Jest coraz więcej dowodów zaawansowanych technologii używanych w starożytności

Kategorie: 

Bloki z Puma Punku wyglądają jak wydrukowane za pomocą jakiejś drukarki 3D

Ślady obróbki maszynowej wśród budowli ze starożytności Monumentalna wielkość budowli kamiennych z przeszłości od zawsze fascynowała ludzkość z epoki nowożytnej. Próbowano zrozumieć jak mogły powstać piramidy egipskie oraz w jaki sposób starożytni kamieniarze uzyskiwali tak zdumiewającą precyzję obróbki, że nawet dzisiaj byłaby ona trudna do powtórzenia.

 

Większość po prostu przyjmuje bezrefleksyjnie, że rzekome dzikusy sprzed tysięcy lat zbudowały Wielką Piramidę czy kompleksy kamienne Mezoameryki. Inni zawsze poszukiwali w tym drugiego dna a wręcz interwencji pozaziemskiej.

 

Mnogość dowodów na to, że z obróbką kamienia w starożytności jest coś nie tak mamy bardzo wiele. Większość historyków jest jednak tresowana od szkoły w utrwalaniu pewnych ustaleń. Z tego powodu zamiast podejmować temat wielu odwraca głowę docierając do ewidentnych przykładów obróbki maszynowej, której według ogólnie uznawanych teorii nie mogło być w starożytności.

 

Przyglądnijmy się jednak kilku ewidentnym śladom wskazującym na to, że wielkie budowle i tysiące idealnie dopasowanych kamieni to nie tylko praca kamieniarzy i ich prymitywnych narzędzi, ale też dowody na zastosowaną technologię.

Oba te nagrania przedstawiają pamiątki po cywilizacji Inków. Jak widzimy znajdowane są artefakty, które można uznać za prawdopodobny wytwór rąk ludzkich, ale trafiają się też eksponaty, które po prostu porażają stopniem skomplikowania?

Można założyć, że są to dowody na to, że kiedyś umiano tworzyć tak zwany "płynny kamień", który następnie formowano do zamierzonego kształtu. Jednak w wielu przypadkach wygląda na to, że kamienie obrabiano za pomocą jakichś narzędzi tnących z dużą precyzją. Poniższe wideo wskazuje nam, że dowody na taką obróbkę można znaleźć w pobliżu Wielkiej Piramidy w Gizie.

Podobnie nienaturalnie precyzyjnie obrobione kamienie można znaleźć w Ameryce Południowej w wyglądają bloki skalne z Puma Punku. Gdy patrzy się na nie z oddali wyglądają tak jakby ktoś te kamienie wydrukował na olbrzymiej drukarce 3D. Są niewiarygodnie finezyjne a dokładność cięć jest zdumiewająca. Co jeszcze bardziej szokuje w wielu miejscach znajdują się tam nawiercone otworki, których w starożytności po prostu nie umiano wykonywać? Co to ma do diabła być? Czy starożytny kamieniarz z mikro dłutkiem dłubał otworek za otworkiem czy też użyto do tego jakiejś technologii poza naszym pojmowaniem.

Można postawić hipotezę, że ktoś kiedyś umiał posługiwać się technologią taką jak kamienny beton. To wiele ułatwia, ale po odlewach pozostają odciśnięte ślady ich form. Dlatego bardziej prawdopodobne jest to, że używano jakichś technologii umożliwiających precyzyjne cięcie kamienia. Pozostaje jeszcze problem transportu bloków skalnych nawet wyciętych finezyjnie za pomocą starożytnego lasera.

Tu dochodzimy do kolejnej hipotezy odnośnie tego jak zbudowano niektóre budowle. Istnieją teorie, że bloki skalne były przenoszone za pomocą dźwięku. Podobne sztuczki pokazywali mnisi tybetańscy, którzy potrafili most budować od środka w powietrzu i dostawiali kamienie aż na obu brzegach wsparli konstrukcję.

 

Brzmi to może jak scenariusz do kolejnej części Gwiezdnych Wojen gdzie potrzeba dużo mocy, z tym, że istnieje całkiem sporo ludzi, którzy wierzą, że zdolność lewitacji to jedna z zapomnianych technologii stosowanych już przez poprzednią cywilizację. Konkretnie tą, której niebywale precyzyjnie wykonane ruiny znajdujemy na całym świecie dobudowując do nich potem jeszcze bardziej niestworzone teorie niż ta tutaj.

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika tawantinsuyu

Szkoda,że autor tego artykułu

Szkoda,że autor tego artykułu wypowiada się np. na temat Cywilizacjii Inków bez dogłębnej znajomości zagadnienia. Prawdą jest, że dochowane do naszych czasów pozostałości budowli Inków są imponujące i każdy, kto je widzi na własne oczy pragnie wiedzieć, jak je budowano...
Z drugiej strony Imperium Inków upadło w bardzo krótkim czasie a przybyli Konkwistadorzy opisując ze szczegółami realia życia w ich państwie nie wspominają ani jednym słowem o istnieniu zaawansowanej technologii wykorzystującej np. elektryczność.
Można z całą pewnością stwierdzić, że imponujące osiągnięcia Inków w dziedzinie architektury były jedynie efektem wysoce zaawansowanej organizacji pracy przy wykorzystaniu manualnych narzędzi!

Portret użytkownika Cthulhu

Na tym samym seminarium

Na tym samym seminarium powiedział, że wielki kanion w kalifornii powstał podczas naglego potopu, a nie ,że go przez miliony lat rzeka colorado wyrzlobiła jak to "naukowcy" przedstawiają, bo musiała by płynąć pod górę...

Portret użytkownika mar

ten facet od wykładów to Kent

ten facet od wykładów to Kent Hovind i na yt jest wiele jego filmików ggdzie próbuje obalić teorie ewolucji. Jest Pastorem babtystom, fizykiem i nie pamiętam dokładnie kim jeszze. Kreacjonista, dlateo przedstawia dowody które są często  gęsto śmieszne.

Portret użytkownika Cthulhu

Witam. Kiedyś oglądałem

Witam.
Kiedyś oglądałem seminaria jakiegoś naukowca-samozwańca, bardzo długi i właśnie na temat ewolucji, darowania skał, potopu, itp.
Bardzo ciekawie przedstawił problem z datowaniem skamielin.
Opowiedział jak był z córką w muzeum, a ona przy tej kolumnie geologicznej zapytała skąd naukowcy wiedzą że np. Ten amonit ma miliony lat? Zaprowadził ją pod gablote skamieliny i powiedział, że pobrali próbki gleby, w której go znaleźli , potem spytala: a ile lat ma ta gleba? Powiedział, że pobrali próbki tej skamieliny i stwierdzili że ma miliony lat...
KOŁO SIĘ ZAMYKA.

A w szkołach uczą tego dziś...

Portret użytkownika yeno

Witam. Przecież Świat jest

Witam.
Przecież Świat jest cyfrowy, a gra komputerowa nie zaczyna się od programowania. Dostajesz grę z fabułą i planszą. Nie zaczynasz od bitów, ale od już przygotowanej przestrzeni. Tą grę ktoś zaplanował i zaprogramował, nie znasz detali. Możesz tylko podziwiać.
Więcej wpisz w google " inkaski mur peru " i wskaż inżyniera.
Pozdrawiam.

Portret użytkownika Homo sapiens

Maszyneria taka mogła

Maszyneria taka mogła powodować pole ochraniające podróżnika i jego pojazd ! nie trzeba było budować ścian pojazdu... mozna było się przenosić do innego wymiaru... do innego świata... (do miasta bogów ?)

a tu roboty lub istoty z innej cywilizacji lub wymiaru które się pojawiły w pewnych rejonach Ziemi i ludzie zaczeli je portretować !

Jednak przyszedł potop bo ludzkość kombinowała z Aniołami...,  a śladów jest pełno na całej kuli ziemskiej ! Czy te postacie inne wyglądem od nas to te stworzone anielskie istoty ? czy może inny gatunek człowieka posługujący się nieznaną wiedzą z innego wymiaru ? Wielkie nosy, kwadratowa głowa wydłużona - czoło inne i długie palce...

Po dopuszczeniu do „tajemnic nieba i Ziemi", a szczególnie niezwykle
istotnych tajników medycyny i matematyki, Enmeduranki zawrócono
do Sippar z instrukcją, aby opowiedział innym o swoim boskim
spotkaniu, jak najlepiej udostępnił zdobytą wiedzę ludzkości i
nakazał, aby sekrety nauki, które właśnie otrzymał, przekazywano od
tej pory bezwarunkowo z jednego kapłańskiego pokolenia na drugie, z
ojca na syna:
„Uczony mędrzec,
który strzeże sekretów wielkich bogów,
zwiąże swego wybranego syna przysięgą
przed Szamaszem i Adadem.
Z pomocą Boskiej Tablicy i rylca
nauczy go
sekretów bogów".
Tabliczka z tym tekstem, przechowywana obecnie w British Museum w
Londynie, zawiera postscriptum:
„W ten sposób stworzono linię kapłanów którym wolno było się zbliżać
do Szamasza i Adada Według tej wersji niebiańskiej podróży Enmeduranki, jego siedziba
znajdowała się bez wątpienia w Sippar (popotopowym „ośrodku kultowym"
Szamasza) i to właśnie tu, w Sippar, Enmeduranki posługiwał
się Boskimi Tablicami, przekazując tajniki wiedzy swoim następcom
na urzędzie kapłana. Szczegół ten łączy sprawę Enmeduranki z wydarzeniami
potopu, bo według mezopotamskich źródeł (przytaczanych
także przez Berossusa, babilońskiego kapłana, który w II w. prz. Chr.
skompilował „historię świata", spisując ją po grecku), tabliczki zawierające
wiedzę wyjawioną ludzkości przez Anunnaki zostały schowane
w bezpiecznym miejscu w Sippar, zanim jeszcze nastąpił potop.
W istocie obie te opowieści o sumeryjskim Enmeduranki i o biblijnym
Henoehu są połączone jeszcze wyraźniejszymi wątkami niż wiążący
się z potopem los tabliczek.
 
Czy Enmeduranki, według relacji siódmy, nie ostatni (dziesiąty) władca
miasta bogów na długo przed potopem, był  półbogiem? Sumeryjskie
teksty nie wyjaśniają tej kwestii, podejrzewa sie jednak, że był on kimś takim
(w tym przypadku ojcem był Utu/Szamasz). W przeciwnym razie dlaczego
miałby otrzymać władzę nad miastem bogów (w tym wypadku Sippar)
po sześciu wymienionych poprzednikach, z których każdy był przywódcą
Anunnaki?
Czy miasto bogów było tuż obok w innym wymiarze ? Czy "zachodziło" na fizyczne miasto ? A może nie potrzeba było stosować techniki ukrywania...? może w owych czasach bogowie byli widywani tak jak dzisiaj widuje się pojazdy ufo ?

Choć Biblia nie mówi, kiedy zaczęto zawierać małżeństwa mieszane
wyjąwszy stwierdzenie, że doszło do tego, „kiedy ludzie zaczęli rozmnażać
się na ziemi" i rozprzestrzeniać - pseudoepigraficzne księgi ujawniają, iż angażowanie
się młodych bogów w związki seksualne z kobietami ziemskimi
stało się kwestią wielkiej wagi w czasach Henocha, na długo przed potopem
(Henoch był siódmy w linii dziesięciu przedpotopowych patriarchów). Według
Księgi Jubileuszów jedna ze spraw, w której „świadczył" Henoch, dotyczyła
„aniołów Pana przebywających na ziemi i grzeszących z córkami ludzkimi;
aniołowie zaczęli wchodzić z nimi w związki i przez to zhańbili się".
Według tego źródła był to główny grzech popełniany przez „aniołów Pana'"

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Andrzej1

Teksty z tabliczek

Teksty z tabliczek sumeryjskich - zapisano - bogowie akt ślubu spisywali na korze drzewa ???? nonsens ależ skąd prawda!, w krainie bogów pół roku panował dzień, a pół roku noc rozświetlaną barwną tęczą!!!, - zorza ???.
Teraz zastanów się kim tak naprawdę byli ci bogowie, bo to że przylecieli do Sumerów to fakt (mieli czym latać), to że pochodzili skądś tam też fakt, ale nie oznacza wcale że ich główna siedziba na ziemi była akurat w Sumerze. Złota tam nie było dużo można powiedzieć bardzo mało. To po kij.,... tam się znaleźli ???, włączyć myślenie proszę....
Ja traktowałbym Sumer jak kolonię.
 

Portret użytkownika zarejestrowany

gdy robot Gantenbrinka odkrył

gdy robot Gantenbrinka odkrył sekretne drzwi w Wielkiej Piramidzie (22 marca 1993 roku), Hawass odsunięty został od swej roli Szefa Inspektorów Piramid w Gizie. Czy to przypadek? A może Gantenbrink dobrze wiedział, że jeśli nie ogłosi światu o swym odkryciu wtedy, to nie zrobi tego już potem z racji swoistej cenzury?
To, co stało się potem jest równie ciekawe. Po ogłoszeniu Gantenbrinkowi zabroniono powrotu do prac. Następnie Egipska Organizacja ds. Starożytności, która była poprzedniczką obecnej Rady, którą kieruje Hawass stwierdziła, że Niemiec złamał świętą „zasadę" archeologiczną poprzez samodzielne ogłaszanie znaleziska (co powinien uczynić przez odpowiednie kanały kontrolujące informacje o tym, co powinno się wydostać, a co nie). Następnie stało się coś, co Graham Hancock opisuje w tych słowach: „Ówczesny dyrektor Niemieckiego Instytutu Archeologicznego w Kairze, dr Rainer Stadelmann podobnie jak Egipcjanie potępił Gantenbrinka. Stadelmann był nieugięty i twierdził, że to odkrycie bez znaczenia dodając, że to nie drzwi a za nimi nic nie ma." Ówczesny prezydent Organizacji ds. Starożytności, dr Muhamad Bakr, ogłosił sprawę Gantenbrinka fałszerstwem.

- Szyb jest zbyt mały, aby wpuścić tam robota - stwierdził."
 
tu schemat jakie rodzaje skał występują w tunelu gantenbrinka, wszystkie gatunki mają swoje znaczenie i cel techniczny, dolna skała to bazalt ! Dlaczego bazalt ? Z powodów dla których piramida jest urządzeniem wykorzystującym procesy chemiczne !


więcej tu:
http://technologiamaszynowa.blogspot.co.uk/
 
W sierpniu 1996 roku gramoląc się w tunelu pod Sfinksem przed obiektywami kamer Hawass mówił:  - Nie wiemy, co jest w tym tunelu, ale mamy zamiar go otworzyć pierwszy raz w historii.

Zatem tunele istniały jeszcze w 1996 roku, ale już w kwietniu 1999 roku na antenie Fox TV Hawass zaprzeczał temu, twierdząc że wychodzą one z Grobowca Ozyrysa - podziemnej struktury niedaleko Sfinksa. 10 lat później historia powtórzyła się.

Jak zauważył Bauval, kontrowersje wokół Hawassa i Gizy ciągną się od dziesięcioleci: „W międzyczasie stało się coś niezwykłego i to z udziałem Zahiego Hawassa. Z jakichś niejasnych powodów rozpoczął wykopaliska naprzeciw świątyni Sfinksa, najprawdopodobniej we współpracy z Ministerstwem Irygacji. Po 15 m. wiercenia w miejscu, gdzie naturalnie występuje wapień natrafiono na czerwony granit, a ten nie występuje naturalnie w Gizie. Jedynym jego źródłem był Asuan oddalony o setki mil na południe. Sama obecność czerwonego granitu odkrytego w 1980 roku w pobliżu Sfinksa udowadniała, że pod płaskowyżem w Gizie coś się znajduje. Jeśli Hawass mówi coś zupełnie innego, trzeba uznać go za człowieka, który za dużo protestuje."

Coś, ponad co nic większego nie może być pomyślane, jest tak bardzo prawdziwe, że nawet nie można pomyśleć, że tego nie ma. http://technologiamaszynowa.blogspot.co.uk/

Portret użytkownika Homo sapiens

Weźmy naszą najnowszą

Weźmy naszą najnowszą historię. Wydawałoby się, że po locie na Księżyc kosmos otworzył przed nami swoje wrota i wkrótce flotylle ziemskich statków kosmicznych jak ten ze Star Trek, będą penetrować najdalsze jego zakątki. Tymczasem ekspansja ustała niemalże natychmiast po jej rozpoczęciu. Od lat nie przerowadza się już załogowych lotów na Ksieżyc a tym bardziej na jakąś inną planetę. Z trudem udaje się wysłać jedną sondę na Marsa i nawet w ziemskim transporcie lotnicznym zrezygnowano z jedynego pasażerskiego samolotu ponaddźwiękowego, jakim był Concorde, nie budując nic w zamian. Czy można coś takiego nazwać rozwojem? Chyba nie… To daje do myslenia. Być może to samo stało się z innymi starożytnymi cywilizacjami, które straciły początkowy impet rozwoju i rozpłynęły się w historii.
 Imhotep – jeden z najbardziej wpływowych kapłanów faraona Dżosera – był w starożytnym Egipcie (ok. 5 tys. la temu) uznawany za twórcę idei piramid. Miał on wymyślić nową technikę wg której budowano piramidy szybciej a przy tm wieksze rozmiarami. Jego współcześni uważali, że posiadł on umiejętność komunikowania się z bogami. To od nich pozyskał on wiedzę na temat rozmaitych substancji, które póżniej wykorzystal do budowy piramid. Tak więc nie ma wątpliwości, że jego wiedza pochodziła od innej niż ludzka inteligencji. Możliwe, że ktoś z innego wymiaru przesłał plany budowy jakiejś technologi która pozwalała wybudować takie budowle... Dodatkowo jeszcze jest możliwość że w naszym wymiarze urodziły się dzieci anielskie i te posiadały umiejętności które pomogły w konstrukcji tych budowli.


Czy jesteśmy sami w kosmosie? Nasi przodkowie nie mieli żadnych co do tego wątpliwości i byli przekonani, że nie jesteśmy sami. Wielu współczesnych krytyków teorii Starożytnych Astronautów uważa naszych przodkow za ciemnych dzikusów. Tymczasem w tradycji wielu starożytnych cywilizacji można znaleźć informacje, że ich bogowie żyli wśród tych ludzi. Tak jest w przypadku cywilizacji Majów, Inków czy indian Hopi, gdzie bogowie zdecydowali nagle o swoim odejściu, ale zanim zniknęli w sinej dali gór, obiecali, że powrócą.
 

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika b@ron

Homo sapiens... cytuję "Wielu

Homo sapiens... cytuję "Wielu współczesnych krytyków teorii Starożytnych Astronautów uważa naszych przodkow za ciemnych dzikusów"...jak dla mnie to zastanawiam się czy nie jest na odwrót i czy aby nasza cywilizacja nie cofa się pomału do epoki kamienia ...już w tej chwili nie mamy technologi aby np zbudować piramidę ,nie mówiąc już o zrozumieniu ich działania ...oglądając tu twoje artykuły,nie sposób odnieść wrażenia że to my jesteśmy cywilizacją dużo mniej rozwiniętą i nie przeczę ...bardzo ciekawy temat

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika SAH

Homo witam cieplutko .

Homo witam cieplutko . Powiedz mi jedno . Dlaczego uwarza się nas Ludzi za tych gorzej rozwiniętych niż UFO . A nie przyszło do głowy że byliśmy lepiej rozwinięci ? i jesteśmy ? mamy więkrzy potęcał umysłowy i potrafimy myśleć apstrkcyjnie , do przodu i w stecz . To piękna umiejętność nie uwarzasz ?

Portret użytkownika Juszka1980OGL

kilka dni temu znajomy wrócił

kilka dni temu znajomy wrócił z Kambodży i Tajlandii zdjęcia i jego opowieści o tajemniczych budowlach, o mało znanych przekazach ludów tubylczych, technologii są równie imponujące jak te bardziej znane nam z Egiptu i Ameryki Płd.
Angkor na zdjęciach jest niesamowite a na żywo podobno wspaniałe i dla budowlańca równie zachwycające co gotyckie katedry w Europie.
wielki etwarze są czymś nigdzie nie spotykanym:

Portret użytkownika baca

niepotrzebnie się

niepotrzebnie się podekscytowałaś "wielkimi twarzami" - w Ameryce pozyteczni idioci wykuli na zboczu górskim cztery wielkie twarze żydów handlujących między innymi niewolnikami i nikt się nimi niezdrowo nie podnieca...
 

Portret użytkownika SAH

Baca ,   proszę przestań z

Baca ,   proszę przestań z tymi  Żydami ok.  ? bo i tak niby każdy od nich pochodzi ,,,,,,,,,,,,, człowiek to człowiek a Ty siejesz zamęt . znamy rację NWO i i tp ale ostygnij , kto ma wolę i tak temu się nie podda Wink

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Wszelkie budowle megalityczne

Wszelkie budowle megalityczne nosza ślady zastosowania technologii energetycznie ekonomicznych.
Sądzę, że nalezy przyjąć do wiadomości, że zarówno obróbka jak i montaż potęznych elementów były poddane działaniu nieznanej energii..
 Sądzę, że była to telekineza istot przedpotopowych bądź ludzi, bądź "Aniołów"
 Właściwości umysłów pozostających w szczątkowej postaci u wyjątkowych przedstawicieli naszego gatunku moga po odrzuceniu teorii ewolucji na to wskazywać.  A skoro istoty przedpotopowe mogły posiadac tak wielkie moce umysłu mogły posługiwac sie również technologią na wzór swoich mocy umysłowych skonstruowaną....
 W końcu "Bóg/Bogowie" stworzyli człowieka na swój wzór i podobieństwo... a więc na wzór swoich mocy umysłowych...również...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Andrzej1

Za pewien czas opublikuję

Za pewien czas opublikuję szczegółowe informacje dotyczące obróbki kamienia przy pomocy dźwięku. Czyli jak zbudować urządzenia i ciąć sobie dioryt we wzorki.
Nie będzie to żadna rewelacja, wszystko zapisane jest na dwóch tabliczkach glinianych znalezionych na Syberii.
ps. nie ma żadnej technologii poza ludzkim pojmowaniem, jest technologia dla nielicznych, jest technologia dla mas, jest stara "zapomniana" technologia.

Portret użytkownika sceptyyk

Juszka,pozujesz na naukowca,

Juszka,pozujesz na naukowca, i twierdzisz ze fale dzwiekowe odroznia od fal swietlnych,jedynie czestotliwosc i natezenie? Misiu,jetes smieszny ze swoim [ciach] nie myl z wesolym).
edit: skasowano
§ 7.5 Regulaminu
Moderator

Portret użytkownika Juszka1980OGL

nie nie twierdzę że tylko tym

nie nie twierdzę że tylko tym ale napisałęm że laser (swiatło) to też fala i wiem dobrze ze to całkiem innan niż fala np akustyczna. nie chciałęm się zagłebiać w szczegóły bo to chyba nie o to chodzi na tym portalu żeby robić sobie jakieś wykłady pseudonaukowe.
misiu Smile fajnie tylko dlaczego nazywasz mnie tak, takiego szkieletora Smile 
ps kiedyś coś na jednej z budów obrabiano jakimis głowicami dzwiekowymi (ultra czy jaieś) nie interesowało mnie to ale wiem że jest jakaś metoda do szlifowania czy polerowania coś takiego

Portret użytkownika SAH

Wiecie co ? kochni

Wiecie co ? kochni czytelninicy  ??? zaczołem pisać artykuł , ale niewiem czy mam go kończyć , w tym zakłamaniu i bezprawiu tu panoszącym się to część niego, jak macię chęć na dalej powiedzcie , OKI ? Prawda o Człowieku i UFO

To jest mój trzeci i chyba już ostatni artykuł który tu zamieszczę i poprzestanę tylko  na wpisach na łamach forum , ponieważ ten portal zaczyna przypominać jakąś sektę religijną zamiast zajmować się nauką , otaczającym nas światem i nowinkami technicznymi zbyt często w wypowiedziach używane jest pismo św. I Biblia a to sprawa wypowiadających się tutaj na łamach .  Nie będę się tu opierał na faktach , podaniach ,  relacjach świadków itp. Tym bardziej nie oprę się na religii , wierzeniach a tym bardziej na badaniach naukowych czasie i okresach czasowych . To wszystko nie ma sensu ,wiarę , religię , badania naukowe czy nawet stare zapiski czy podania które znamy w każdej chwili można podważyć i je zmienić . Dlatego jak powiedziałem nie opieram się na tych materiałach ale to nie znaczy że ich nie znam  . I też bez przesady całej wiedzy dzisiejszej na temat świata nie wchłonąłem i nie przyjąłem za prawdę ,  może i dobrze bo jeszcze trzeźwo patrzę na to co się dzieje i potrafię słuchać , powtarzam słuchać a wnioski po analizie tego co słyszę wyciągam sam a nie przyjmuje do wiadomości przekaz mi dany za jedynie prawdziwy . To co do tej pory ludzkość wie sama o sobie jest przerażające , dlaczego ? A dlatego że nie wiemy nic , dziwne , prawda ? To co łączy człowieka dzisiejszego z człowiekiem dawnym jest to że w chwili słabości , tragedii , bólu patrzy w gwiazdy i z żalem , pretensją zadaje pytanie  Dlaczego !!! , lub woła o pomoc w nadziei na ratunek . Więc do tematu , opowiem  historię człowieka od jego początków do dnia dzisiejszego . Oczywiście zrobię to w wielki skrócie nie podając dat , faktów, dowodów itp. A dlatego że jak wcześniej pisałem to wszystko można podważyć i zmienić . Będę tu używał słowa Stwórca nie mylić z Bogiem  z wiarą czy religią . Stwórca nie ma nic z ty wspólnego , religia i wiara to wymysł na potrzeby zapełnienia luki w zrozumieniu świata i istnienia . Stwórca w swoim czasie na własne potrzeby tworzy wiele światów , wszechświatów i żywych istot je zamieszkujące przygląda się temu i bawi tym . Nam jako ludziom przypadło żyć w świecie który widzimy i czujemy , ale z nami tak samo jak my żyją tu i inni . Są inne planety zamieszkałe , kiedyś było ich więcej i w bliskim sąsiedztwie Ziemi . Człowiek zamieszkujący Ziemię nie powstał od małpy i nigdy nie przechodził jakiejś śmiesznej ewolucji , powtarzam nigdy . Od razu był w pełni inteligentnym a nawet bardziej niż dziś Człowiekiem . Rozwijał się , tworzył cywilizację , budował miasta . Jego życie na Ziemi było niczym nie zakłócone , panowała pełna harmonia pokój i nie musiał walczyć o przetrwanie , nie był wrogiem sam dla siebie . Jego nauka , technika pozwalała w pełni na życie w zgodzie z naturą i wszechświatem . Cywilizacja którą stworzył była bardzo wysoce rozwinięta i zaspokajała wszelkie potrzeby jego a w przypadku tragedii na innych planetach mógł nieść pomoc istotom tam żyjącym . Lecz kiedyś pewnego dnia stało się coś co wywarło katastrofalny skutek na jego życie zmieniło i zniszczyło to co do tej pory Człowiek zbudował i osiągną . Wydarzyło się to w czasach jego największego rozkwitu i może to zaważyło na tym że skutki okazały się tak destrukcyjne . Pewnego dnia na Ziemi pojawiło się kilka pojazdów kosmicznych .  Jedni normalnie wylądowali a po krótkim czasie następne uległy rozbiciu . Ludzie zamieszkujący ziemię przyjęli ich jak gości a potrzebującym udzielili pomocy . Przybysze opowiadali kim są skąd pochodzą i jaki jest ich cel wizyty . Twierdzili że podróżują po pobliskich planetach zwiedzają je poznając nowe cywilizację i dzielą się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą opartą na nauce i technice . Ludzie nie wiele mogli zaczerpnąć ich wiedzy i z niej skorzystać ponieważ wiedza obcych wcale nie przerastała naszej a wręcz była bardziej uboga od Ludzkiej . Wizyta obcych trwała długo i jak dla ludzkości za długo co przyczyniło się z czasem do jej rychłego upadku i deformacji DNA . Przybysze z biegiem czasu zaczynali się tu zadamawiać , Ludzie jak by tego nie zauważali . Szanowali swoich gości zapewniali im byt . Obcy mówili o wszystkim zdradzali tajniki wiedzy ale nie powiedzieli o najważniejszym o prawdziwych zamiarach wizyty na Ziemi , o swoim niecnym planie . Istoty które przybyły na Ziemię jako goście turyści tak naprawdę byli uciekinierami ze swoich planet . Byli ścigani za zło które tam uczynili . Więc żyli spokojnie w śród Ludzi zaprzyjaźnili się z nimi nawiązywali znajomości i tu zaczął się koniec ludzkości który z wielką wyrafinowaną praktyką do dzisiaj trwa . Zaczęli przenikać coraz głębiej dochodziło do przyjaźni płci odmiennych z biegiem czasu z tego powstawały związki i rodzili się nowi potomkowie i tu zaczął być koniec i rychły upadek !!!  Ludzi . Nowi narodzeni nie byli już ludźmi część genów była obca . pierwotni Ludzie mieli umysły otwarte w pełni wykorzystywali swoje mózgi w 100 %  . U potomków już tego nie było byli ograniczeni i agresywnie nastawieni na świat i otoczenie . Przejęli to po przybyszach z innych planet . 

Portret użytkownika maro

Ale bzdury piszesz ,

Ale bzdury piszesz , wyobrażnie to Ty masz ,żeby bajki pisać.  Badań naukowych, zapisków nie da się podważyć to jest to istnieje ROZUMIESZ to jest prawdziwe . Patrzą w dalekie galktyki bo mają teleskop dowody (zdjęcia , filmy) , sondy filmujące wszechświat dowody to jest świat rzeczywisty/realny a nie fikcyjny w którym Ty żyjesz. Stwórcy nie ma wszystko powstało z welkiego wybuchu w którym 4 siły (wielkości atomu) były od zawsze , grawitacja się wyodrębniła i powstał wileki wybuch w którym wszystko powstało w róznych reakcjach w określonym czasie przy różnych temperaturach. Mamy dowód (nagrania narodzin gwiazd itp) jak powstają Gwiazdy a z resztek pyłu planety , księżyce itp. to wszystko jest prawdziwe nie żyjemy w fikcji ROZUMIESZ. Pewnie spytasz skąd powstały 4 siły kto je stworzył a skąd powstał Stwórca kto go stworzył i tak aż do nieskończoności powiesz on zawsze istniał ja powiem 4 siły zawsze istniały ja mam na to dowody a Ty nie. Swiat jest przypadkiem, żadnym planem/projektem  .Przypadkiem urodziłeś się taki , w takiej rodzinie z takim wzrostem z taką urodą z takim i takim talentem itp. Przypadkiem zachorowałeś na chorobe przypadkiem miałeś wypadek jadąc do pracy itp.  Nie mogli być dobrzy w 100% to jest niemożliwe , wszystkie organizmy na świecie mają uczucie mieszane (złość,dobro,miłosć,opiekuńczość itp.) każda istota jest inna lubi co inego niemożliwe jest naturalnie żeby żyli sobie na jednej planecie sami dobrzy ludzie w charmonii. Możliwe jest to tylko po przez manipulowaniem ludżmi albo kontrolowaniem ich, żeby byli tylko dobrzy.  Ludzie wykorzystują tylko kilkanaście procent mózgu bo napisane jest w bibli że zaawansowa cywilizacja uczyniła nas na ich podobieństwo przekształcając obiecny nasz gatunek w postaci zwierząt w ludzi u nich szybciej się życie rozwineło wieć mieli technologie niewobrażalną i podrózowali w czasie i trafili na nasz układ itp. dalej poczytasz w Bibli zaawansowa cywilizacja poprzez swoją potężną technologię była przez prymitywnych ludzi uznana za Bogów.Zapiski sumerów wyryte obrazy/rysunki wszystko pokazują i nie są podrobione tylko prawdziwe to jest dowód nie podwarzalny na księżycu budowle i piramidy i na marsie. Żyjemy w SWIECIE REALNYM. 

Portret użytkownika deda64

tak mogło być . pierwotnym

tak mogło być . pierwotnym człowiekiem na Ziemi z pewnością był Neandertalczyk . Zmawia sie nam że mordował i wybil zwierząt między innymi Mamuty . Ale dlaczego w ich siedliskach znajdowane są kości i narzędzia użytkowane przez bardzo długi czas przez wiele pokoleń. Wyginoł w wyniku agresji i zachłanności współczesnego człowieka , a moze własnie na czyjeś polecenie. By zarzeć ślad że to on był Panem Ziemii. Był  na Ziemii o wiele wcześniej a jego byt na Ziemii był o wiele dłużej niż nasz nawet mówi sie o ponad 120 tyś lat . miał wiekzy mózg i mógł sie porozumiewać telepatycznie a jego szszynka była kilkakrotnie wieksza od naszej.

Portret użytkownika SAH

Wiem że przez ten artykuł jak

Wiem że przez ten artykuł jak go dokończę mogę być wyśmiany poniżany itp. Ale mnie to wali że tak powiem to moja wiedza której  się nie wstydzę i nie  boję  powiedzieć a co dalej będzie? jak to publika przyjmie? a opozycja Wink to ich sprawa

Portret użytkownika Juszka1980OGL

SAH pamiętaj że osoby które

SAH pamiętaj że osoby które będą nabijały się z twojego artykułu, wytykały błędy ort stylistyczne będą to same mało inteligentne (można rzecz że głupie) osoby które nie zrozumieją sensu i zamiaru a żeby się pokazać będą coś próbowały nasmarować.
Każdy kto ma olej w głowie odniesie się rzeczowo i fachowo zadając pytania czy też próbując w sposób merytoryczny przeciwstawić dowodami swoje tezy.
wiesz dobrze że głupota wytyka błedy innym a swoich nie widzi dlatego inteligentne posty czy artykuły są tak negowane

Portret użytkownika pako1205

Myślę,że największy nacisk w

Myślę,że największy nacisk w dążeniu do osłabienia możliwości człowieka obecnego,było "zblokowanie" w jego mózgu zdolności,które posiadał,albo przy dokonanej mutacji,przeróbce - przejął,jako absolutnie niezbędne do funkcjonowania,jednak w ogromnym stopniu upośledzone w sferze telepatii,percepcji,duchowości etc. Po dragach powstało dużo ciekawych "innowacji",czy to muzyki,czy sztuki-to jasne,choć wielu oczywiście zaprzeczy,jednak ta twórczość,fantazja jest z tego samego "procesora",tego samego "RAM-u",jednak podkręcona nie w setkach MHz,a w ułamku Hz,jak na częstotliwość pracy mózgu przystało.Daje to wgląd,przebicia, tej zablokowanej "głębi" umysłu,tego samego,a o zupełnie innych możliwościach,a jednak dokładnie tej samej osoby.Nie wiemy przecież do czego służy ponad,jak dobrze pamiętam 70-80% mózgu,jednak bez tej części nie ma mowy o dalszym funkcjonowaniu. Użyłem tu pewnych metafor ,ale wierzę,że zostanie to bez problemu przekonwertowane.

Strony

Skomentuj