Kamienie z Ica, genialne fałszerstwo czy dowód na istnienie innych cywilizacji na Ziemi

Kategorie: 

Jeden z kamieni z Ica

Epokę ludzi od czasów panowania dinozaurów dzieli podobno 60 mln lat. Czy to jest jednak możliwe, że ludzie i dinozaury koegzystowali, na co dowodem mogą być kontrowersyjne kamienie Ica?

 

Nie jest do końca jasne, kto wykonał kamienie, które przez niektórych uważane są za dowód istnienia na Ziemi zapomnianej zaawansowanej cywilizacji Jednak sceny przedstawione na kamieniach, takie jak skomplikowane operacje, tajemnicze machiny czy mapy świata mogą rzeczywiście o tym świadczyć.

[ibimage==10195==Oryginalny==none==self==null]

Najbardziej znanym promotorem historii o kamieniach z CIA był nieżyjacy już dr Javier Cabrera. Kiedyś otrzymał w prezencie kilka kamiennych tabliczek i od tego czasu fascynuje się tym zagadnieniem. Posiada też jedną z największych kolekcji tych artefaktów. Odnaleziono je podobno w jednej z jaskiń, ale były też znajdowane płytko pod ziemią.

[ibimage==10206==Oryginalny==none==self==null]

dr Cabrera

W latach sześćdziesiątych, kiedy doszło do ich ujawnienia bardzo długo rozpalały umysły archeologów. Sprawa stała się tak znana, że miejscowy rolnik Ushuya, który pierwszy odkrył zbiór stał się lokalnym celebrytą.

[ibimage==10192==Oryginalny==none==self==null]

Gdyby tablice okazały się autentyczne wywróciłoby to dosłownie nowoczesną archeologię do góry nogami.

Różnią się one rozmiarami od niewielkich kamyków do pokaźnych głazów i pokryte są ciemną śniedzią, na której wyryto wzory. Zawierają zdumiewającą różnorodność scen i wzorów.

[ibimage==10199==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Cabrera podzielił swą kolekcję na grupy, w tym m.in.: gwiazdy, mapy, mapy niezidentyfikowanych terytoriów, sceny kompleksowych zabiegów operacyjnych, ludzi używających teleskopów, przez które obserwują gwiazdy i komety oraz ludzi podróżujących w, jak się wydaje, latających machinach.

 

Znajdują się tam również wizerunki, które mogą zmienić historię Ziemi a zwłaszcza ludzi obcujących z wymarłymi zwierzętami, polującymi i oswajającymi dinozaury, a dokładnie brontozaury, Tyrannosaurusa rexa, stegozaura oraz pterodaktyle.

 

Zgodnie z opinią koneserów, klejnotem wśród kolekcji z prehistorycznymi gadami, jest scena, w której ludzie używają toporów do zabicia dinozaura. Co zaskakujące, łowcy zdają się wykazywać wiedzą z zakresu anatomii zwierzęcia, uderzając w ośrodek nerwowy w kręgosłupie zwierzęcia, co wywołać może szybką i nagłą śmierć.

 

Zgodnie z panującą naukową opinią, przestrzeń między dinozaurami a najwcześniejszymi potomkami ludzi dzieli ok. 60 mln. lat. Ta ogromna przepaść, wsparta dowodami geologicznymi i nowoczesnymi metodami datowania, czyni trudną do naukowego rozważenia myśl o współistnieniu dinozaurów i człowieka. W dodatku, teoretyczne konsekwencje zaakceptowania autentyczności kamieni Ica są równie trudne.

[ibimage==10213==Oryginalny==none==self==null]

Dla przykładu, jeśli ludzie istnieją dłużej niż się uważa, w jaki sposób przetrwali kilka globalnych kataklizmów, jakie przyczyniły się do wyginięcia dinozaurów i znacznego odsetka innych form życia? Jeśli dinozaury żyły we współczesnej epoce, dlaczego nagle zniknęły?

[ibimage==10219==Oryginalny==none==self==null]

Powstał z tego zamęt. Jeden z dokumentów BBC w szczególnie krytyczny sposób odnoszący się do kamieni Ica i przyciągający uwagę peruwiańskiej prasy miał skutek w aresztowaniu Uschuyi przez miejscowe władze. W czasie przesłuchania przyznał on, że sam rzeźbił kamienie a chcąc jedynie zwieść turystów nie przypuszczał nigdy, iż sprawa wymknie się z rąk aż w takim stopniu. Po uwolnieniu Uschuya wciąż produkował i sprzedawał kamienie, najprawdopodobniej za przyzwoleniem władz.

[ibimage==10223==Oryginalny==none==self==null]

Kamienie Ica uznane zostały za oszustwo i za oficjalną gałąź przemysłu turystycznego. To był koniec… ale czy na pewno? Radząc sobie z tego rodzaju kontrowersjami, nic nie wydaje się łatwe. Zwolennicy autentyczności kamieni twierdzą, iż rolnik przyznał się do fałszerstwa z prostej przyczyny, jeśli kamienie były prawdziwe, handlował on własnością rządu.

 

Peruwiańskie prawo wskazuje, że odkrycia archeologiczne powinny być przekazywane władzom a w przypadku uznania winy stanął on przed karą więzienia. Przyznając, iż było to proste fałszerstwo, farmer pozostał czysty i był w stanie zachować cały dochód dla rodziny.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kokon

Ten farmer został zmuszony do

Ten farmer został zmuszony do powiedzenia kłamstwa. Dinozaury żyły razem z ludźmi nawet przed potopem. Dlatego był potop ponieważ wielkie zło było na ziemi i robiono eksperymenty na zwierzętach i ludziach! A teraz niektórzy ludzie chcą zatuszować sprawę by prawda nie wyszła na jaw. Pismo święte jest najlepszym dowodem na to i nie słuchajcie ludzi, którzy specjalnie tuszują tę sprawę i nie tylko tę!  Dinozaury musiały zginąć gdyż nie były dziełem Bożym a dziełem szatańskim!

Portret użytkownika Maras

łał ludzie narysowali sobie

łał ludzie narysowali sobie jak jezdza czy zabijaja dinozaury i to jest dowod na to ze zyli w czasach tych gadow? Za kilkaset lat ludzie odnakda rysunki ludzi wypuszczajacych kamechamecha z rak i beda myslec ze tak umieli i byla to jakas wyzsza cywilizacja;] bezsensowne

Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą - William Cooper

Skomentuj