Językoznawcy stworzyli algorytm, który może ożywić języki starożytne

Kategorie: 

Źródło: jingreed.typepad.com

Kanadyjscy i amerykańscy lingwiści opracowali specjalny algorytm komputerowy, który może odtworzyć starożytny proto-język używany przez przodków współczesnych grup językowych. Jeśli się to powiedzie może uda się przywrócić historię cywilizacji na Ziemi.

 

"Mamy nadzieję, że nasz algorytm będzie rewolucją w językoznawstwie historycznym, tak samo, jak analiza statystyczna i moc obliczeniowa komputerów zmieniły biologię ewolucyjną. Choć nasz system nie może odszyfrować wszystkich niuansów, które mogą zobaczyć profesjonalni lingwiści, to pomoże im on korzystać z większej ilości danych przy rekonstrukcji języków "przodków" - powiedział Alexandre Boucard-Cote z University of British Columbia w Vancouver (Kanada).

Boucard-Cote i jego współpracownicy nauczyli się "ożywiać" w komputerze starożytne języki, dzięki specjalnie opracowanemu modelowi statystycznemu, który może znaleźć związek między słowami w językach ze sobą powiązanych. Algorytm szuka takich relacji, analizując elementarne elementy dźwiękowe, które tworzą wypowiadane słowa.  Dane o dziesiątkach tysięcy słów są łączone za pomocą algorytmów statystycznych.

 

Aby zademonstrować działanie swojego wynalazku Boucard-Cote ze swoim zespołem zrekonstruował język, który dał podstawy dla 637 języków austronezyjskich używanych przez mieszkańców wysp Oceanii, na Madagaskarze, na Filipinach i Azji Południowo-Wschodniej. Opis osiągnięć naukowców opublikowano w jednym z prestiżowych periodyków naukowych.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika marcin

szykacie cos tam w

szykacie cos tam w wedach,oceani czy tam sumerze europę stworzył rzym a rzym etruskowie  są tysiące napisów w ich jezyku a nie znamy ani jednego słowa już nie zapomonająć o minojskim tego mamy nie za dużo ale też ani jednej  gloski nie znamy zamiast patrzeć tam gzieś hen daleko nie lepiej popatrzeć co mamy pod nosem?

Portret użytkownika Zenek

Językiem naszych

Językiem naszych indoeuropejskich przodków był SANSKRYT. Język ten jest zarówno zachowany w WEDACH jak i w tzw "pismach semickich" jako GATHA (użytkowa nie świątynna wersja pisma) jak i runach "germańskich" (też GATHA). Sanskrytem pisane są też "pisma piktogramowe" (Egipt, Azja Mniejsza). Z sanskrytu na głagolicę przełożono także "BIBLIĘ" Cyryla i Metodego czyli NAUKI BUDDÓW pozostawione z czasów istnienia Gobekli Tepe. Litery sanskrytu posłużyły także żydostwu do "stworzenia" hebrajskiego jak kradli WEDY na Krymie po zdradzie Popiela. Tego nie potrzeba odkrywać, wystarczy tylko przestać kłamać.

Portret użytkownika Homo sapiens

Kolego Kovalu nie opowiadam

Kolego Kovalu nie opowiadam tylko staram się przedstawić naukowe dowody wskazujące na Biblijny Potop jako mający naprawdę miejsce! Jest wiele przesłanek z dziedziny nauki, które potwierdzają młody wiek Ziemi ! Jednak wielu nie jest w stanie przyjąć tych faktów do świadomości ponieważ nie są do tego przygotowani mentalnie lub nie jest im dana łaska od Stwórcy Wszechmogącego, wielu jest takich też, którzy są uwikłani w bajki opowiadane przez sekte ewolucjonistów że niby pochodzimy z pra zupy i następnie od małpy ! Postaram sie przedstawić wkrótce więcej naukowych dowodów na młody wiek Ziemi oraz Biblijny kataklizm powodzi.

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika baca

Homoś mam małe ale bardzo

Homoś mam małe ale bardzo poważne pytanko, bo te pytanie męczy ludzkość już od średniowiecza więc skoro ty tak długo badasz biblijne klimaty że może już wiesz ile konkretnie diabłów mieści się na czubku szpilki?
pytam poważnie, bo naukowcy ateiści w mięczyczasie już obliczyli ilość cegieł mieszczących się na czubku głowy i dobrze by było uzupełnić resztę odwiecznych zagadek:
http://www.liveleak.com/view?i=ea4_1360947778

Portret użytkownika zulugular

grupo reptilianów po pod nazą

grupo reptilianów po pod nazą baca , nie nudno wam tak?? i tak historii nie odwrócicie. i tak polegniecie w niesławie... to zcego oczekujecie?? klepnięcia w ramię "gut robota" przez waszego pana??? on już s ...na swoją planetkę
 

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Becuniu skoro sypiasz ze

Becuniu skoro sypiasz ze swoim guru A.H. to moze wyjawisz nam ilu szaraków miesci się w UFO takim jak rozwalilo sie nad Rosją?
Pytam poważnie bo ta cała "Brudna Prawda" ma pewne luki i dobrze było by je uzupełnić.

Strony

Skomentuj