Kamienne kule z Arktyki i ich tajemnice. Wytwór człowieka czy natury

Kategorie: 

Źródło: siberiantimes.com

Na świecie nie brakuje nietypowych formacji geologicznych, form terenu i innych naturalnych artefaktów, które pobudzałyby wyobraźnię miejscowych ludzi. To właśnie takie obiekty skłaniają ludzi do tworzenia historii, bajek i legend na ich temat. Do licznej grupy takich artegaktów należą między innymi gigantyczne, kamienne kule, znajdowane m.in. na Arktyce.

Znane też jako "Piłki Boga", te dziwaczne skały są niemal idealnie kuliste. Rozrzucone na niezamieszkanych wyspach na archipelagu Franciszka Józefa ściągają na siebie uwagę naukowców, chcących odkryć sposób ich powstania. Póki co, są większość zgodna jest jedynie w kwestii materiału z jakiego wykonano obiekty - piaskowca, krystalizującego się prawdopodobnie na przestrzeni tysięcy lat. Według innej teorii, wykształciły się w jakiś sposób pod wodą - i posiadają organiczny środek

Co ciekawe, obiekty te występują także w innych miejscach na świecie. Oprócz kilku arktycznych wysp podobne formacje znajdziemy na całym świecie - w Wołogradzie, Chinach, Nowej Zelandii, a nawet na południu Afryki - choć to arktyczne przodują z nich wszystkich rozmiarem.

Naukowcy nadal nie wiedzą, jaka dokładnie jest geneza enigmatycznych obiektów. Wszyscy jednak zgodnie uznają, że musiały powstać naturalnie, w wyniku działań przyrody. Jednak ich rozmieszczenie w różnych zakamarkach świata i nietypowy kształt mogą sugerować, że stoi za tym jakiegoś rodzaju inteligencja - ale jaka, jeśli w pobliżu brakuje śladów ludzkiej obecności?

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj