Japońscy naukowcy przyznają, że istnieją kosmici podobni do ludzi

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Sama idea istnienia życia pozaziemskiego pobudza umysły ludzi przez cały czas istnienia cywilizacji ludzkiej. Istnieje teoria, że ​​samo życie na Ziemi powstało, sprowadzone z kosmosu. Według jednej z teorii życie na Ziemi pojawiło się po tym, jak jedno z ciał niebieskich sprowadziło je z kosmosu na Błękitną Planetę. Ostatnio zwolennicy tej teorii otrzymali potwierdzenie swoich pomysłów. Stało się to dzięki starannemu badaniu meteorytów przy pomocy nowoczesnej technologii.

W meteorytach znaleziono już złożone cząsteczki, które mogą dać początek życiu, a w najnowszym badaniu naukowcy byli w stanie wykryć wszystkie kluczowe „litery” alfabetu genetycznego, DNA i RNA. Te pierwsze to adenina, guanina, cytozyna, tymina i uracyl – w połączeniu z cukrami i fosforanami. Dzięki nim może narodzić się życie.

Stwierdzono, że wszystkie fragmenty potrzebne do odtworzenia DNA mogą znajdować się w takich obiektach. Jeden z czołowych specjalistów w badaniach meteorytów, Yasuhiro Ohba, nie wyklucza, że ​​mieszkańcy innych planet mogą być humanoidami. Jego zdaniem meteoryty zawierają wszystkie związki azotowe niezbędne do istnienia kodu genetycznego. Mogły one powstać jeszcze przed pojawieniem się życia na wczesnej Ziemi.

 

Tak więc kosmici mogą być podobni do ludzi. Nie wykluczają również obecności rąk, nóg i mózgu. Być może nie ma poważnych różnic między ludźmi a mieszkańcami innych planet, nie tylko w wyglądzie, ale także w metabolizmie. Najprawdopodobniej potrzebują tych samych składników odżywczych i pierwiastków śladowych do oddychania i odżywiania.

 

Na tej podstawie naukowcy wyciągnęli pewne wnioski. Po pierwsze, kosmici są wszędzie. Przecież wszędzie we Wszechświecie wszystko działo się w ten sam lub mniej więcej taki sam sposób, jak na Ziemi. Po drugie, wszyscy ci kosmici są tacy sami jak my. Oczywiście z lokalnymi funkcjami. Ogólnie rzecz biorąc, wszyscy jesteśmy „napisani” tymi samymi „literami”. A w kontakcie z nimi nie będzie otchłani, żadnego fundamentalnego nieporozumienia. Niestety oznacza to, że całe zło, które jest w nas, jest też w nich. To, czy warto się radować ze spotkania z kosmitami, to dyskusyjna kwestia.

@innemedium Japońscy naukowcy przyznają, że istnieją kosmici podobni do ludzi #dlaciebie #ciekawostki #kosmici #badania #nauka ♬ dźwięk oryginalny - innemedium

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj