Japońscy naukowcy przedstawili dowód na to, że wszechświat jest hologramem

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu

Na łamach tego serwisu wielokrotnie przytaczaliśmy już opinie na temat teorii zakładającej, że wszechświat jest hologramem. Świadczy o tym bardzo wiele rzeczy chociażby probabilistyczna natura rzeczywistości. Zespół fizyków zaproponował właśnie najpoważniejszy dotychczas dowód stwierdzający, że wszechświat jest hologramem.

 

Już w 1997 roku fizyk teoretyczny Juan Maldacena zaproponował intrygujący model wszechświata, w którym grawitacja powstaje w wyniku nieskończenie cienkich strun. Wibrujące struny określają świat, w którym istnieje 9 wymiarów plus czas. Wszystko to może być jednak tylko hologramem. Prawdziwa akcja dzieje się tak naprawdę w innym, bardziej płaskim kosmosie gdzie nie ma grawitacji. Idea Maldacena bardzo spodobała się fizykom, bo dawała im szansę na poradzeniu sobie z brakiem zgodności między teorią grawitacji i fizyką kwantową.

 

Koncepcja Maldacena zainspirowała profesora Yoshifumi Hyakutake z Ibaraki University. W dwóch publikacjach, które pojawiły się ostatnio na repozytoriach naukowych dowodzi on, że koncepcja ze strunami jest rzeczywiście prawdziwa. Naukowiec stosując założenia teorii strun wyliczył dokładnie wszystkie parametry czarnej dziury, jej wewnętrzną energię, pozycję horyzontu zdarzeń, a jego współpracownicy policzyli energię wewnętrzną tego niskowymiarowego wszechświata bez grawitacji i oba obliczenia się zgodziły.

 

Sam Maldacena przyznał, że wydają się być to prawdziwe obliczenia. Inni specjaliści komentują to ostrożnie, ale zauważają, że stosowanie tych kalkulacji daje szanse na przetestowanie wielu innych pomysłów z dziedziny kwantowej grawitacji i teorii strun. Po prostu udowodniono, że koncepcja innego wszechświata, w którym musiałby być wykonany nasz rzeczywiście może istnieć.

 

 

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika benet

Fizyk teoretyk,to jest

Fizyk teoretyk,to jest właśnie największy problem naukowy,takim przykładem niech będą tegoroczni nobliści z fizyki za odkrycie...tzw.bożej cząsteczki  inaczej bozon Higgsa ,dobre nie?  nagroda za coś co nie zostało odkryte.  " Fizyk-teoretyk w du...e był,gu...o widział " przytoczony cytat nie jest teorią tylko faktem Smile

Portret użytkownika AMRŚP

Cóż... Zamiast tych

Cóż... Zamiast tych banialuków należy zrozumieć, że nie-materia ( magnetyzm) indukuje materię, stąd debilne wyliczanki koczowniczych tępych umysłów nie prowadzą do niczego...
 Magnetyzm to umysł, którego myśli sie materializują i w tym sensie żyjemy w.... zamterializowanym hologramie... To takie proste i oczywiste...
Wszechświat to mydlana bańka pełna materii i pustki zarazem...

Portret użytkownika simon

to jest śmiesznie bzdurne,

to jest śmiesznie bzdurne, hahaha nie ma czegoś takiego ! jak możemy żyć w hologramie ?! toć przecież ci co w to uwierzą niebawem stwierdzą że nie ma Boga, potem stwierdzą, że stworzyła nas rasa obcych, potem wyprą się Boga, a potem trafią do piekła, dziękuje dobranoc

Portret użytkownika Mery

...prawdziwa akcja dzieje się

...prawdziwa akcja dzieje się w płaskim kosmosie (swego czasu Ziemia też była płaska)  My zyjemy w hologramie i jak jest napisane w art.jest to najpoważniejszy dowód ,a ja naiwnie myslałam ze wszystkie teorie były poważne Lol a pytanie moje jest takie,kto bierze  udział w prawdziwej akcji ? Naukowcy każdą teorię dopasują tak jak jest im wygodnie i stąd mamy jeden wielki chaos... ale przecież na początku też  był chaos,więc moja teoria jest taka że tego nie da się wyjaśnić

Portret użytkownika yeno

... ach i znowu

... ach i znowu słowianin!-Ryszard Walo. Lekturkę na długi wieczór-faktyczny model atomu. Po co te akcelatory? 
 
Źródło: http://www.model31.pl/
 
ZASADY DZIAŁANIA WSZECHŚWIATA.
 
ELEMENTARNĄ, WIECZNIE ISTNIEJĄCĄ FORMĄ MATERII WYPEŁNIAJĄCĄ WSZECHŚWIAT SĄ CZĄSTKI CIEMNEJ ENERGII. (ETER).
 
Z CZĄSTEK CIEMNEJ ENERGII ZBUDOWANE SĄ KWANTY ENERGII.
 
KWANTY ENERGII TRANSFORMUJĄ W MASOWE ELEKTRONY I POZYTONY.
 
Z ELEKTRONÓW I POZYTONÓW ZBUDOWANE SĄ ATOMY..
 
WSZYSTKIE W/W FORMY MATERII SĄ W RUCHU.
 
CZĄSTKI CIEMNEJ ENERGII BYŁY, SĄ I ZAWSZE BĘDĄ W RUCHU.
 
CZĄSTKI CIEMNEJ ENERGII SĄ SIŁĄ NAPĘDOWĄ RUCHU KWANTÓW ENERGII.
 
KWANTY ENERGI I SĄ SIŁĄ NAPĘDOWĄ RUCHU ELEKTRONÓW, POZYTONÓW I ATOMÓW.
 
Szczegóły tekście.
 
Źródło: http://www.model31.pl/
 
Pozdrawiam.

Portret użytkownika yeno

...ach i tu znowu mamy

...ach i tu znowu mamy słowianina!!! Polecam -
ZASADY DZIAŁANIA WSZECHŚWIATA.
ELEMENTARNĄ, WIECZNIE ISTNIEJĄCĄ FORMĄ MATERII WYPEŁNIAJĄCĄ WSZECHŚWIAT SĄ CZĄSTKI CIEMNEJ ENERGII. (ETER).
Z CZĄSTEK CIEMNEJ ENERGII ZBUDOWANE SĄ KWANTY ENERGII.
KWANTY ENERGII TRANSFORMUJĄ W MASOWE ELEKTRONY I POZYTONY.
Z ELEKTRONÓW I POZYTONÓW ZBUDOWANE SĄ ATOMY..
WSZYSTKIE W/W FORMY MATERII SĄ W RUCHU.
CZĄSTKI CIEMNEJ ENERGII BYŁY, SĄ I ZAWSZE BĘDĄ W RUCHU.
CZĄSTKI CIEMNEJ ENERGII SĄ SIŁĄ NAPĘDOWĄ RUCHU KWANTÓW ENERGII.
KWANTY ENERGI I SĄ SIŁĄ NAPĘDOWĄ RUCHU ELEKTRONÓW, POZYTONÓW I ATOMÓW.
Szczegóły tekście.
 
Źródło: http://www.model31.pl/     Ryszard Walo
 
Pozdrawiam

Portret użytkownika Kazek12

Z tego co napisano wynika ,że

Z tego co napisano wynika ,że nasz Wszechświat jest nierzeczywisty, tak jak i MY jestesmy nierzeczywiści, a więc te teorie są po prostu bzdurami pisanymi i głoszonymi po to aby udowodnic ludziom, że są nierzeczywiści i "światowe elity" mogą z ludźmi robic co zechcą. 
A tak po prwdzie cała nauka, to jedna wielka kloaka, w której za grosz nie ma sensu, bo tak wiele jest róznych teorii, że trudno cokolwiek przyjąć za prawdę, bo każdy ma swoją prawdę i na tym ta nauka się kończy.

Portret użytkownika kuzYn

Jeśli tak jest rzeczywiście i

Jeśli tak jest rzeczywiście i nasz wszechświat jest hologramem który został stworzony przez jakieś istoty, z innego wszechświata, to można domniemywać że te istoty również żyją w hologramie stworzonym przez.... itd.
Nie oznaczać to musi że to jest główny cel życia  istot obdarzonych inteligencją, ale tylko incydent jeden z wielu na drodze ich postępu. Tak jak człowiek który stworzył silnik parowy, i nie zatrzymał się na tym etapie, tylko tworzył dalej. Dla nas ludzi, na tym etapie rozwoju, stworzenia czegoś takiego jak nasz wszechświat wydaje się jeszcze być czymś genialnym, ponieważ nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie co takie istoty które to potrafią, mogłyby tworzyć dalej, tak jak człowiek śreniowiecza nie byłby w stanie wyobrazić sobie np. lotu rakietą na księżyc.
Tak więc na razie wiemy, że nic nie wiemy. 

 

Portret użytkownika baca

no coż... artykuł

no coż... artykuł sobie przeczytałem ale dowodów japońskich naukowców to w nim nie nie ma Sad
gdzie są te "obliczenia"?
oczywiście one są nigdzie bo:
1 teoria holograficznego wszechświata to tylko piąta woda po kisielu jakim była  bardzo mętna i pelna sprzecznosci teoria względności Einsteina- doslownie nic w tej teorii nie pasuje do  istniejącego wszechswiata Smile
aby to "wyprostować" nałgano masę bredni o "big bangach" o "czarnej niewidzialnej materii" o "niewidzialnej energii" o " boskich cząstkach" he he he - tylko dlatego bo sierotom po żydzie Einteinie "brakuje" ot, 95 % masy wszechświata!
kabaret, bo żydom brakuje a wszechswiatowi nie brakuje - a wiec to tylko żydom paru klepek brakuje - taki jest logiczny wniosek
2 ona, ta teoria hologramu, ma tylko "wytłumaczyć" rozbieżnosci pomiędzy tym co jest a tym co "powinno być" wg sierot po Einsteinie
3 czyli CAŁKOWITEJ niezgodności tej teorii ani z tak zwanym światem materialnym ani ze światem kwantów.
no cóż.... żydzi od zawsze spychali naukę na boczne tory gmatwając proste zagadnienia poprzez paranaukowe kłamstwa do potęgi a więc można juz spokojnie sprawę odkręcić i dla świętego spokoju zauważyć że to wszystko  to i tak pusta LIPA!
lipa, bo jesli po jednej stronie uznamy że wszechswiat jest materialny to i my jesteśmy materialni, ok?
natomiast jesli jest on hologramem to i my jesteśmy jego czescia czyli takze hologramem, jasne?
tak wiec pytanie jest proste:
JAKA TO KUŹWA RÓŻNICA?
czy to jest naprawdę warte uwagi naukowców?
oczywiscie że nie, te bezproduktywne brednie mają za zadanie zepchnąć uwagę najbardziej inteligentnych ludzi na boczny tor - to po to aby nie dostrzegli oni, nie podlegajacego nawet watpliwosci wniosku, ze aby naprawić naszą część wszechświata wystarczą tylko zwykłe obywatelskie sądy doraźne i rozstrzelania w przydroznym rowie takich dajmy na to ludobójczych bandytów jak rozsiane po całej planecie okupacyjne rzady - te słuszne dzialania miałoby wiekszy wpływ na kosmos niż miliard teorii hologramów lub teorii Ensteinów....
jeśli na przykład przeciwko narodowi polskiemu prowadzona jest od lat perfidnie systematyczna i zorganizowana wojna obowiązuje prawo wojenne, tak czy nie?
ciekawe cona to teoretycy holokaustu: Gross, Bartoszewski no i te  całe jury konkursu Miss Holokaustu...
pewnie maja na to mundrom teorię...
w koncu to "naród" (przez Hitlera) wybrany...

Portret użytkownika Fanka1

Ciekawe czy by potwierdzili,

Ciekawe czy by potwierdzili, że sztaby i monety ze złota, waluty w szeleszczących banknotach oraz nasze debety na koncie to hologram. Kużwa, to niech mi wyłączą ten hologram z moim debetem, przecież nie widać debetu. Może uwierzę... he he he.

Portret użytkownika vision

W myśl tej japońskiej teorii,

W myśl tej japońskiej teorii, holokaust żydów był także hologramem, czyli tak naprawdę go nie było... podobnie, jak holokaustu Indian w Ameryce, holokaustu Słowian w Europie Wschodniej, holokaustu Semitów w Palestynie, i wielu innych holokaustów. Więc o co tyle hałasu, panowie Gross i inni?

Portret użytkownika prawdziwy Polak

1) Cyt.: "probabilistyczna

1) Cyt.: "probabilistyczna natura rzeczywistości" ... i pytam co to znaczy / WTF ?! 
2) Cyt.: "Prawdziwa akcja dzieje się tak naprawdę w innym, bardziej płaskim kosmosie gdzie nie ma grawitacji." ... i ponownie pytam,tym razem wprost ... WTF ?!
    Czy ta strona jeszcze nalezy do admina,czy juz do agentów "obcych" wywiadów  ?!

Portret użytkownika xxxx

Właściwie wszystkie obecnie

Właściwie wszystkie obecnie problemy i paradoksy fizyki sprowadzają się do jednego - teorii względności Einsteina który sam przed śmiercią przyznał iż jego teoria nie trzyma się kupy,a wręcz jest bzdurą... Gdyby zamiast tego nadal zakładano by istnienie "eteru" (w który święcie wierzył np.Tesla) paradoksy fizyczne a co za tym idzie - zupełnie idiotyczne teorie jak np. ta z artykułu nie miały by racji bytu.

Portret użytkownika jaa

a co uważają za hologram? Bo

a co uważają za hologram? Bo jeżeli coś co ma być jak hologramy robione przez ludzi to raczej jest to teoria prawdziwa do pewnej płaszczyzny (poziomu). Pytanie jest czy obserwując rzeczywistość z pozycji uczestnika można w prawidłowy sposób rozpoznać strukturę oraz pochodzenie rzeczywistości? I czy nasze zmysły są do tego pomocne czy może zniekształcają prawidłowy ogląd? A może chodzi tylko o pozyskanie środków na kolejną turę badań?

Przeszłość paskudna, Przyszłość nie lepsza, a Teraźniejszości nigdy nie ma.

Portret użytkownika jaa

nie chodzi tylko o gdzie ale

nie chodzi tylko o gdzie ale też o jak. Zmysły są dostosowane do warunków w jakich żyjemy oraz funkcji organizmu. A skoro wiemy, że zwierzęta mają je lepiej rozwinięte w tym też takie jakich być może nie mamy aktywnych, że nie wspomnę o możliwościach różnych zwierząt to siłą rzeczy musimy założyć, że nasze postrzeganie pełni tego co istnieje jest silnie ograniczone. A co jeżeli przez brak jakichś rozwiniętych zmysłów umyka nam jakiś element mogący pomóc w rozumieniu budowy rzeczywistości? To jesteśmy wciąż w sytuacji ludzi twierdzących, że Ziemia jest płaska.

Skomentuj