Kobieta zwróciła ukradzione z Pompejów artefakty. Twierdzi że były przeklęte

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Kanadyjka wysłała paczkę zawierającą dwie mozaiki, fragmenty amfory i kawałek ceramiki do biura podróży w Pompejach w południowych Włoszech, wraz z listem z prośbą o pomoc. Kobieta twierdzi, że skradzione z Pompejów artefakty, przynoszą jej nieszczęście.

Nicole miała dwadzieścia kilka lat, kiedy odwiedziła park archeologiczny w Pompejach jeszcze w 2005 roku. Piętnaście lat później zdecydowała, że ​​szereg problemów, które nękały ją przez te wszystkie lata, było związanych z kradzieżą starożytnych artefaktów. 

 

Kobieta twierdziła że w wieku 36 lat dwukrotnie miała raka piersi, oraz że jej rodzina i ona od dłuższego czasu zmagają się z problemami finansowymi. Swoją kradzież tłumaczyła ona chęcią posiadania kawałka historii, którego nikt inny nie ma. Twierdziła również, że relikwie miały zbyt dużo "negatywnej energii", która jest odpowiedzialna za jej nieszczęścia.

Nicole nie jest jedyną, która okazała skruchę i przyznała się do tego typu przestępstwa. Na przestrzeni lat dochodziło do wielu podobnych incydentów, a niektórzy złodzieje posuwali się nawet do sprzedaży artefaktów na eBayu. Ostatecznie zdołano odzyskać relikt jednak podobne zdarzenia są w tym miejscu nagminne. Pompeje są niestety zbyt dużym obszarem aby można było nadzorować wszystkich turystów. Co może oznaczać, że podobne incydenty będą miały miejsce również w przyszłości.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Skomentuj