Jelenie w USA, za sprawą nieznanej choroby zmieniają się w zombie

Kategorie: 

Źródło: OkState.edu, YouTube/Texas Animal Health Commission, YouTube/NBC 15

Choroba pożerająca mózg, znana również jako przewlekła choroba wyniszczająca (CWD), zagraża populacji jeleni w Alabamie. To zaraźliwa choroba mózgu, może potencjalnie zainfekować ludzi, którzy spożyją mięso chorego zwierzęcia.

Sezon łowiecki rozpoczął się w tym miesiącu. Wielu myśliwych będzie poszukiwać jeleni, jednak muszą być oni być uczuleni na rozprzestrzeniającą się wśród zwierząt chorobę. Spożycie zainfekowanego mięsa jelenia może prowadzić do rozwoju choroby u człowieka.

 

Przypadki zachorowania zostały potwierdzone w pobliżu stanu Mississippi. Lokalni myśliwi oraz senator Doug Jones z sąsiedniego stanu Alabama nie tracą czujności, mimo że nie potwierdzono jeszcze przypadku CWD w tym stanie.

Choroba może mieć duży wpływ na populację jeleni. Ważne jest, aby każdy potrafił rozpoznać objawy CWD. Choroba powoduje zmianę zachowania chorego zwierzęcia. Jeleń oddala się od stada, jest apatyczny, obserwuje się ślinotok. Zwierzę traci na wadze, jest nadpobudliwe i nerwowe. CWD w ostateczności prowadzi do śmierci.

Zaledwie kilka dni temu senator Alabamy wprowadził nową ustawę mającą na celu walkę z CWD oraz większą dbałość o zdrowie dzikich zwierząt. Senator Doug Jones podkreśla, że badania dotyczące nowej choroby wciąż nie są wystarczające. Jones ma nadzieję, że nowe informacje pomogą poznać istotę choroby.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika pilippek

śmieszne, a nie robiliście

śmieszne, a nie robiliście ostatnio złamaskiego skowytu na temat braku wolnosci w Polsce bo rolnik nie zbadał swini przed ubiciem i został ukarany za to a wy nie mogliscie tego zrozumiec dlaczego?xD żałosne ścierwa i manipulanci sytuacyjni 

Portret użytkownika Kmieciu

Bo świnioka można by było na

Bo świnioka można by było na lewo sprzedać jak za PRL, a tak się nie da, a taki jeleń to cholera w lesie gdzieś siedzi, zarobić się na nim nie da i jeszcze niepotrzebnie zwraca uwagę choróbskiem na stan zdrowotny trzody, a ile można weterynarza przekupywać... Janusze biznesu Wink

 

Skomentuj