Już za cztery miesiące rząd USA ujawni raport o UFO

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W ramach wartej 2,3 miliarda dolarów ustawy pomocowej, w związku z pandemią COVID-19, władze w USA, żądają odpowiedzi od amerykańskich agencji wywiadowczych i Departamentu Obrony w sprawie potencjalnego istnienia pojazdów UFO i innych niezidentyfikowanych zjawisk powietrznych. Niektóre z informacji, których domaga się parlament, obejmują to, co Pentagon, FBI czy CIA wiedzą na temat niezidentyfikowanych zjawisk powietrznych. Co jednak najważniejsze, raport będzie niemal w pełni jawny, choć planowo, ma również zawierać utajniony aneks.

W zeszłym roku senator Marco Rubio  wywołał poruszenie w  raporcie Komisji Wywiadu z 17 czerwca. Senator z Florydy zwrócił się o szczegółową analizę do „niezidentyfikowanej grupy zadaniowej ds. Zjawisk powietrznych” wywiadu marynarki wojennej. Wniosek ten został dołączony do ustawy o zezwoleniach na wywiad na rok podatkowy 2021. Po podpisaniu ustawy raport miał zostać opublikowany w ciągu 180 dni, a na obecną chwilę, pozostało ich 127. Centralna Agencja Wywiadowcza, Pentagon, FBI i inne agencje muszą dostosować się do nowego ustawodawstwa i zapewnić akta dotyczące:

 1. Szczegółowej analizy danych o niezidentyfikowanych zjawiskach powietrznych i raportów wywiadowczych zgromadzonych lub przechowywanych przez Biuro Wywiadu Marynarki Wojennej, w tym danych i raportów wywiadowczych będących w posiadaniu Zespołu Zadaniowego ds. Niezidentyfikowanych Zjawisk Powietrznych
 2. Szczegółowej analizy danych o niezidentyfikowanych zjawiskach zebranych przez:  
  1. wywiad geoprzestrzenny;
  2. wywiad radarowy 
  3. indywidualnych agentów
  4. sprzęt pomiarowy i sygnalizacyjny
 3. Szczegółowej analizy danych FBI, które uzyskano z badań danych o niezidentyfikowanych zjawiskach powietrznych nad przestrzenią powietrzną Stanów Zjednoczonych
 4. Szczegółowgo opisu międzyagencyjnego procesu zapewniającego terminowe gromadzenie danych i scentralizowaną analizę wszystkich niezidentyfikowanych zjawisk lotniczych zgłaszanych rządowi federalnemu, niezależnie od tego, która służba lub agencja uzyskały informacje.
 5. Wskazania urzędnika odpowiedzialnego za proces opisany w ust. 4
 6. Identyfikacji potencjalnych zagrożeń w przestrzeni powietrznej lub innych zagrożeń stwarzanych przez niezidentyfikowane zjawiska lotnicze dla bezpieczeństwa narodowego oraz ocena, czy te niezidentyfikowane zjawiska lotnicze można przypisać jednemu lub większej liczbie zagranicznych przeciwników. 
 7. Identyfikacji wszelkich incydentów lub wzorców, które wskazują, że potencjalny przeciwnik mógł osiągnąć przełomowe zdolności lotnicze, które mogą zagrozić siłom strategicznym lub konwencjonalnym Stanów Zjednoczonych
 8. Zaleceń dotyczących zwiększonego gromadzenia danych, wzmożonych badań i rozwoju oraz dodatkowego finansowania i innych zasobów ”.

Raport musi więc zawierać informacje o UAP niezależnie od tego, która agencja lub była odpowiedzialna za ich zebranie. Ponadtom musi szczegółowo opisywać  wszystkie znane technologie, z których mogą korzystać kraje takie jak Chiny czy Rosja. Warto przypomnieć, że jeszcze w połowie ubiegłego miesiąca, CIA upubliczniło blisko 2700 stron nowych dokumentów o UFO. Nie były one związane z życzeniem kongresu a ich pozyskanie zawdzięczamy autorowi portali Black Vault, który doprowadził do ich upublicznienia, za pośrednictwem amerykańskiego ustawodawstwa Freedom of Information Act. Jest to prawo, które nakazuje częściowe lub pełne udostępnienie poprzednio nieujawnionych dokumentów. Baza danych tego portalu, posiada ponad 2.2 miliona stron dokumentów o tematyce UFO, które zostały uzyskane poprzez złożenie ponad 10000 podań FOIA.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj