Japońscy ustawodawcy planują powołać międzypartyjny zespół do zbadania potencjalnie niebezpiecznych niezidentyfikowanych zjawisk anomalnych

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Japońscy ustawodawcy planują utworzyć dwupartyjną grupę w parlamencie kraju (Diecie), mającą na celu zmianę podejścia rządu do badania zaobserwowanych niezidentyfikowanych zjawisk anomalnych (UAP), formalnego określenia na to, co wcześniej określano jako UFO, donoszą japońskie media.

 

 

Według doniesień, powołujących się na oświadczenie założycielskie panelu, będzie on nosił nazwę "Liga Członków Diety ds. Wyjaśnienia Niezidentyfikowanych Zjawisk Anomalnych z Perspektywy Bezpieczeństwa Narodowego".

 

Członkowie grupy uważają, że niektóre UAP mogą być bronią lub dronami szpiegowskimi wykorzystującymi zaawansowaną technologię, a zatem mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, informują lokalne media. Grupa podobno planuje naciskać na uchwalenie ustawy parlamentarnej mającej na celu śledzenie i badanie UAP. Na piątkowej konferencji prasowej japoński Sekretarz Gabinetu Yoshimasa Hayashi potwierdził plany ustawodawców dotyczące utworzenia panelu.

 

Prace grupy oficjalnie rozpoczną się 6 czerwca, w dniu jej inauguracyjnego spotkania. W skład panelu mają wchodzić liczni japońscy politycy, w tym Yasukazu Hamada, szef spraw parlamentarnych rządzącej Partii Liberalno-Demokratycznej, Shinjiro Koizumi, były minister środowiska, oraz były minister obrony Shigeru Ishiba.

 

Na konferencji prasowej ogłaszającej utworzenie grupy 28 maja dwaj jej członkowie, posłowie Kei Endo i Yoshiharu Asakawa, twierdzili, że sami widzieli UAP.

 

Grupa podobno planuje oprzeć swoją pracę na działaniach Biura ds. Rozwiązywania Anomalii we Wszystkich Domenach (AARO), agencji amerykańskiej utworzonej w celu zbadania UAP jako część ustawy o polityce obronnej Kongresu z 2021 roku, i promować współpracę międzyrządową w zakresie śledzenia UAP między Tokio a Waszyngtonem.

 

Japonia przyciągnęła globalną uwagę jako gorący punkt UFO w 2020 roku, po tym jak Pentagon opublikował nagranie nakręcone przez pilotów marynarki wojennej USA nad północną Japonią, ukazujące latające obiekty zachowujące się w dziwny sposób. Ówczesny minister obrony Taro Kono powiedział wówczas, że nie wierzy w UFO, ale nakazał wojsku rejestrować wszystkie zjawiska powietrzne, z którymi się spotykają nad krajem.

 

Doniesienia o obserwacjach UFO oparte na relacjach naocznych świadków często pojawiają się w japońskich mediach, przy czym niewyjaśnione zjawiska najczęściej obserwuje się w pobliżu regionów wokół Hiroszimy i Nagasaki, dwóch miast zniszczonych przez amerykańskie bomby atomowe w 1945 roku, a także w rejonie uszkodzonej elektrowni jądrowej Fukushima.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj