Jeff Bezos twierdzi, że Ziemia stanie się rezerwatem, a ludzie będą żyć na stacjach kosmicznych

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Eksploracja kosmosu nieuchronnie prowadzi do jego kolonizacji. Natomiast nadmierne wykorzystanie zasobów naturalnych Ziemi sprawi, że prędzej czy później nasza planeta nie będzie nadawała się do zamieszkania. Miliarder Jeff Bezos uważa, że ludzie powinni w przyszłości zamieszkać w kosmosie, a Ziemię uznać za rezerwat przyrody.

 

Jeff Bezos jest właścicielem przedsiębiorstwa kosmicznego Blue Origin i rywalizuje z innymi firmami SpaceX oraz VirginGalactic. Podczas dorocznego forum w Katedrze Narodowej w Waszyngtonie powiedział, że ludzkość powinna w przyszłości opuścić Ziemię i osiedlić się na stacjach kosmicznych, aby nie dopuścić do zniszczenia naszej planety.

Jeff Bezos - źródło: NASA

Według miliardera, cywilizacja stale rozrasta się i zużywa coraz więcej zasobów, dlatego ludzie powinni w przyszłości zamieszkać na stacjach kosmicznych ze sztuczną grawitacją. Bezos twierdzi, że w kosmicznych koloniach mogłoby zamieszkać nawet bilion ludzi, a jeśli Ziemia miałaby przetrwać, ludzkość powinna czerpać zasoby i produkować energię poza Błękitną Planetą.

 

Oczywiście wybudowanie kosmicznych kolonii również wymaga zasobów, a nasza cywilizacja nie jest jeszcze na tyle zaawansowana, aby mogła czerpać je z asteroid czy innych planet. Zatem realizacja pomysłu Jeffa Bezosa wymagałaby wydobycia kolejnych ziemskich zasobów. A jeśli kosmiczne kolonie miałyby powstać dzięki surowcom pozyskanym poza Ziemią, szalony plan miliardera zostałby zrealizowany w bardzo dalekiej, nieokreślonej przyszłości.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Karlos

Bezos bredzi. Kto umie

Bezos bredzi. Kto umie matematyke na poziomie szkoly gimnazjalnej ten sobie policzy ze cala ludzkosc zmieściła by sie w domkach jednorodzinnych 100m2 zaledwie na powierzchni stanu Teksas. 2/3 żywności jedt marnowana i wyrzucana. Ktos kto twierdzi ze mamy przeludnienie i brakuje zasobów jest albo nieukiem albo cynicznie promuje pewne ideologie.

Portret użytkownika Plejadian Slavs Rus Slv

Jak Plejadianie większość

Jak Plejadianie większość życia żyją na statkach kosmicznych ich życie jest dynamiczne wiele się dzieje na statkach są wartownikami też potrafią zmagać się z Reptilianinem rodzą się w zaplanowanych dużych ciałach umięśnionych bez ćwiczeń wpuszczają Reptilianina rozprawiają się z nim i wypuszczają kolor Czarny jest odbierany jako negatywny nie istnieję u Plejadian 

Do tego świata trafiła Maryja a Chrystus Christ-mas Christ-ianity duch święty (anioły) z tego świata jest 

zasłużeni trafiają do nieba kosmitów 

fizycznie do nieba kosmitów mają trafić rasa Słowian już niedługo jak opowiada aron jasnowidz

Skomentuj