Japoński pilot - UFO potrafi unieszkodliwiać myśliwce!

Kategorie: 

Źródło: InneMedium

Mamoru Sato, emerytowany weteran i pilot w japońskich siłach obronnych, a zarazem były dowódca Bazy Sił Obrony Powietrznej z 34-letnim stażem, opowiedział ostatnio o fascynującym spotkaniu z niezidentyfikowanym obiektem latającym (UFO) do jakiego doszło w japońskiej przestrzeni powietrznej.

Zgodnie z historią jaką przekazał, do obserwacji doszło podczas rutynowej sesji szkoleniowej w bazie lotniczej Matsushima. Podczas rutynowego szkolenia, jeden z pilotów dostrzegł obiekt w kształcie cygara unoszący się na niebie. Drugi pilot siedzący z przodu, potwierdził że również dostrzegł tajemniczy obiekt, jednak nie widział go siedzący z tyłu instruktor.

 

Sytuacja przybrała niepokojący obrót, gdy doszło do nieoczekiwanej awarii w kadłubie samolotu. Nie był to typowy problem mechaniczny, na który wskazywały lampki ostrzegawcze lub podobne ostrzeżenia. Pilot twierdzi, że groziła mu utrata kontroli nad samolotem. Mniej więcej w tym samym czasie UFO zniknęło z oczu pilota. Po krótkiej chwili udało się udzyskać kontrolę nad myśliwcem a po awarii nie został nawet ślad.

Po wylądowaniu, samolot został skierowany do przeglądu. Mechanicy nie natrafili jednak na żadną usterkę, która mogłaby wywołać tak niebezpieczną awarię. Zadecydowano o zarządzeniu lotu testowego, podczas którego myśliwiec zachowywał się bez zarzutu. Przynajmniej do czasu gdy próbowano wylądować. Podczas gdy maszyna podchodziła pod pas startowy, UFO pojawiło się po raz kolejny. 

 

Maszyna ponownie przestała odpowiadać na polecenia pilotów i niemal zupełnie utracili oni kontrolę nad myśliwcem. Tym razem wszyscy członkowie załogi dostrzegli ten nietuzinkowy pojazd. Po wylądowaniu, piloci sporządzili raport z całej obserwacji. Pierwszą reakcją japońskich wojskowych było oskarżenie pilotów o niekompetencję i tuszowanie swojej nieudolności opowieściami o UFO.

Ostatecznie, anonimowy pilot opowiedział o swoich doświadczeniach pracującemu jeszcze wówczas Mamoru Sato. Jego opis to jedyna znana relacja z tej obserwacji i trudno oprzeć się wrażeniu iż w zdumiewającym stopniu przypomina ona historie opowiadane przez amerykańskich pilotów marynarki wojennej. Zainteresowanych czytelników zaznajomionych z językiem angielskim odsyłam do poniższego filmu.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Skomentuj