Joga i jej tajemnicze pozaziemskie pochodzenie

Kategorie: 

Źródło: innemedium

W mętnym świecie trendów fitness i zdrowotnych, joga stale błyszczy jako praktyka pełna tajemnic i starożytnych tradycji. Nie jest to zwykły zestaw ćwiczeń czy forma medytacji, ale dziedzina nauki, której korzenie zapuszczają się w najwcześniejsze okresy naszej historii. Współcześnie, coraz więcej osób zwraca się ku tej starożytnej praktyce, nie tylko w celu poprawy swojego zdrowia, ale także w celu zgłębienia tajemnic, które zawiera.

 

Historia jogi jest tak starożytna jak tajemnicza. Wszystko zaczęło się według Rygwedy, najstarszego znanego zabytku literatury światowej, gdzie wzmianki o jodze datowane są na wiele tysięcy lat przed naszą erą. Archeolodzy odkryli obrazy i rzeźby w Indiach, które wyraźnie ukazują postacie praktykujące asany, czyli pozycje jogi. To jednak nie koniec tajemniczych odkryć.

 

Niektórzy badacze teorii starożytnych astronautów uważają, że joga była praktykowana przez starożytną cywilizację Arktidy, istniejącą na zaginionym kontynencie łączącym Amerykę i Eurazję. Po katastrofie na globalną skalę, ten kontynent zniknął, a wraz z nim również jego wysoko rozwinięta kultura.

 

Legenda mówi, że Sziwa, indyjski Bóg, jest twórcą jogi. Aleksander Kazancew, rosyjski pisarz science fiction, podszedł jednak do tematu jeszcze dalej, twierdząc, że Sziwa był kosmitą. Jego ekstra ręce, to nic innego jak manipulatory skafandra kosmicznego. Czy to prawda, czy tylko efekt bujnej wyobraźni pisarza? Dziś ciężko to stwierdzić, ale pewne jest, że wciąż odkrywamy nowe tajemnice starożytnych cywilizacji.

Jedno jest pewne: joga to więcej niż tylko forma ćwiczeń. Pomaga poprawić elastyczność, siłę i wytrzymałość, a także zwiększa siłę psychiczną. Joga może pomóc w łagodzeniu stresu, poprawia jakość snu, ulepsza procesy trawienia i krążenia, a także wpływa na poprawę ogólnego samopoczucia. Może być pomocna w walce z wieloma dolegliwościami, takimi jak zapalenie stawów, depresja, bezsenność i bóle głowy.

 

Joga to skarbnica wiedzy, której jeszcze nie znamy w pełni. Może kryje w sobie odpowiedzi na pytania, które nauka ciągle jeszcze nie potrafi odpowiedzieć. Tylko czas pokaże, jakie jeszcze tajemnice odkryjemy, podążając śladami starożytnych mistrzów jogi.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Olaf Rykoszento

A ten znowu swoje. Jakieś

A ten znowu swoje. Jakieś wywody o "ufo duchach" i inne zastanawiające hasła? Człowieku zacznij komentować z sensem żeby dyskusja w komentarzach była na jakimkolwiek poziomie merytorycznym. W prawdę objawioną taką w mainstreamowych mediach nie należy wierzyć, wręcz nie można, ale to co Ty wypisujesz to już totalne dyrdymały z przeciwnego bieguna. 

Swoją drogą od kiedy istnieje chrześcijaństwo a od kiedy hinduskie pisma i wierzenia? Kto kogo powinien tutaj pouczać...

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika wiktor wektor

Joga to nie system ćwiczeń

Joga to nie system ćwiczeń gimnastycznych lecz wiedza jak to ciało właściwie używać by zachować zdrowie fizyczne i psychiczne oraz korzystać z jego pełnych możliwości do naturalnej śmierci bez niedołęstwa. Hatha joga - (ćwiczenia) - są jedynie sposobem na rozruszanie ciała po długich medytacjach w bezruchu. I prawdą jest że system jogiczny został na ziemię przywieziony jako dar dla ludzkości przez życzliwego obcego podróżnika.

A tutaj szczypta przystępnej wiedzy:https://www.youtube.com/results?search_query=sadhguru+po+polsku+

Portret użytkownika Homo sapiens

Skoro joga hinduistyczna jest

Skoro joga hinduistyczna jest z kosmosu to warto się zastanowić skąd pochodzi życie na Ziemi i sama Ziemia ! Joga hinduistyczna ma swoje tajemnice, a w jednych ze świętych tekstów nawet przekazuje tajemnice chrześcijańskiego Logosu, Stórcy świata, co przekazaliśmy w tekście pt.: "Kto zwodzi całą zamieszkałą Ziemię, a Kto ratuje od zwiedzenia (maskirowki) ? Kosmicznych wsioków wybawia Nazaraios ! " - sporą część tego artykułu, dotyczącą Rigwedy Logosu, przekazaliśmy admoinowi...

Kosmiczna maskirowka zmiennokształtnych ufo duchów istnieje - medytacja katolickich joginów też...

https://youtu.be/PQJZIdfgzf8

Dodatkowo Stwórca Wszechświata sam osobiście w Biblii przekazał ludzkości tak: "A On rzekł do nich: «Wy jesteście z niskości, a Ja jestem z wysoka. Wy jesteście z tego świata, Ja nie jestem z tego świata." Ewangelia wg św. Jana 8:23 Ziemia jest w Kosmosie i jest stworzona przez Super Inteligencję Logosu..., inne istoty z innych wymiarów stworzyły jogą hinduistyczną..., ale najwyższą i jedyną Jogą jest ta pochodząca od Chrystusa inaczej Yeshui Jezusa!

Kreacjonizm jest bardzo specyficznym kierunkiem nauki, posiada w swoich podstawach założenie, iż Ziemia i Układ Słoneczny powstały pod wpływem zamysłu i nadprzyrodzonych możliwości Super Istoty Duchowej-Boga. Dziedzina nauki kreacjonistycznej pokazuje wiele ciekawych rzeczy z obszaru otaczającego nas świata, robi to w sposób który wykracza daleko poza ramy przypadkowości materializmu naukowego, obecnego w darwinizmie.

Samo zrozumienie i przyjęcie do świadomości wniosków płynących z tego światopoglądu jest czymś, co określić można jako bardzo tajemnicze doświadczenie, czasami wręcz duchowe, powinno się ono pojawić w danym człowieku by dozwolić na akceptację „trudnych” wniosków, na przyjęcie do świadomości tak fantastycznej konstrukcji myślowej, iż wielu ją po prostu odrzuca, stwierdzając często w pierwszym momencie, że jest to niemożliwe (tak jakby powstanie życia z błota było możliwe, albo powstanie samego błota czyli materii z samej siebie i to na dodatek „przypadkowo” ?)

Starożytny mędrzec Heraklit głosił, że ci, którzy słuchają logosu „mają jeden wspólny świat” – są połączeni we wspólnym zrozumieniu. Logos to według stoików „rozum świata„. Tak jak Heraklit, tak i stoicy uważali, że wszyscy ludzie są częścią rozumu świata, czyli logosu. Uważali, że człowiek to świat w miniaturze, czyli mikrokosmos, będący odbiciem makrokosmosu. Heraklit stwierdza, że  „w duszy jest logos sam siebie wspierający„.

Jedyny Jogin Jezus Chrystus to starożytny Logos, przekazał ludzkości tajemnicze nauki, zawarte w Biblii..., ludzie nie wiedzą co jest w Biblii, a jest tam pełno super tajemnic nie tylko tej rzeczywistości ale i innych ! Przykładowo admin opublikował tekst o tajemniczym "ogniu chwytającym", który dzięki Duchowi Świętymu ujawnia tajemnice z Księgi Ezechiela, ukrywane przez tysiąclecia a przekazane ludzkości dopiero przez nas, razem z adminem !

https://innemedium.pl/wiadomosc/tajemnica-tlumaczenia-ksiegi-jehezkela-dotyczaca-dzialania-mitlakkahat

Wielka i wspaniała ale i cudowna Terraformacja się odbyła, są na to dowody, ale jak zwykle kosmiczne duchy razewm z diabelską masonerią nie chcą byśmy się o tym dowiadywali w szkołach !

Zapis kopalny, jak argumentują kreacjoniści, dobrze pasuje do przewidywań kreacjonizmu. Ujawnia on przede wszystkim trzy fakty:

-Eksplozję kambryjską. Terminem tym paleontolodzy określają największą morfogenezę w historii życia na Ziemi. Kambryjska eksplozja życia to nagłe (w skali geologicznej) pojawienie się w zapisie paleontologicznym szerokiego spektrum typów — podstawowych planów budowy ciała wielokomórkowców (tkankowców —Metazoa). Typy (phyla) to najwyższe taksonomiczne kategorie w królestwie zwierząt. Każdy typ posiada unikalną architekturę budowy — strukturalny plan budowy ciała (bauplane). Znane przykłady takich podstawowych planów ciała, pojawiających się w czasie kambryjskiej eksplozji to: parzydełkowce (np. korale i meduzy), mięczaki (np. kałamarnice i małże), stawonogi (np. skorupiaki, owady, trylobity), szkarłupnie (np. rozgwiazdy i jeżowce) i strunowce, typ obejmujący wszystkie kręgowce, w tym także człowieka. W warstwach kambryjskich pojawia się także wiele podtypów (subphyla), każdy ze znaczącymi morfologicznymi innowacjami. Trzeba wyraźnie podkreślić różnicę pomiędzy nagłym pojawieniem się nowych planów budowy ciała (brak morfologicznego precedensu, brak „zapowiedzi” w poprzednim okresie geologicznym, brak form przejściowych wiodących do tych nowych planów), a równoczesnym pojawieniu się wielu nowych bezprecedensowych form, morfologicznie często bardzo od siebie odległych. Eksplozja kambryjska charakteryzowała się obu tymi cechami. Rozwijając powyższe stwierdzenie można wyróżnić cztery unikatowe cechy kambryjskiej eksplozji:

A. Geologicznie nagłe pojawienie się nowych planów budowy ciała przy braku prekursorów i form przejściowych do nich wiodących;

B. Szerokie spektrum nowych planów budowy ciała pojawiających się w kambrze;

C. Trwała i wyraźna morfologiczna izolacja pomiędzy poszczególnymi typami;

D. „Kambryjska eksplozja informacji” — skokowy wzrost specyfi cznej biologicznej informacji

-Stazę. Większość gatunków w zapisie kopalnym nie ujawnia żadnej kierunkowej przemiany podczas swego pobytu na Ziemi (staza). Wyglądają one niemal tak samo w momencie, gdy się w zapisie kopalnym pojawiają, jak i wówczas, gdy znikają. Zmiany morfologiczne mają zazwyczaj ograniczony charakter i pozbawione są kierunku.

-Nagłe pojawianie się. Według kreacjonistów, na żadnym obszarze geograficznym zapis kopalny nie ujawnia stopniowego powstawania gatunków w wyniku stałych, wolnych przekształceń swoich przodków. Zjawiają się one nagle i całkowicie ukształtowane, trwają jakiś czas, po czym znikają równie raptownie i zagadkowo, jak się pojawiły.

Według kreacjonistów fakty te są dostrzegalne również dla ewolucjonistów:

„…Założywszy fakt ewolucji, można by oczekiwać, że skamieniałości będą dokumentowały stopniową stałą zmianę od form ancestralnych do potomków. Ale nie to paleontologowie znajdują. Zamiast tego on lub ona znajduje luki w prawie każdym ciągu filetycznym. Nowe typy często pojawiają się nagle, a ich bezpośredni przodkowie są nieobecni we wcześniejszych warstwach geologicznych. Odkrycia nieprzerwanego ciągu gatunku zmieniającego się stopniowo w potomny gatunek jest bardzo rzadkie. Faktycznie zapis kopalny składa się z nieciągłości, wyraźnie dokumentując skoki (saltacje) od jednego typu organizmu do odmiennego typu. Stawia to zagadkowe pytanie: Dlaczego zapisowi kopalnemu nie udaje się odzwierciedlić stopniowej zmiany, jakiej można by oczekiwać od ewolucji?…” (Ernst Mayr, What Evolution Is, Basic Books, New York 2001, strona 14)” Jak widzicie sami fanatycy ewolucjonizmu nie wierzą w ewolucję !

W naszej opinii założenie prawdziwości teorii makroewolucji wymusza założenie „złośliwości natury”, która zachowując miliony okazów kopalnych form nieprzejściowych, zniszczyła szczątki znakomitej większości okazów skamielin form przejściowych. Oczywiście nie było żadnych form przejściowych, czyli hybryd rodem z filmów sci-fi ! Nie było, bo nie było makroewolucji ! Darwin się mylił ! Według kreacjonistów teoria ewolucji jest przedstawiana społeczeństwu – poprzez edukację w szkołach, programy przyrodnicze i wypowiedzi naukowców – jako udowodniona ponad wszelką wątpliwość, co nie odpowiada prawdzie. Naszym zdaniem ewolucjoniści między sobą przyznają, że wiele zagadnień tej teorii nie posiada statusu stwierdzonego faktu lub jest problematyczna wobec danych empirycznych. Również treść niektórych podręczników akademickich zaprzecza, jakoby biolodzy przyznawali neodarwinizmowi miano dogmatu:

„Należy wszak podkreślić, że syntetyczna teoria ewolucji w odniesieniu do zdarzeń makroewolucyjnych, pomimo wspierania jej znaczącymi danymi z różnych dziedzin, pozostała w zasadzie nieudowodniona” (Solomon Eldra Pearl, Linda R. Berg, Diana W. Martin, Claude A. Villee, Biologia, Multico Oficyna Wydawnicza, Warszawa 1996, strona 445)

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj