Kanał Discovery planuje transmitować prawdziwy egzorcyzm na żywo

Kategorie: 

dreamstime

Już w październiku tego roku kanał Discovery zaplanował przeprowadzenie pierwszej w historii transmisji z egzorcyzmu na żywo. Program telewizyjny pt. Exorcism: Live! z założenia ma być hołdem dla historii młodego chłopca z Maryland. Blisko 66 lat temu poddał się on egzorcyzmom, które w efekcie były bazą do zarówno książki jak i filmu pod tytułem "Egzorcysta".

 

Sam program ma być rzekomo swoistym śledztwem, którego kulminacją będzie próba pozbycia się złych duchów tym razem nie z człowieka a  z murów domu.

Transmisja na żywo będzie mieć miejsce w oryginalnym Domu Egzorcysty na przedmieściach St. Louis gdzie ten niesławny rytuał został przeprowadzony na Rolandzie Doe w 1949 roku - opis transmisji z materiału promocyjnego

Na ten moment organizatorzy programu nie wyrazili jeszcze się dokładnie co do tego kto będzie przeprowadzał ów egzorcyzm, ale chyba można być pewnym, że nie zabiorą się za to egzorcyści kościelni. W Ameryce jest jednak wiele osób, które posiadają uprawnienia do odprawiania egzorcyzmów mimo faktu nie bycia członkami kościoła katolickiego. Trudno w tym momencie stwierdzić jaką drogę obierze Discovery ale nie da się ukryć, że jest to dla nich decyzja kluczowa. 

 

Jak sami piszą:

"Wkraczając do jednej z najbardziej nawiedzonych i znanych lokacji w Ameryce, Exorcism Live ! pokaże co takiego znajduje się w środku tej niesławnej i wielce niebezpiecznej budowli" powiedział menedżer Destination America Marc Etkind

 

Kwestia tego, czy rzeczywiście zdarzy się coś paranormalnego na ten moment pozostaje tajemnicą, ale nie można wykluczyć, że przy braku chęci współpracy ze strony duchów, ekipa telewizyjna nie zawaha się wykorzystać nieco magii telewizji. Jakby nie patrzeć, to czego się nie zrobi dla zysku.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Sanktuarium polskie

Z duchami nie ma co się bawić

Z duchami nie ma co się bawić bo one są niebezpieczne. Wszyscy co wierzą w ufo powinni iść na mszę świętą do kościoła i się modlić do Maryji Dziewicy i do Jezusa Chrystusa o łaskę i uwolnienie bo one zwodzą a ufo to też duchy ale latają w pojazdach co się zmieniają w niby statki kosmiczne.

Portret użytkownika Cabaj

Za te modły do obrazków i

Za te modły do obrazków i rzezb pójdziesz do piekła aż miło... więc nie ..........mi tu farmazonów.A duchy mieszkaja tylko w umyśle.Bóg nie mieszka w betonowych światyniach zbudowanych ludzka reką więc mantra w kościele jest daremna.Tylko Jezus jest pośrednikiem wiec nie grzesz i nie namawiaj do grzechu innych!

Portret użytkownika tango

Wymyśli. Bóg wszedzie

Wymyśli. Bóg wszedzie przebywa , tu nie chodzi o mieszkanie.:) Gdzie dwóch lub trzech gromadzi sie w imie moje tam ja jestem. Co do egzorcyzmów , niewątpliwie sa faktem, sm Jezus wypedzał złe duchy

Portret użytkownika Cabaj

No ciekawe na czyje zlecenie

No ciekawe na czyje zlecenie to discowery bedzie ten cyrk odprawiać.I na co to komu?robic wodę z mózgu.Jakos w obozach podczas wojny nie było żadnych duchów,opętań bo ludzie mieli wieksze zmartwienia niż zajmowanie sie pierdołami.

Portret użytkownika ser hijo

Prawdziwy egzorcyzm nie

Prawdziwy egzorcyzm nie polega na fizycznym maltretowaniu delikwenta symbolami religijnymi przystawianymi do czoła w akompaniamencie mantr i modlitw, tylko na udaniu się podczas medytacji od drugiej, niefizycznej strony, tak aby tam przekonać byt, którego sprawką jest nawiedzenie, opętanie czy postępująca choroba umysłowa u ofiary jego ataków, aby oddalił się tam, dokąd powinien pójść. 
Egzorcysta w swojej duchowej formie w magiczny sposób pojawia się pod wskazany adres i patrzy, czy czasem na fotelu obok pacjenta nie siedzi dziadzio, który umarł trzy lata temu, ufoson, sadomason demon z piekła, czy inny duch wezwany przez nastolatki dla jaj, Jest to bezpieczniejsze dla ofiar duchowych przygód, można obyć się bez łańcuchów i pasów wykorzystywanych podczas tradycyjnych, kościelnych egzorcyzmów, wykonywanych według formułek z 17 wieku.
 

Strony

Skomentuj