Już dzisiaj pierwszy w 2019 roku koniec świata. Czy dojdzie do kosmicznej katastrofy?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W 2002 roku, kiedy odkryto asteroidę 2002 NT7, NASA wydała ostrzeżenie, że może ona uderzyć w Ziemię już na początku 2019 roku. Po latach komunikat na jej temat zaktualizowano twierdząc, że obiekt jednak minie Ziemię, ale sprawa zaczęła żyć własnym życiem. Dlatego właśnie część osób, mimo wszystko, obawia się ryzyka kolizji, do której ma dojść akurat dzisiaj.

Wszystko zaczęło się 9 lipca 2002 roku. Astronomowie odkryli wówczas długą na 1,5 kilometra kosmiczną skałę, która została nazwana 2002 NT7. Symulacja, którą przeprowadzono tydzień później, wykazała, że asteroida w 2019 roku może się znaleźć się na kursie kolizyjnym z Ziemią.

 

Pod koniec lipca 2002 roku NASA podniosła prawdopodobieństwo zderzenia do 1:250 000. Na pierwszy rzut oka są to stosunkowo niewielkie szanse, jednak nadal jest to bardziej prawdopodobne niż wiele ziemskich incydentów, takich jak np. uderzenia piorunem, ukąszenia przez rekina czy wygrania na dużej loterii.

Dopiero w zeszłym roku naukowcy z NASA ponownie przeprowadzili symulację orbity tego ciała i ogłosili, że nie ma nawet najmniejszych szans, aby asteroida uderzyła w Ziemię w 2019 roku, ani w ciągu kolejnych 100 lat. Według najnowszych informacji, asteroida 2002 NT7 ma około 1,5 kilometra średnicy i porusza się z prędkością 28 kilometrów na sekundę. W perygeum, czyli punkcie orbity najbliższym Ziemi, asteroida powinna się znaleźć właśnie 13 stycznia. Jednak będzie wtedy bardzo daleko od nas, bo aż 60 mln km. To dalej niż Mars!

 

Mimo, że NASA zdementowała wcześniejsze ostrzeżenie przed ewentualną kolizją z 2002 NT7, nadal wiele osób wierzy, że do zderzenia dojdzie. Niewątpliwie nagłe zmiany opinii ze strony agencji NASA nie pomagają w uspokojeniu opinii publicznej.

 

Nie brakuje sugestii, że przedstawiciele tej organizacji usiłują powstrzymać ludzkość przed paniką, siejąc dezinformację. Jak jest naprawdę przekonamy się dzisiaj około 11:47 czasu polskiego, kiedy to ma rzekomo dojść do tego zderzenia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Konkwistador

To tylko dowodzi jak bardzo

To tylko dowodzi jak bardzo jesteście podatni na manipulacje mediów...Mniej siedźcie w internecie, mniej oglądajcie telewizji, więcej pracujcie a wszystko będzie dobrze... Jeszcze sobie coś kupicie za to co zarobiliście zamiast kisnąć na dupie i szukać pierdoł

Strony

Skomentuj