Jasne obiekty zaobserwowano jednocześnie w USA i w Europie

Kategorie: 

Kadr z nagrania wideo

Bardzo szybko poruszające się obiekty świecące stałym światłem zostały zaobserwowane w USA i nad kilkoma państwami europejskimi, w tym nad Polską. Nikt nie potrafi powiedzieć, co to było.

 

Po raz pierwszy zaobserwowano to zjawisko w USA, w Salt Lake City w stanie Utaj i było to około tydzień temu. Potem widziano to również w Polsce, w Grecji i na Słowacji. To dystans 9 tysięcy kilometrów.

Biorąc pod uwagę fakt, że nagrania pojawiły się w sieci Internet prawie jednocześnie można stwierdzić, że była to globalna obserwacja UFO. Co ciekawe sa doniesienie wiążące pojawienie się tych świateł z nastepującymi potem ulewami. Może być to jednak zbieg okoliczności.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Dziabong

Ostanio byłem z kumplem na

Ostanio byłem z kumplem na dworze widzieliśmy jakiś dziwny obiekt najpierw myśleliśmy że to samolot ale potem okazało się że leciało za wolno i było w kolorze Pomarańczowym potem nagle zmieniło sie na białe i znikło nieudało nam sie zrobić żadnego zdjęcia które by to potwierdzało ale myśle że to niebylo normalnie bo nigdy tam takiego czegoś niewidziałem.            Pozdrowienia dla was ludzie Biggrin

Portret użytkownika polak

Wczoraj podczas oglądania

Wczoraj podczas oglądania Perseidów widzieliśmy (w Poznaniu) jasny obiekt poruszający się z północy na południe. Początkowo wyglądał jak lampion ale po chwili okazało się, że nie wznosi się a leci bardzo szybko dokładnie w naszą stronę, równolegle do krzywizny Ziemi (przynajmniej przez tę niecałą minutę jaką zajęło mu pokonanie całego widzianego przez nas widnokręgu). Świecił jasnym światłem bardziej pomarańczowym, jak płomień ale nie gasł ani nie zwalniał. Był wielkości dużo większej niż otaczające gwiazdy - ktoś porównał wcześniej do łebka zapałki w wyciągniętej ręce - mniej więcej taki, jeśli nie ciut większy nawet.
 

Portret użytkownika Jerzy

Dzisiaj t.j. 8-go sierpnia

Dzisiaj t.j. 8-go sierpnia 2012 około godziny 21:30 obserwowałem obiekt świecący jasnym, zimnym światłem nadlatujący z południowego zachodu i lecący na pólnocny wschód. Miejsce obserwacji: Mosina - wielkopolskie. Obiekt przemieszczał się po linii prostej, ale znacznie szybciej niż jakikolwiek samolot, który dotychczas obserwowałem. Nie widziałem żadnych pulsujacych świateł pozycyjnych. Nie było też słychać pracy silników. Obiekt był zdecydowanie większy od widocznych na niebie ciał niebieskich za wyjatkiem księżyca. To już druga moja obserwacja tego obiektu w czasie kilku tygodni. Mam wrażenie, że pierwsza dotyczyła podobnej godziny. Światło obiektu nie pulsowało, barwa była zblizona do barwy światła reflektorów samolotu. W przypadku samolotu reflektory są widoczne tylko z określonego kierunku - potem znikają, a pozostają widoczne swiatła pozycyjne. To światło było widoczne przez cały czasod momentu pojawienia się nad południowo zachodnim fragmentem widnokręgu, aż do zniknięcia nad północno wschodnim widnokręgiem. Możliwe, że był to jakiś samolot, poruszajacy się na granicach atmosfery przez co mógł o tej porze przez cały czas odbijać światło słoneczne.
Być może nie byłem i nie jestem jedynym obserwatorem tajemniczego obiektu?

Portret użytkownika Demon

Widziałem cos takiego w Łodzi

Widziałem cos takiego w Łodzi w podobnym czasie.
A do tego wczoraj (noc 26.07.2012) dokładnie była powtórka z rozrywki, tyle, że teraz leciały w innym kierunku. Wg mnie to mogły być lampiony, ale kto u licha puszcza lampiony w srodku tygodnia o godzinie 2.30 w nocy?

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

TO NAZISTOWSKIE POJAZDY

TO NAZISTOWSKIE POJAZDY KOSMICZNE PODCZAS MANEWRÓW PRZED III W.Ś.NIC INNEGO, NIE Z KOSMOSU, LECZ Z ZIEMI. GŁÓWNIE Z BAZ AMERYKAŃSKICH... NAD KOLEBKĄ NAZIZMU TEŻ LATAJĄ... ZACZNIJCIE SIĘ BAĆ... WNIEBOWZIĘCIA NIE BĘDZIE....

Portret użytkownika skibonzo

No to nieźle widze się

No to nieźle widze się dzieje. Mieszkam właśnie w Bielsku-Białej ale to co widziałem miało miejsce akurat w Szczyrku. Siodmego czerwca w Boże Ciało tj czwartek siedzialem z piątką znajomych na ognisku i widzialem 4 takie obiekty pomarańczowe... na pewno nie lampiony bo gdyby na tej wysokości leciały to mialyby np. z 50m szerokości. Jeśli to Galaktyczna Federacja Światła to chętnie wsiądę i polecę stąd..   

Portret użytkownika konrad

oglądając Kosmos  kilka dni

oglądając Kosmos  kilka dni ,Temu przez mój sprzęt astronomiczny dostrzegłem kilka zeczy , obiekt poruszający się wolno święcący jak gwiazda który po chwili zgasł , oraz metoryt ktory się rozpadł na kawałki oraz  Tak jak Przyjaciel  Bumek widział te błyski ja tak samo Pozdrawiam miło i zycze pozytywnyh Wibracji   Wink

Portret użytkownika Jacko

W Szczecinie to samo ale od

W Szczecinie to samo ale od października 2011. Wychodząc na fajkę zawsze nadlatują z kierunku północnego wschodu. Lecą z dużą prędkością kilkuset kilometrów na godzinę i zatrzymują się na centrum miasta lub starą fabryką paliw w Policach. Przylatują co kilka dni około 21.00 - 23.00 na około 15 minut. Nie są to lampiony bo w Sylwestra też przyleciały a lamionów było o cholery i trochę. Widać było znaczą różnicę w jakości światła, poruszaniu się i szybkości. Chyba że to były jakieś niegrzeczne lampiony. Lawirowały pomiędzy lamionami przez kilkanaście minut. Ogólnie wyglądają jakby coś skanowały te pomarańczowe kulki. Leca bardzo metodycznie. Nie zauważyłem żeby coś potem działo się z pogodą itp. Pewnego wieczora przeleciały mi nad chatą na wysokości około 50m. Była to poprostu pomarańczowa kula ( kolor światła z latarnii ale cieplejszy i żywszy) średnicy około 1,5 do 2m. Bez dźwięku i szumu. Koszyka ze świeczką i też nie było.

Portret użytkownika wypal

To sa lampiony. Wczoraj

To sa lampiony. Wczoraj wyskoczylem jak poparzony na dzialce bo pomyslalem ze to cos wspanialego. Kiedy zobaczylem drugi trzeci i tak dalej okazalo sie ze ktos puszcza sobie lampki nad woda. Niestety to tylko lampiony...

Portret użytkownika Bumek

Witam. W tamtym tygodniu wraz

Witam.W tamtym tygodniu wraz z 4 znajomymi, siedząc i podziwiając gwiazdy ni stąd zaczęło się błyskać z czystego gwieździstego nieba. Błyski były koloru pomarańczowego, raz "walnęło" tak, jakbym dostał fleszem po oczach. Było to na podkarpaciu, czy obserwował już ktoś, coś równie dziwnego?  Dodam, że obserwujemy to już od kilku dni i zawsze jest to około godziny 22/23.

Portret użytkownika Dawid

Przedwczoraj widziałem około

Przedwczoraj widziałem około 20, 30 obiektów podążających z zachodu (około godz: 21, 22). Mieszkam na Śląsku. W momencie, gdy wpadały w chmurę gasły. Co charakterystyczne, poruszały się z bardzo dużą prędkością. Na początku myślałem, że to lampiony. Nie znam się na lampionach ale uważam, że tak jak na przykład balony powinny raczej wznosić się ku górze. Te obiekty poruszały się mniej więcej z jednstajną prędkością równolegle do płaszczyzny ziemi. Nie umiem ocenić wielkości obiektów. Po "zgaśnięciu" dostrzec można było (na tle burzowych chmur) ciemny kształt, który pomimo "odcięcia dopływu energii" dalej, z tą samą prędkością przemieszczał się. Co jeszcze ciekawsze, w pewnym momencie 2 lecące równolegle obiekty jakby rozjechały się i podążały jeden na wschód a drugi na północ. Ciekawa obserwacja. Sporo tego mi nad głową przelatywało. Jeśli ktoś ma jakieś pytanie, postaram się odpowiedzieć. Pozdrawiam.

Portret użytkownika neverhoods

30.06.2012 o godz. 23

30.06.2012 o godz. 23 widziałem coś podobnego do tego co opisałeś. Obiektów było 2. Leciały ze wschodu na płd. wschód w kierunku księżyca, który był na niebie. Lot był poziomy. Światło powoli gasło i zobaczyłem ciemny obiekt na tle księżyca. Po chwili pojawił się drugi obiekt i poleciał tą samą trajektorią co poprzedni i identycznie śwatło wygasało, a po chwili ponownie zobaczyłem ciemny obiekt. Skojarzenie jakby coś wchodzilo w atmosferę i się rogrzewało (lot był "chwiejny").Dodam tylko, że w blasku księżyca dało się zauważyć załamane płaszczyzny tego obiektu. Wielkość to mniej więcej główka zapałki widziana z wyciągniętej ręki na tle księżyca. Obserwacja miała miejsce pod Wrocławiem.Pozdrawiam, 

Portret użytkownika Aaliyah

Kiedyś widziałam coś

Kiedyś widziałam coś takiego:  najpierw sądziłam że to wyjątkowo duża jasno świecąca gwiazda, a już za chwilę na moich oczach zaczęła się raptownie zmniejszać  aż wkońcu znikła.... oddaliła się w oszałamiającym tempie na wprost  nie po nieboskłonie !  Nigdy nie widziałam czegoś podobnego .

Portret użytkownika Pofuros

Mogłaś widzieć efekt flary z

Mogłaś widzieć efekt flary z satelity iridium . Jak było czyste niebo to one wlasnie dają taki efekt.A naprzykład ISS mozna obserwować nawet do 3 razy w ciągu nocy. Przeloty zaczną sie za 2 tygodnie Smile Widoczne ładnie gołym okiem punkty o jasnosci głównych gwiazd na niebie.

Portret użytkownika Normalny....

Witam forumowiczów...,często

Witam forumowiczów...,często tutaj jestem na tej stronce i sobie czytam tutaj artykuły...ale dzisiaj musiałem opisać co mi się przytrafiło będąc w niemczech u siostry akurat wtedy kiedy były obserwowane te obiekty w USA i na terenie europy...lokaliacja okolice Essen,grupa świateł na niebie wykonywała dziwne manwery na niebie co nie przypominało nic znajomego co obserwowałem wczeniej na niebie  z uwagi na to że z balkonu siostry na 7 piętrze można bez problemu obserwować lądowanie samolotów na lotnisku Dusseldorf....,obiekty obserwowałem około 90 minut a najlepsze było to że w oklicy na niebie gdzie były widoczne obiekty na koniec mojej obserwacji pojzwiły się jakieś samoloty,i wtedy obiekty które obserwowałem momentalnie w mgnieniu oka pinowym torem lotu znikneły z moich oczu.           Wiem że większość która to przeczyta pomyśli że następny który pisze brednie....ale ja wiem co widziałem prawie 90 minut i mogę powiedzieć tylko tyle że mówię prawdę....Pozdrawiam odwiedzających tą stronkę.

Portret użytkownika Wenez

Widziałem coś takiego miesiąc

Widziałem coś takiego miesiąc temu, mogę opowiedzieć:Więc tak, staliśmy we dwóch przed blokiem, a tu zaczęły przelatywać te rozżarzone pomarańczowe punkciki, po niebie leciały dosyć powoli, z lewej na prawą, było ich około 10, jeden za drugim, z lewej trochę zasłaniały drzewa z prawej stojący nieopodal dom, a zaraz ulica i latarnie itd, po niebie leciały wolno i spokojnie, nie opadały, pobiegłem za dom zobaczyć je z 2 strony lecz już nic tam nie było.

Portret użytkownika Thoms

Wiktor(nie zarejestrowany),

Wiktor(nie zarejestrowany), pon., 2012-07-09 13:36"to pisz normalnie jak człowiek a nie jakimiś skrutami B-B Baranie!Naucz się pisać czystą polszczyzną, ponieważ to co pokazałeś wnioskuje z tym, że masz braki w języku polskim.Poprawnie powinno być:"To pisz normalnie jak człowiek, a nie jakimiś skrótami B-B. Baranie!"

Portret użytkownika Thoms

Witam Chciałbym się podzielić

WitamChciałbym się podzielić z wami pewną uwagą. Mieszkam w B-B i tydzień temu razem ze znajomym widzielismy 4 takie świecące punkty na niebie. Wyraźne one różniły się od innych gwiazd, pomyśleliśmy, że być może to lampiony sa puszczane aż do wczorajszego wieczoru. Nad B-B były widoczne 2 obiekty takie same jak na tym filmiku i poruszały się po niebie wzdłuż i wszerz. Najlepsze jest to, że takie światełka z balkonu widzę praktycznie 6 razy w miesiącu.Następnym razem nagram filmik z telefonu żeby wam udowodnić.

Skomentuj