Kod DNA Europejczyków uległ nagłej zmianie około 4500 lat temu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy odkryli wielką tajemnicę w historii naszego kontynentu. Dzięki analizom DNA 37 szkieletów znalezionych na terenie Europy ustalono, że mniej więcej 4500 lat temu doszło do zdecydowanej zmiany kodu genetycznego ludności.

 

Według ogólnie uznawanych teorii ekspansja ludzkości trwa już około 200 tysięcy lat. Homo Sapiens podobno powstał w Afryce skąd migrował w kierunku północnym a następnie w kierunku terytorium z dzisiejszej Turcji. Z tych obszarów migracja postępowała we wszystkich kierunkach w tym w stronę Europy. Okazało się jednak, że mitochondrialne DNA, dziedziczone po matce, zmienia się diametralnie z nieznanego dotychczas powodu.

 

Teoria naukowa sprawdza się tylko połowicznie, bo rzeczywiście DNA ludzi mieszkających na terenie centralnej Europy do pewnego momentu odpowiada oczekiwaniom uczonych. Potem jednak następuje radykalna zmiana, która wskazuje na to, że mogła nastąpić wymiana ludności. Wskazują na to wyniki prób DNA pozyskanych z kości ludzi mieszkających na naszym kontynencie mniej więcej 4500 lat temu.

 

Odkrycie to jest bardzo zaskakujące, bo wskazuje na to, że musiało dojść do jakiegoś ważnego wydarzenia, które musiało doprowadzić do wymiany ludności na kontynencie. Naukowcy nie wiedzą, co mogło się stać. Sugeruje się, że mogło dojść do wielkiej wojny między plemionami, lub kryzysu żywnościowego spowodowanego wielkim nieurodzajem.

 

Być może udało się uzyskać dowód na przybycie do Europy jakiegoś starożytnego ludu, który dzięki posiadanej przewadze zaczął dominować na kontynencie. Być może byli to potomkowie Ariów? To niesamowite jak mało wiemy o naszej prehistorii a im więcej próbujemy ustalić tym częściej trafiamy na kolejne nierozwiązywalne zagadki.

 

 

Źródła:

http://wtvr.com/2013/05/26/a-mysterious-gene-shift-in-ancient-europe/

http://www.huffingtonpost.com/2013/04/24/ancient-europeans-genetic-transformation_n_3142552.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Saj

Dlatego uważam że Archeolodzy

Dlatego uważam że Archeolodzy to głupi gatunek człowieka. Ponieważ żyją w swojej ramce, i mają tak zamknięte umysły, że skoro im się wmawia że ludzie biegali z dzidami, a znajdą prechistoryczne komputery, albo reaktory jądrowe, to po pierwsze w ogóle nie zauważą analogii, do naszej technologii (Jak np  slady pracy w Gizie, czy obróbka, na widok której "zapowietrzają się" współcześni Inżynierowie") a po drugie znajdą jakieś bezsensowne wyjaśnienie - miejsce kultu (powiedzmy pokój sterowania reaktorem :D), albo że to "modele ptaka", gdy zobaczą minaturkę odrzutowca, który ma taki profil aerodynamiczny, jak współczesne myśliwce, a to że ma pionowy statecznik, to co tam. O Artefaktach w stylu "świec zapłonowych" i tub obsydianowych o grubości 1mm nawet nie wspomną. Takiż to jest rozsąny i logicznie myślący gatunek z Homo Archeologicus. Jednak lepiej nie myśleć, albo skrywać prawdę, bo "straci się posadę". Lepsza byle jaka praca, czy życie w kłamstwie i narzucanie kłamstwa innym? Niech Ci archeologowie sobie kopią sami w tej Ziemi (a nie przy użyciu tubylców), lecz niech badanie okazów zostawią ludziom którzy się na tym znają - biologom, fizykom i inzynierom. Od Antropologów też z dala.

Portret użytkownika Incognitooo

"Słowianie natomiast sa w

"Słowianie natomiast sa w Europie anacznie dłużej - bezsporne jest że np Polacy są na ziemiach polskich od przynajmniej 12 tysięcy lat - bo wtedy zmutował pewien koleś po którym wszyscy słowianie płci męskiej mają "gen słowiańskości" - już kiedyś o tym pisalem ale co tam..." 
 
Bardzo przepraszam ale czy mógłbyś przypomnieć oc to za "gen słowiańskości" który posiadają wszyscy słowniani płci męskiej?? albo daj linka do swojej wypowiedzi to sobie przeczytam bo mnie tym zainteresowałeś Wink z góry dziękówa, pozdrawiam! Smile

Portret użytkownika borys

APEL Czas obalić słupy czasu.

APEL
Czas obalić słupy czasu. Prawda musi wyjść z ciemności kurhanów i ujrzeć światło dzienne. Wielki Polak, Jan Stachniuk napisał kiedyś, że Polska potrzebuje nowego mitu aby istnieć. Mamy oto nasz mit ! Nie jest to mit w potocznym tego słowa znaczeniu. Mamy prawdę, która może stać się fundamentem pod budowę lepszej przyszłości dla naszego ludu i naszego kraju. Ten mit to prawda o naszych korzeniach i o naszej prawdziwej naturze, o tym że Polska to ojczyzna ludzi “wolnych, swawolnych, dumnych i szalonych” jak pisał T. Marski w “Księdze Popiołów”. Ludzi zdolnych do rzeczy wielkich i miłujących ponad wszystko wolność. Polska to nie przedmurze chrześcijaństwa, to nie cierpienie i trwanie – Polska to wolność i wolności ziszczenie poprzez codzienny wytężony trud. Polska to nie socjalizm – to swobodna praca wolnych ludzi, wykuwającuch swoj los. Polska to nie trupiozimne, zaciszne kościoły i cmentarze gdzie pochowano wielkie marznia – to walka z niemym wszechświatem o własne spełnienie. Bez końca. Z dawnej chwały ku przyszłości. Krzyż nam już nie przeszkodzi. Sława nam !
Chrześcijaństwo jest martwe. UE jest biedniejącą z każdym dniem, niegdyś bogatą staruszką, która chce nas wciągąć do swojego grobu. Nie dajmy się tym upiorom ! Czasu jest bardzo mało. 1 grudnia 2009 powstało nowe faszystowskie państwo pod nazwą Unia Europejska, a Polska po raz kolejny raz straciła niepodległość. Zapewne za jakiś czas wprowadzona zostanie cenzura internetu i dostęp do tego typu stron zostanie zablokowany. To są ostatnie chwile wolności jakie zostały nam aby móc coś zrobić. Jeżeli jesteś patriotą i bardziej poważasz Ojczyznę niż bliskowschodniego “boga” lub UE to wyślij link do tej strony znajomym lub napisz kilka słów na dowolnym forum podając źródło. Sława Polsce ! Sława Słowianom !
Więcej o Chrobacji i prawdziwej historii Polski tutaj – http://svasti.org/cd/Izwor/SpisXong.htm

Portret użytkownika Taurus

Pragnę jeszcze dodać, że w

Pragnę jeszcze dodać, że w czasach prehistorycznych na ternie morza śrudziemnego istniały dwa pomosty lądowe łączące Afrykę północną z Europą:
1. Pomost sycylijski,
2. Pomost łaczący Afrykę z Hiszpanią,
Sprzyjało to migracją ludności..i przyczyniło się do wymieszania genów licznych plemion i ras co dało w efekcie i zmiany w DNA..plus oczywiście zmiany wywołane środowidkiem...itd
W wyniku olbrzymiego trzęsienia ziemi 2 mosty śrudziemnomorskie zostały zniszczone i zatonęły z jednoczesnym wlaniem się oceanu do basenu morza...pryczyniło się to do wielkiego potopu stref przybrzeżnych i zagłady wielu mist, których ruiny są w morzu śrudziemnym. Potop ten miał miejsce około 15.000 lat p.n.e. i wówczas zatonęła wyspa Atlantów...potop ten nie dotyczył całego świata oczywiście tylko terenu morza śrudziemnego..ale dla ludzi ówczesnych to był cały świat dlatego tak to przetrwało w podaniach............

Portret użytkownika Saj

Masz rację, opisywała go

Masz rację, opisywała go każda kultura na Ziemi, jednak tutaj ma znaczenie uwarunkowanie kulturowe, w której podstawą u Nas jest Biblia.  Zawsze możesz mówić potop skandynawski, sumerski, a Noego możesz nazywać Bergelmirem, bądź Ziusudrą. Wszystko jedno, wszyscy wiedzą o co chodzi Smile

Portret użytkownika kreacium

Po Potopie zmieniła się

Po Potopie zmieniła się Ziemia, jej atmosfera a co za tym idzie kod DNA u wszystkich istot żyjących również. Zmieniało sie promieniowanie kosmiczne, więc doszukiwanie się ingerencji w kod jest głupotą. Zmieniał się ten kod jak zmieniło sie środowisko życia.

Portret użytkownika Taurus

Zgadzam się z Toba i dodam

Zgadzam się z Toba i dodam jeszcze, że człowiek rozumny wywodzi się nie z Afryki ale z terytorium Indii i właśnie z tych terenów emigrowały różne jego rasy (kolor skóry) na wschód,północ do Afryki na bliski zachó i w efekcie do Europy gdzie homo wyparł neardala...oczywiście nie od razu ...był to proces czasowy...dodam że najwięcej migracji i przemieszań rasowych było na terenie Europy i bliskiego wschody a zwłaszcza gdy człowiek udomowił konia i zaczął się szybko przemieszczać, odkrywać nowe tereny i podbijać inne ludy (niszczyć lub wchłaniać)....

Portret użytkownika Daniel

... jak dla mnie, ta teoria o

... jak dla mnie, ta teoria o zmianie DNA potwierdza jedynie biblijną naukę o ogólnoświatowym potopie. Po tym wydarzeniu ludzie nie żyli już tak długo jak wcześnie z uwagi na zmiany klimatu ziemi. Owszem, ktoś powie "ale co z tą ekspansja człowieka od 200 tys. lat"? Cóż, autor nie ukrywa że te "200 tyś lat" to teoria. Zresztą, podobnie jak próba znalezienia 'brakującego ogniwa' . 

Portret użytkownika shavy

ostatnio bylo o odkodowanej

ostatnio bylo o odkodowanej wiadomosci przez naukowcow od boga w stylu ''siema tu bog, wlasnie znalezliscie zaszyfrowana wiadomosc elo'' - bardzo przydatna wiadomosci swoja droga, warta zachodu.
Jak cudownie by to nie brzmialo to trzeba brac poprawke na to, ze ten portal slynie z bzdurnych artykulow ktore z prawda maja sie nijak. Puszczaja artykul a potem pod natlokiem innych bzdurnych artykulow tamten odchodzi w niepamiec - tak to tutaj dziala. Przez co zaspokajamy nasza nature ktora gdzies w glebi mowi, ze swiat nie jest taki jakim wydaje sie byc ale to bardzo krotko dystansowe myslenie tak jak i sama nagroda. Wystarczy nam przeczytac bzdetny artykul przy ktorym autor raczej sie nienapocil i dzienna dawke ''niesamowitosci'' mamy za soba - Bingo.
 
Dycha dla myslacych!

Portret użytkownika Dawid56

2,5 p.n.e to czasy

2,5 p.n.e to czasy mniejwięcej biblijnego Potopu.To też jest ten okres kiedy ludzie zamiast 600 lat zaczęli zyć 60 lat - czy to nie wskazuje na zaplanowana manipulacje genetyczną? 

Portret użytkownika bogusia

Dzisiaj, to już chyba nie ma

Dzisiaj, to już chyba nie ma żadnego znaczenia dla współczesnych. Jak ludzkość się sama nie wyniszczy, to za następne 10 tysięcy lat odkryją, że w Europie żyli arabowie, ciemnoskórzy, ludzie z Chin a może jeszcze indianie (chyba trochę takich zostało). Zawsze będą migracje i pewnie dawniej też były.

Portret użytkownika baca

a czy to nie około 4,5

a czy to nie około 4,5 tysiąca lat temu żydzi wynieśli całe złoto z Egiptu czego zresztą nie ukrywają - i tamta cywilizacja zaczęła się zatem walić zwłaszcza jak żydostwo na pożegnanie po swoim "exodusie" wypuściło na banrutów jeszcze broń biologiczną czyli plagi?
no więc nie dziwi że ludność Europy zachodniej stanowia uciekinierzy z okradzionego Egiptu... inne badania genetyczne zresztą to potwierdzają że wiekszość Europejczyków na zachodzie ma ten sam genotyp co starożytni Egipcjanie - wiec to sa po prostu ich potomkowie. a pewnien szczególny gen posiada angielska rodzinka krolewska - ten identyczny gen co mumia Tutenchamona a wiec ci nie tylko mieszkańcy są ci sami ale ci sami są non stop u włądzy już kilka tysięcy lat!
dlatego tak ciągle kultywują te stare Egipskie zabobony oparte na kulcie śmierci i demonach...
Słowianie natomiast sa w Europie anacznie dłużej - bezsporne jest że np Polacy są na ziemiach polskich od przynajmniej 12 tysięcy lat - bo wtedy zmutował pewien koleś po którym wszyscy słowianie płci męskiej mają "gen słowiańskości" - już kiedyś o tym pisalem ale co tam...

Portret użytkownika Ela 2

PS Izraelici wynieśli nie

PS
Izraelici wynieśli nie złoto , a ukradli Faraonom technologię (dlatego puścili się za nimi w pogoń a później Egipt zaczął się chylić ku upadkowi) , która pozwalała im na budowle jakie pobudowali ( i nie tylko),  a my się teraz zastanawiamy, w jaki sposób oni obrabiali tak potężne bloki skalne i jak je transportowali... technoligia oparta prawdopodobnie na fali dźwięku lub światła.. Biblia zawiera w sobie też prawdziwe "wieści" a rozstąpienie morza przed Izraelitami, do bajek raczej wkładać się nie powinno.. piramidy były ogromnymi generatorami w połaczeniu energii z kosmosu z energią ziemi .. jej podziemnymi wodami.. nasza cywilizacja to "Pikuś" w porównaniu do tamtych.. Wink  Złoto to zakrywka, by ludzie nie dojrzeli prawdy... Wink Takie jest moje odczucie, jak poznałam wielowątkowość pewnej wiedzy tak porozbijanej w wybranych z całości, ksiąg świętych, róznych religii.. jak połaczymy ową Wiedzę w całość(bez religijnych dogmatów tych religii) , to może dojrzymy, to co nam spisali..
 
 

Portret użytkownika Ela 2

A może odwrotnie ?

A może odwrotnie ? Wink
Niedawno oglądałam film na youtube , o piśmie, jak powstało i o jego najstarszych śladach i na murach starożytnego Egiptu, wyryte są inskrypcje w runicznym pismie które przypisane jest okolicom dzisiejszych Węgier Wink .. po za tym , wszystkie nacje królewskie , Faraonów, w Indiach tych z najwyższych kast i kapłanów , mają jasną karnację skóry a bogowie indyjscy, ci najwyżsi, są niebiescy lub biali ( niebieskim kolorem jest nasz odcień skóry dla nich, bo widac pod tą skórą sieć żył, która daje skórze, im bielsza, tym bardziej niebieski odcień.. Pierwsi Faraonowie, w odkryciach archeologicznych, nie dość,że mieli rysy słowiańskie, to na dodatek mieli albo blond ,albo rude włosy.. ciekaweeeee Wink
W Wedach indyjskich jest dużo członów pisma słowiańskiego, a kościelna teoria, że Metody spisał i stworzył pismo słowiańskie , z jego wymową jest kłamstwem, gdyż Metody po prostu poznał to pismo , będąc pomiędzy Słowianami i studiując wtedy ich kulturę.. 
 
Historia pisma jak i własnie te coraz nowsze wieści odkrywcze w temacie haplogrup, oraz niektóre odkrycia archeologiczne,na terenach Rosji, ale z nami genetycznie, bardzo bliskie, o których się nie mówi, bo są starsze niż piramidy egipskie, wskazują na wiele z tego, kiedy ci co "zeszli na ziemię" genetycznych modyfikacji dokonali Smile
 
Jest taki lud Hunzów, niezwykle po słowiańsku żyjący , pomimo wymuszonej na nich religii islamskiej, żyją w boskim świecie swojego małego kręgu i krainy..ale, jak oni tam się dostali i uchronili swoje i tradycje i ową genetykę, u Białczyńskiego pisze sporo.. 
 
Ja po tym wszystkim co wiem, to tylko powiem.. "kto pod kim dołki kopie, sam w nie wpada", bo Semityzm to nie Żydzi.. to wymieszana nacja, która się podszyła pod tych, których teraz morduje .. Żydzi nigdy nie ruszyli się ze swoich ziem, a prawdziwa religia żydowska zabrania im posiadania ziem na własność i tworzenia państwa.. warto zwrócić uwagę na kilka szczegulików, by dojrzeć jak to wszystkow całość zaczyna się skłądać.. a Atlantyda miała bardzo podobną budowę, styl zabudowań do miasta Arakim.. itd, itd, itd,.. Na blogu "U LESZKA " jest bardzo ciekawy , długi artykuł ze zdjęciami, bardzo racjonalnie napisany o budowlach na świecie a i o Kazimierzu , który niby tylko on nabudował w Polsce tyle zamków murowanych, walcząc przy tym intensywnie.. tylko nikt nie wspomni,że są owe zamki nadbudowane na bardzo starożytnych fundamentach.. ciekawe co kryja tak na prawdę ich podziemia.. ale ta piramida słońca w Bośni i Cherecegowinie (chyba).. dlaczego tak usilnie egiptolodzy tuszują wieści o niej i nie chcą jej dalej odkrywać ? Wiele tych odkryć powaliłoby historię oficjalną człowieka nie tylko na kolana ale i w gruzy całkowicie Wink
 
 

Portret użytkownika acab

Baco popieram twoje

Baco popieram twoje antysemickie poglady ale dlaczego piszesz o mutacji genow ,a nie o ich modyfikacji.Krotka pilka zmienili nam geny,bawia sie nami -tak jak my w tej chwili innymi zywimi formami zycia!!!

Portret użytkownika Ela 2

Sami naukowcy się w tym gubią

Sami naukowcy się w tym gubią a my się mamy wypowiadać, jednak ja coś czuję, że to nie u nas wytworzyła się "nowa" gałąź "dominująca na kontynencie, ale właśnie dlatego,że jesteśmy (wielu z nas) przodkami haplogrupy, która uzromaiciła ludzki geneotyp i pomogła rozwinąć się wielu wielkim kulturom starozytnym. Mnie zawsze zastanawiało, dlaczego u nas nie dokopuje się np. do podziemi najstarszych budowli słowiańskich.. Nasza rodzima ziemia kryje wiele tajemnic ludzkości, a to nie Słowianie byli prymitywni, tylko Ci co mimo przejęcia części naszych WED stworzyli religie monoteistyczne i przywłaszczyli sobie monopol na tworzenie cywilizacji i kultury.. Słowianie bardzo dali sobie wyrzucić z pamięci wiedzę o soboie samych.. i znowu.. szkoda . Ale.. ziemia nie jest stała, odkrywa nam coraz to nowe, stare "wieści" o nas samych  i to jest bardzo obiecujące Smile Polecam znowu blog Białczyńskiego o haplogrupach. Bardzo wartościowa lektura Smile
Zacytuję kawałek:
 
"KOD  DNA  EUROPEJCZYKÓW" :
 
...Co do hinduskiej populacji R1a1a trzeba wiedzieć i brać pod uwagę, że na podstawie tekstów hinduskiej świętej księgi Rygwedy i innych badań, zwłaszcza archeologii i językoznawstwa, światowa nauka dotąd uważa indoeuropejski lud Ariów, który dał początek kastom braminów hinduskich i hinduskim Indoeuropejczykom, raczej za najeźdźców z północy w połowie II tysiąclecia p.n.e., co potwierdza genealogia genetyczna. Dlatego Genetyka na portalu Eupedia podkreśla: “Kapłańska kasta braminów  składa się niemal wyłącznie z haplogrup R1a1, R2 i J2a (chociaż R1a1a stanowi dwie trzecie z linii), przybyłych w ramach indoaryjskiej migracji z zewnątrz w epoce brązu 3500 lat temu”Genealogia Y-DNA w badaniach A.K. zdaje się potwierdzać pochodzenie językowo indoeuropejskich Ariów od Słowian wschodnich, o czym niżej, w rozdziale o ekspansji Słowian...[..]...
Uwaga. Obecnie już wiadomo, że w trakcie migracji ludności z haplogrupą R-M417 i jej synowskiej R-Z645 z Europy (Środkowej?) ku Azji Centralnej i Południowej doszło do powstania synowskiej mutacji Z93, która łatwo odróżnia azjatycką część rodu R1a od Europejskiej i wyraźnie wskazuje na kierunek migracji – od Europy ku Azji: Kirgizja, Iran, Pakistan i Półwysep Indyjski....[...]...
http://bialczynski.wordpress.com/slowianie-tradycje-kultura-dzieje/dzieje/slowianie-pochodza-znad-dunaju-i-wisly/genetyczne-odkrycia-2010-%E2%80%93-nowa-genealogia-slowian-i-innych-ludow-bialego-ladu-europy/
 
Zachęcam do przeczytania całości.. długi artykuł, ale BARDZO interesujący.. Smile
 
My jako Słowianie , zatoczyliśmy wielkie koło po ziemi , zostawiając wielki ślad w genetyce ludzi ( i nie tylko) i wróciliśmy na swoje ziemie Smile
 

Skomentuj