Japończycy wciąż poszukują tajemniczego humanoida morskiego, Ningena

Kategorie: 

Artystyczne wyobrażenie Ningena

Od lat 90tych ubiegłego wieku, co jakiś czas jesteśmy raczeni informacjami o kolejnych japońskich rybakach, którzy donoszą o obserwacjach wielkich humanoidalnych istot morskich. Nazywają się one "Ningen" i widywane są zwłaszcza w lodowatych wodach w okolicy Antarktydy.

 

Z różnych opisów tych stworzeń można sobie złożyć ich wizerunek. Istoty te są białego koloru i mają około 30 metrów długości. Z większości przekazów wynika, że posiadają wielorybi ogon a także humanoidalną górną cześć ciała z czymś, co może uchodzić za kończyny, lub nietypowe płetwy.

[ibimage==19487==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Pogłoski o istnieniu tajemniczych humanoidów pojawiły się po raz pierwszy w japońskiej przestrzeni publicznej, ale legenda szybko przekroczyła granice Japonii. Jedne z rzekomych dowodów wskazujących na to, że Ningen rzeczywiście istnieje jest ujęcie z Google Earth, które wypatrzono już w 2007 roku. Rzeczywiście widać kształt, który wygląda jak stworzenie z opisów. Pasuje tez miejsce tej obserwacji, czyli okolice Antarktydy.

[ibimage==19488==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Wersji na temat Ningenów jest bardzo wiele. Jedni wierzą, że to mityczne istoty zamieszkujące morskie głębiny. Być może nawet tworzą one jakieś społeczności. Mogą to być też wieloryby, które przyjmują kształt Ningenów w wyobraźni ludzi morza. Z drugiej jednak strony morskie głębiny są mniej zbadane niż bliski nam kosmos, więc nikt nie da głowy, że nie ma tam jeszcze takich dziwnych istot, o których ludzkość nie słyszała do początków XXI wieku.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika anila

Cóż... ningen to inaczej po

Cóż... ningen to inaczej po japońsku człowiek... może japończycy uważają ningeny za olbrzymie syreny? Przecież nikt nie powiedział, że syreny (ciekawostka - po japońsku syrena to ningyo) muszą być wszystkie rozmiaru człowieka Smile a może to jeden z One Piece'owskich ryboludzi? Blum 3

Portret użytkownika zŁo

przedstawiam film majacy

przedstawiam film majacy wiele wspolnego z para-dokumentem podanym przez 'Sylar' takze z 'Animal Planet'
to nie jest reklama serwisu filmowego i prosze tak nie traktowac mojego linku
film rzuca nieco swiatla na nagrania 'dźwięku' BLUP, znajdowane szczątki istot wodnych oraz na mity i legedny zwiazane z syrenami
produkcja jest niezwykle ciekawa ale czy prawdziwa kazdy odpowie sobie sam Smile
http://www.kinomaniak.tv/film/Syreny-legenda-czy-prawda/60335
ps. w smoki tez nie wierzylem - do czasu...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika יהוה

Tak... stworzenie takiego

Tak... stworzenie takiego czegoś, było by prostsze, niż stworzenie torpedy, albo robota który by to robił.
 
No i tak ogólnie - 30 metrowe zwierze, aż się świeci na radarze.
 
Szczerze nie wydaję mi się, aby to coś istniało. Japończycy mają fetysz do takich dziwnych kreatur. Warto wspomnieć, że część uważa godzille za fakt Wink

Skomentuj