Na jednym ze zdjęć z Marsa widać astronautę manipulującego koło łazika Curiosity

Kategorie: 

Źródło: NASA

Od kilku dni lotem błyskawicy roznoszą się wieści, jakoby sfotografowano cień astronauty manipulującego coś przy największym ziemskim łaziku na powierzchni Marsa, Curiosity.

 

Zdjęcie, które ma dowodzić obecności na Marsie jakichś humanoidów to w istocie zdjęcie cienia, który rzeczywiście wygląda tak jak prawdopodobnie wyglądałby cień ubranego w skafander kosmiczny astronauty.

[ibimage==23458==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Kontrowersyjne zdjęcie zostało wykonane lewą kamerą nawigacyjną łazika i to już we wrześniu 2012 roku. Do teraz nie wzbudziło ono większego zainteresowania. Być może było tak dlatego, że oglądali je przedtem ludzie o niezbyt rozwiniętej wyobraźni.

[ibimage==23460==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Są przynajmniej dwie teorie spiskowe, które wyjaśniają obecność kogoś obsługującego łazik Curiosity. Jedna zakłada, że pojazd nadal jest na Ziemi i jeździ po którejś z amerykańskich pustyń. Mistyfikacja miałaby na celu utrzymanie finansowania dla projektów NASA.

 

Druga teoria jest jeszcze bardziej fantastyczna, ponieważ zakłada, ze na Marsie jest już od lat ziemska kolonia, co tłumaczyłoby obecność kogoś kto manipuluje przy zbierającym dane łaziku. Trzecia opcja jest taka, że to nie żaden astronauta, tylko cień urządzeń zamontowanych na Curiosity. Każdy musi sam zdecydować, co widzi na tym zdjęciu.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Anyari

Kochani, to doskonale

Kochani, to doskonale tłumaczy dwa fakty. 1. Dlaczego w eksploracji kosmosu mamy tak długi impas. Od lądowania na księżycu nie wyszliśmy (niby) poza naszą orbitę. Wiele osób pytało dlaczego. Tak więc nie było żadnego impasu. 2. Dlaczego, nagle właściciel PayPal'a chce do 2018 chce lecieć załogowo na marsa. W obecnej sytuacji? Niemożliwe, chyba, że już tam jesteśmy, a cała akcja będzie tylko farsą, by ukryć, że od dawna już tam jesteśmy. Pozostaje pytanie, dlaczego zostało to objęte taką tajemnicą, i dlaczego teraz ma zostać to ujawnione?

Portret użytkownika mas

 Na zdjęciu widać człowieka i

 Na zdjęciu widać człowieka i to bez typowego skafandra, wystarczy mu butla; Glowa bez okrycia, grzywka z fantazją, widocznie na Marsie jest w modzie posród inżynierów wkrótce wybierających się na urlop na starą Ziemię.

Portret użytkownika Znawca Tematu

Proponuję dokładnie obejrzeć

Proponuję dokładnie obejrzeć film z lądowania sond Viking. Tuż przed tym gdy urywa się obraz widać zielone drzewa i cos co wygląda na jezioro. Co ciekawe - na filmach robionych przez sondy viking marsjańskie niebo jest niebieskie. Dlaczego więc dzisiaj pokazuje sie niebo Marsa jako czerwone? jaki składnik atmosfery może zabarwić kolor nieba na czerwony? ciekawy jest tez moment osiadania sondy na powierzchnię Marsa - coś rusza się wtedy w Ziemi.

Portret użytkownika Vim

A jeśli to nie teoria, tylko

A jeśli to nie teoria, tylko konspiracja?
Świat wygląda zupełnie inaczej niż nam to pokazują. Ktoś leciał np. Concordem bardzo wysoko? Wszystko co wiemy may ludziki, to to co nam pokazują w mendiach jewrejskich zresztą. Może Ziemia jest płaska lub wklęsła i wcale się nie kręci, a przynajmniej tak jak nam to mówią, ma ktoś dowód? To co wykombinował Kopernik, to tylko teoria, może "teoria spisku", używając propagandowego sloganu. Teoria ewolucji? To też tylko teoria, zresztą wyssana z beznapletkowego banana..
Znalazłem dwie foty, które obrazują wielkość łazika w stosunku do wysokości Człowieka.
CuriosityRover.jpg
Evens_Mars_Yard-br.jpg
Nawet zakładając, że Mars to nie lampa na szkle nieba, tylko planeta i łazik tam dotarł, to całkiem prawdopodobne, że są tam Ludzie, lub Marsjanie czy kosmici. UFO-Byty to tez Ziemianie, nawet jak pochodzą z innych wymiarów. 
Było mnóstwo info o tym, że Ludzie na Marsa latali już dawno temu, nie przed tysiącami lat, tylko całkiem niedawno. Zakładając, że w każdej bajce jest ziarno prawdy, można spokojnie założyć, że Ludzie tam są lub byli, że Mars ma atmosferę i wodę. 
Można też założyć, że NASA zwyczajnie ściemnia i wszystko jest kręcone w studio.
Można również założyć, że to cień Człowieka, Marsjanina, czy innego, bądź nie. To może być np. złożone ramię itd. Na pewno fota jest intrygująca, ale nie ma takiej zagadki, której nie można rozwiązać lub odgadnąć. Na pewno są osoby które wiedzą jak jest naprawdę. My tego nie wiemy i tylko możemy sobie pogdybać.
Dlatego ważne, żebyśmy zwracali baczną uwagę na to co wokół się dzieje, również na Marsie.
Ja nie wykluczam, że to cień jakiegoś humanoida. Mogę się pogodzić z tym, że to jakieś elementy łazika, ale ktoś musiałby to udowodnić.
Pozdro
 

Strony

Skomentuj