Kamień Kummakivi, dowód na istnienie biblijnych gigantów!

Kategorie: 

Źródło: Kotivalo (Wikipedia)

Starożytne świątynie, grobowce czy miasta to nie jedyne przykłady na niewytłumaczalne zdolności poprzedzających nas pokoleń. Wiele z równie intrygujących obiektów na naszej planecie, kryje za sobą legendy, które mogą sugerować ich związek z nieznaną historią rasy ludzkiej. Jednym z takich obiektów jest niezwykła finlandzka skała Kummakivi.

Oficjalnie, zakłada się że ta niezwykła skała jest jedynie naturalnym wytworem znanym w Polsce jako Chybotek. Zgodnie z definicją:

Jest to blok skalny, którego powierzchnia styku z podłożem jest o wiele mniejsza niż ta w najszerszym miejscu, tak zrównoważony, że możliwe jest wprawienie go w ruch wahadłowy w niewielkim zakresie np. przy użyciu siły ludzkiej. Powstaje w wyniku nierównomiernego wietrzenia, charakterystyczny dla skał granitowych – w Polsce występuje m.in. w Karkonoszach i Górach Izerskich.
~Wikipedia

Nie da się ukryć, że Kummakivi spełnia większość z kryteriów zaliczających go do tej grupy obiektów. Tym co wyróżnia go na tle innych skał tego typu jest jednak niezwykła legenda kryjąca się za jego powstaniem. Okazuje się bowiem, że zgodnie z miejscowym folklorem, kamień został tam umieszczony przez grupę trolli lub gigantów, którzy wnieśli skałę na jej dzisiejszą pozycję.

 

Legendy o mitycznych gigantach funkcjonowały na całym świecie a różne inkarnacje tych istot przewijały się w praktycznie każdej ze znanych nam starożytnych kutur. Plemiona obydwu ameryk nazywały ich bogami, grecy znali ich jako tytanów, Sumerowie jako Annunaki, Irlandczycy jako Tuatha de Danan tymczasem Biblia nazywała ich Nefilim. Nawet nasi przodkowie Słowianie posiadali przekazy na temat spotkań z tymi istotami.

Oficjalnie uważa się, że kamień Kummakivi został przyniesiony na swoją pozycję przez cofający się lądolód. Nie da się ukryć, że to wyjaśnienie brzmi zdecydowanie bardziej naturalnie, ale czy oznacza to że jest ono zgodne z prawdą? Biorąc pod uwagę, że wspomniana skała ma być niemożliwa do ruszenia i utrzymuje swoją pozycję nieprzerwanie od tysięcy lat, możemy chyba bezpiecznie założyć że nie jest to cała prawda.

 

Czy legendarni giganci mogli mieć związek z powstaniem tej niezwykłej struktury? A nawet jeśli nie to skąd wzięła się legenda która powiązała ich istnienie z tym niezwykłym wytworem natury? Przecież jak wszyscy wiemy, każda legenda kryje w sobie ziarnko prawdy.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Ar

Jak juz to FINSKI! A na

Jak juz to FINSKI! A na tamtych terenach zyli pierwotnie przodkpwie Slowian. Slady R1a sa tam wszedzie. Byli oni bardzo wysocy w porownanou z innymi plemionami. Taka skale mozna latwo przemiescic np po lodzie za pomoca sznurow i duzej ilosci ludzi. W Egipcie tak przesuwano bloki skalne. Mozna uzyc sanek lub bali drewnianych pod artefaktem. 

Skale mozna tez turlac obudowujac najpierw drewnem na ksztalt walca. Nasi przodkowie byli bardzo inteligentni

 

 

 

 

Skomentuj