Kolejna marsjańska anomalia - tym razem ruiny jakiejś budowli

Kategorie: 

Źródło: NASA

Zwykle analizujemy rozmaite anomalie zaobserwowane przez amerykańskie łaziki poruszające się po powierzchni Czerwonej Planety. Tym razem zaskakujące zdjęcie wykonała kamera MOC (Mars Orbiter Camera), zamontowana na należącym do NASA orbiterze Mars Global Surveyor.

 

Na oficjalnie udostępnionych fotografiach widać powierzchnię planety, na której znajduje się coś, co wygląda na ruiny jakiejś starożytnej budowli. Oczywiście NASA nie interpretuje tego zdjęcia jako pozostałości jakieś marsjańskiej cywilizacji, ale doprawdy jak wiele dobrej woli potrzeba, aby uwierzyć w to, że zupełnie naturalnie skały marsjańskie uformowały się w regularny prostokątny kształt, który na dodatek został w większości przysypany?

[ibimage==23265==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Wygląda na to, że mamy do czynienia z kolejnym dowodem na to, że na Marsie istniała kiedyś zaawansowana cywilizacja, z którą być może coś nas łączy. Stan, w jakim znajduje się obecnie Mars może nie być przypadkiem. Być może doszło tam kiedyś do naturalnego lub wywołanego przez tą cywilizację kataklizmu, który można tylko porównać do tego, co stałoby się na Ziemi, gdyby Rosja i USA wystrzeliły na siebie cały swój posiadany potencjał jądrowy.

 

Liczni naukowcy twierdzą, że powierzchnia Marsa wygląda jak pobojowisko po eksplozji nuklearnej. Pojawiły się nawet teorie, że była to naturalna reakcja łańcuchowa wyzwolona w ramach jakichś tajemniczych procesów i to właśnie zdewastowało całą planetę. Co jednak jeśli Mars wygląda tak na skutek upadku znajdującej się tam cywilizacji? Zdjęcia takie jak to z MOC, to poważne poszlaki wspierające tą teorię.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Israfel

Dlaczego jesteście tak leniwi

Dlaczego jesteście tak leniwi ludzie i wolicie napisać bzdury (tracąc wiarygodność) zamiast najpierw sobie sprawdzić to i owo.
Zdjęcie zrobiłe nie łazik i nie na Księżycu, tylko Global Surveyor na Marsie, przelatując 407 km nad powierzchnią.
Fotografowany obiekt jest w odległości 425 km od satelity. Skala na zdjęciu to 6m na pixel. Ponieważ obiekt po obróceniu ma ok 316 na 333 pixele, to jego rzeczywisty rozmiar wynosi ok. 1,9 na 2 km.
 
Nie jest ukierunkowany wzdłuż głównych i pośrednich kierunków (N, W, S, E, NW, NE itd ...), ale to sytuacja na dzień dzisiejszy. Gdyby to był faktycznie artefakt z przeszłości, to możliwe, że bieguny były w zupełnie innych miejscach. Może też nie było potrzeby ukierunkowywania go w lini Pn-Pd.
 
Długi pasek (zdjęcie 510x10946 px) w którego górnej części znajduje się obiekt, przedstawia wnętrze krateru.
Gdyby to była osada na Ziemi, to umiejscowienie wewnątrz krateru, blisko jego krawędzi uznałbym za niefortunne. Po jednej stronie wysokie skały, skąd wróg ma wgląd na to co się dzieje w środku i ma przewagę, bo może zaatakować z góry.
 
Biorąc pod uwagę, że mogła tam się znajdować cywilizacja, która nie walczyła sama ze sobą, to krawędź krateru wydaje się być bardzo dobrym wiatrochronem.
 
4 km kwadratowe to całkiem spora baza / osada.
 
Źródło: http://ida.wr.usgs.gov/html/e10004/e1000462.html

Portret użytkownika ThInGleR

Zwykle analizujemy rozmaite

Zwykle analizujemy rozmaite anomalie zaobserwowane przez amerykańskie łaziki poruszające się po powierzchni Czerwonej Planety. Tym razem zaskakujące zdjęcie wykonała kamera MOC (Mars Orbiter Camera), zamontowana na należącym do NASA orbiterze Mars Global Surveyor.
No własnie tak pisze Orbiter i Mars

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Byłem na Marsie(Diura) gdy

Byłem na Marsie(Diura) gdy zaczęła się jego zagłada.Wiem kto i dlaczego tego dokonał .Nawet po tak długim czasie rozpoznaję niektóre okolice.Chciałem wam to opisać ale już mi przeszło.Wymyślajcie sobie do woli swoje teorie,jeśli naocznemu świadkowi kazaliście się pukać w głowę.

Portret użytkownika pasjonat

Powiem raz i krótko skonćz

Powiem raz i krótko skonćz pisać takie debilizmy pragniesz uwagi to idz do lekarza.
Podczas zaglady na marsie dostales jakims zbłądzonym gumowym młotkiem albo solidnym kamulcem.
Wiem ale nie wpowiem no zasada kazdego wiekszego czuba. Biedactwo z taka wiedza zamaist zmieniac losy ludzkosci, anonimowo na IM skonczyłeś. Przykre to to...
 
 

Myślę, więc jestem...

Strony

Skomentuj