Kod DNA Europejczyków uległ nagłej zmianie około 4500 lat temu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy odkryli wielką tajemnicę w historii naszego kontynentu. Dzięki analizom DNA 37 szkieletów znalezionych na terenie Europy ustalono, że mniej więcej 4500 lat temu doszło do zdecydowanej zmiany kodu genetycznego ludności.

 

Według ogólnie uznawanych teorii ekspansja ludzkości trwa już około 200 tysięcy lat. Homo Sapiens podobno powstał w Afryce skąd migrował w kierunku północnym a następnie w kierunku terytorium z dzisiejszej Turcji. Z tych obszarów migracja postępowała we wszystkich kierunkach w tym w stronę Europy. Okazało się jednak, że mitochondrialne DNA, dziedziczone po matce, zmienia się diametralnie z nieznanego dotychczas powodu.

 

Teoria naukowa sprawdza się tylko połowicznie, bo rzeczywiście DNA ludzi mieszkających na terenie centralnej Europy do pewnego momentu odpowiada oczekiwaniom uczonych. Potem jednak następuje radykalna zmiana, która wskazuje na to, że mogła nastąpić wymiana ludności. Wskazują na to wyniki prób DNA pozyskanych z kości ludzi mieszkających na naszym kontynencie mniej więcej 4500 lat temu.

 

Odkrycie to jest bardzo zaskakujące, bo wskazuje na to, że musiało dojść do jakiegoś ważnego wydarzenia, które musiało doprowadzić do wymiany ludności na kontynencie. Naukowcy nie wiedzą, co mogło się stać. Sugeruje się, że mogło dojść do wielkiej wojny między plemionami, lub kryzysu żywnościowego spowodowanego wielkim nieurodzajem.

 

Być może udało się uzyskać dowód na przybycie do Europy jakiegoś starożytnego ludu, który dzięki posiadanej przewadze zaczął dominować na kontynencie. Być może byli to potomkowie Ariów? To niesamowite jak mało wiemy o naszej prehistorii a im więcej próbujemy ustalić tym częściej trafiamy na kolejne nierozwiązywalne zagadki.

 

 

Źródła:

http://wtvr.com/2013/05/26/a-mysterious-gene-shift-in-ancient-europe/

http://www.huffingtonpost.com/2013/04/24/ancient-europeans-genetic-transformation_n_3142552.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Saj

Dlatego uważam że Archeolodzy

Dlatego uważam że Archeolodzy to głupi gatunek człowieka. Ponieważ żyją w swojej ramce, i mają tak zamknięte umysły, że skoro im się wmawia że ludzie biegali z dzidami, a znajdą prechistoryczne komputery, albo reaktory jądrowe, to po pierwsze w ogóle nie zauważą analogii, do naszej technologii (Jak np  slady pracy w Gizie, czy obróbka, na widok której "zapowietrzają się" współcześni Inżynierowie") a po drugie znajdą jakieś bezsensowne wyjaśnienie - miejsce kultu (powiedzmy pokój sterowania reaktorem :D), albo że to "modele ptaka", gdy zobaczą minaturkę odrzutowca, który ma taki profil aerodynamiczny, jak współczesne myśliwce, a to że ma pionowy statecznik, to co tam. O Artefaktach w stylu "świec zapłonowych" i tub obsydianowych o grubości 1mm nawet nie wspomną. Takiż to jest rozsąny i logicznie myślący gatunek z Homo Archeologicus. Jednak lepiej nie myśleć, albo skrywać prawdę, bo "straci się posadę". Lepsza byle jaka praca, czy życie w kłamstwie i narzucanie kłamstwa innym? Niech Ci archeologowie sobie kopią sami w tej Ziemi (a nie przy użyciu tubylców), lecz niech badanie okazów zostawią ludziom którzy się na tym znają - biologom, fizykom i inzynierom. Od Antropologów też z dala.

Portret użytkownika Incognitooo

"Słowianie natomiast sa w

"Słowianie natomiast sa w Europie anacznie dłużej - bezsporne jest że np Polacy są na ziemiach polskich od przynajmniej 12 tysięcy lat - bo wtedy zmutował pewien koleś po którym wszyscy słowianie płci męskiej mają "gen słowiańskości" - już kiedyś o tym pisalem ale co tam..." 
 
Bardzo przepraszam ale czy mógłbyś przypomnieć oc to za "gen słowiańskości" który posiadają wszyscy słowniani płci męskiej?? albo daj linka do swojej wypowiedzi to sobie przeczytam bo mnie tym zainteresowałeś Wink z góry dziękówa, pozdrawiam! Smile

Portret użytkownika borys

APEL Czas obalić słupy czasu.

APEL
Czas obalić słupy czasu. Prawda musi wyjść z ciemności kurhanów i ujrzeć światło dzienne. Wielki Polak, Jan Stachniuk napisał kiedyś, że Polska potrzebuje nowego mitu aby istnieć. Mamy oto nasz mit ! Nie jest to mit w potocznym tego słowa znaczeniu. Mamy prawdę, która może stać się fundamentem pod budowę lepszej przyszłości dla naszego ludu i naszego kraju. Ten mit to prawda o naszych korzeniach i o naszej prawdziwej naturze, o tym że Polska to ojczyzna ludzi “wolnych, swawolnych, dumnych i szalonych” jak pisał T. Marski w “Księdze Popiołów”. Ludzi zdolnych do rzeczy wielkich i miłujących ponad wszystko wolność. Polska to nie przedmurze chrześcijaństwa, to nie cierpienie i trwanie – Polska to wolność i wolności ziszczenie poprzez codzienny wytężony trud. Polska to nie socjalizm – to swobodna praca wolnych ludzi, wykuwającuch swoj los. Polska to nie trupiozimne, zaciszne kościoły i cmentarze gdzie pochowano wielkie marznia – to walka z niemym wszechświatem o własne spełnienie. Bez końca. Z dawnej chwały ku przyszłości. Krzyż nam już nie przeszkodzi. Sława nam !
Chrześcijaństwo jest martwe. UE jest biedniejącą z każdym dniem, niegdyś bogatą staruszką, która chce nas wciągąć do swojego grobu. Nie dajmy się tym upiorom ! Czasu jest bardzo mało. 1 grudnia 2009 powstało nowe faszystowskie państwo pod nazwą Unia Europejska, a Polska po raz kolejny raz straciła niepodległość. Zapewne za jakiś czas wprowadzona zostanie cenzura internetu i dostęp do tego typu stron zostanie zablokowany. To są ostatnie chwile wolności jakie zostały nam aby móc coś zrobić. Jeżeli jesteś patriotą i bardziej poważasz Ojczyznę niż bliskowschodniego “boga” lub UE to wyślij link do tej strony znajomym lub napisz kilka słów na dowolnym forum podając źródło. Sława Polsce ! Sława Słowianom !
Więcej o Chrobacji i prawdziwej historii Polski tutaj – http://svasti.org/cd/Izwor/SpisXong.htm

Portret użytkownika Taurus

Pragnę jeszcze dodać, że w

Pragnę jeszcze dodać, że w czasach prehistorycznych na ternie morza śrudziemnego istniały dwa pomosty lądowe łączące Afrykę północną z Europą:
1. Pomost sycylijski,
2. Pomost łaczący Afrykę z Hiszpanią,
Sprzyjało to migracją ludności..i przyczyniło się do wymieszania genów licznych plemion i ras co dało w efekcie i zmiany w DNA..plus oczywiście zmiany wywołane środowidkiem...itd
W wyniku olbrzymiego trzęsienia ziemi 2 mosty śrudziemnomorskie zostały zniszczone i zatonęły z jednoczesnym wlaniem się oceanu do basenu morza...pryczyniło się to do wielkiego potopu stref przybrzeżnych i zagłady wielu mist, których ruiny są w morzu śrudziemnym. Potop ten miał miejsce około 15.000 lat p.n.e. i wówczas zatonęła wyspa Atlantów...potop ten nie dotyczył całego świata oczywiście tylko terenu morza śrudziemnego..ale dla ludzi ówczesnych to był cały świat dlatego tak to przetrwało w podaniach............

Portret użytkownika Saj

Masz rację, opisywała go

Masz rację, opisywała go każda kultura na Ziemi, jednak tutaj ma znaczenie uwarunkowanie kulturowe, w której podstawą u Nas jest Biblia.  Zawsze możesz mówić potop skandynawski, sumerski, a Noego możesz nazywać Bergelmirem, bądź Ziusudrą. Wszystko jedno, wszyscy wiedzą o co chodzi Smile

Portret użytkownika kreacium

Po Potopie zmieniła się

Po Potopie zmieniła się Ziemia, jej atmosfera a co za tym idzie kod DNA u wszystkich istot żyjących również. Zmieniało sie promieniowanie kosmiczne, więc doszukiwanie się ingerencji w kod jest głupotą. Zmieniał się ten kod jak zmieniło sie środowisko życia.

Portret użytkownika Taurus

Zgadzam się z Toba i dodam

Zgadzam się z Toba i dodam jeszcze, że człowiek rozumny wywodzi się nie z Afryki ale z terytorium Indii i właśnie z tych terenów emigrowały różne jego rasy (kolor skóry) na wschód,północ do Afryki na bliski zachó i w efekcie do Europy gdzie homo wyparł neardala...oczywiście nie od razu ...był to proces czasowy...dodam że najwięcej migracji i przemieszań rasowych było na terenie Europy i bliskiego wschody a zwłaszcza gdy człowiek udomowił konia i zaczął się szybko przemieszczać, odkrywać nowe tereny i podbijać inne ludy (niszczyć lub wchłaniać)....

Portret użytkownika Daniel

... jak dla mnie, ta teoria o

... jak dla mnie, ta teoria o zmianie DNA potwierdza jedynie biblijną naukę o ogólnoświatowym potopie. Po tym wydarzeniu ludzie nie żyli już tak długo jak wcześnie z uwagi na zmiany klimatu ziemi. Owszem, ktoś powie "ale co z tą ekspansja człowieka od 200 tys. lat"? Cóż, autor nie ukrywa że te "200 tyś lat" to teoria. Zresztą, podobnie jak próba znalezienia 'brakującego ogniwa' . 

Strony

Skomentuj