Jezus w grzybie uzdrawia mieszkańców Meksyku

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W Meksyku co roku obchodzony jest festiwal pn. Jezus w grzybku. Uważa się, że grzyb, stanowiący cel pielgrzymek, liczy 137 lat.

 

 

Wizerunek Chrystusa na krzyżu w grzybie jest bardzo ważny dla lokalnej społeczności. We wtorek mieszkańcy miasta Chignahuapan obchodzili coroczne uroczystości, które mają upamiętniać odkrycie sprzed 137 lat.

 

Historia mówi, że grzyb został znaleziony w lesie przez drwala, który przywiózł go do Chignahuapan. Potem ludzie zaczęli licznie się gromadzić, aby oglądać to cudo. Z biegiem lat peregrynanci złożyli tyle ofiar, że spokojnie starczyło na wybudowanie kościoła Iglesia del Honguito. Obecnie grzyb umieszczony jest w specjalnej komorze, a wierni wierzą, że przynosi on szczęście.

 

„Mój bratanek miał wypadek i modliłam się, aby go nie stracić, bo był w bardzo krytycznym stanie i prawdopodobnie nie przeżyłby operacji, ale dziękuję Bogu, że wszystko poszło dobrze. Wybłagałam to, wizytując grzyb” – powiedziała jedna z kobiet, uczestnicząca we wtorkowych uroczystościach.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
loading...

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj