczny komórek jest zaburzony, może również dojść do nudności. Badanie wskazują także na utrudnioną koordynację wzrokowo-ruchową. Po wielu latach ekspozycji człowiek może utracić zdolność do pewnych czynności. W rezultacie może nie być w stanie wykonywać pracy. Dotyczy to na przykład pilotów, zawodowych sportowców czy operatorów precyzyjnych maszyn. Fakt, one same wytwarzają pole elektromagnetyczne, więc tym bardziej pogłębiają problem. Dlatego miernik promieniowania elektromagnetycznego nierzadko znajduje się na wyposażeniu zakładów pracy.

Profesjonalne mierniki pola elektromagnetycznego 5G

W związku z powyższym coraz bardziej powszechne staje się pojęcie elektrosmog. A co to jest elektrosmog? To właśnie zanieczyszczenie otoczenia nadmiarem pól elektromagnetycznych, które może być szkodliwe dla organizmu. Problem staje się tym większy, im wyższe są częstotliwości sieci komunikacyjnych. Internet 5G niesie zatem pewne zagrożenia. Niestety, zwykły miernik pola elektromagnetycznego nie jest w stanie zbadać tego zjawiska. Potrzebne jest urządzenie Milerd HiRange do pomiaru częstotliwości od 5G do 6, a nawet 8 GHz.

Czy warto kupić miernik pola elektromagnetycznego 5G? Cóż, rozwój technologii będzie dalej postępował. Zwiększona częstotliwość w domowych urządzeniach spowoduje wzrost intensywności pola elektromagnetycznego. To z kolei oznacza większe ryzyko wystąpienia zaburzeń, o których pisaliśmy wcześniej. W związku z tym wizyta na stronie https://www.milerd.pl to całkiem dobry pomysł.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...