Kadr z nagrania chińskiej teleportacji pokazuje moment przesłania rowerzysty

Kategorie: 

Kadr z nagrania

Dodany wczoraj film przedstawiający przypadek rzekomej teleportacji rowerzysty wzbudził szereg kontrowersji. Nagranie robi wielkie wrażenie, ponieważ przedstawia realistycznie wyglądające teleportowanie rowerzysty w sytuacji, gdy powinien zginąć pod kołami średniej ciężarówki. Powyżej znajduje się stopklatka z nagrania CCTV i widzimy tu wyraźnie, że ktoś wyciąga rowerzystę z kłopotów właściwie w ostatniej chwili.

Warto zwrócić uwagę, że ta osoba w chwilę po przesłaniu się wraz z rowerzystą o kilkanaście metrów chowa w kieszeniach wyraźnie jaśniejące ręce. Pojawia się też jasny krąg w miejscu przesłania oraz pozostaje ślad po przesłaniu w miejscu, z którego się odbyło. To naprawdę zdumiewające nagranie i po dłuższej analizie zaskakuje równie mocno jak przy pierwszym razie.

Oczywiście jak to zwykle bywa od razu pojawiły się zastępy dyżurnych sceptyków używających magicznych trzech słów, Adobe After Effects. Jest prawdą, że ten pakiet oprogramowania do obróbki wideo spowodował, że powstawanie efektów specjalnych jest łatwiejsze, ale tłumaczenie wszystkiego w ten sposób przypomina trochę automatyczną klasyfikację każdych nietypowych świateł, jako chińskich lampionów.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika RomanBarbarzyńca

Jakbyś sobie chociażby

Jakbyś sobie chociażby zwykłym translatorem stronę przetłumaczył (bo po języku wnioskuję że chińskiego nie znasz...) to byś zrozumiał, że ta Pani - Smoczy Totem - jest "zafascynowana" czy też "ma zawroty głowy" po obejrzeniu tego filmu. 
 
I nie, to nie dotyczy gry, tylko projektu społecznego. Ale co ja tam wiem... O mistrzu zagadek.

Portret użytkownika zzz

Robię takie rzeczy zawodowo i

Robię takie rzeczy zawodowo i trzy magiczne słowa, Adobe After Effects oddają doskonale istotę rzeczy. Zrobienie tego filmiku zajęło maksymalnie jeden wieczór a podejrzewam że znacznie znacznie krócej. Wierzcie w co chcecie, każdy ma parawo do marzeń ale naprawdę prosto jest uzyskać taki efekt gdy się zna narzędzia. pozdro

Portret użytkownika kolo

Gdyby był to filmik reklamowy

Gdyby był to filmik reklamowy jakiejś gry to inaczej by wyglądał, było by w ogóle wiecej efektów itp. Ten wasz rzekomy film reklamowy nie jest w stanie nikogo zachęcić do zakupu gry - bo i nie wiadomo jakiego typu ta gra by miała być. Film jest autentyczny, ale mnie najbardziej zastanawiają kwestie następujące

1. Kobieta z tego co wywnioskowałem nie jest chinką, należy zauważyć iż ludzie tej narodowości mają inne ruchy, co z reszta wyraźnie widać po kolesiu wychodzącym z samochodu.

2. Tuż przed teleportacją widać na spowolnieniu że był przez tą kobietę wykonany ruch ręką. Pierwszy moment pokazuje ręcę trzymające niżej, a następna stop klatka pokazuje ręcę podniesione wyżej ciężko to uchwycić ale się da. Jeśli miałby to być montaż to po co aż o takie szczegóły miał by ktoś dbać i bez tego film wygląda autentycznie.

3. Zdarzają się większe makabry, kim jest ten koleś który został uratowany ? Może kobieta była tam przypadkowo i koleś miał farta ?

Ci którzy w takie rzeczy nie wierzą, nawet gdyby poczuli to na własnej skórze uznali by siebie za obłąkanych.

Portret użytkownika zed

Ten film jest inaczej pocięty

Ten film jest inaczej pocięty niż podobny na youtube, tam możemy zobaczyć zbliżenie fragmentu już po teleportacji. Wygląda to tak, że kobieta dotykając pojazdu jakby przejmuje poprzez ręce do swego ciała świetlistą materię/energię i po jej odzyskaniu  "odrastają" one do normalnej długości. Jeśli to fikcja to ktoś musiał naprawdę pogłówkować żeby dodać też taki element i przy okazji nie wpaść w kanał robienia dodatkowych efektów i do tego pominąć jakieś cienie jak piszą niektórzy.

Portret użytkownika no tia

Pragnę zauważyć, że obecnie

Pragnę zauważyć, że obecnie dodane uaktualnienie filmiku o spowolnione kadry wskazują, że CCTV jest megaszybką kamerą nagrywającą z prędkością bazylion klatek na sekundę Wink Niestety pic na wodę - fotomontaż. Nawet dobre kamerki nie nagrają tak szybkiego ruchu w tak doskonałej jakości każdej klatki. 
 
sorry winnetou

Strony

Skomentuj