Kolejna niezwykła anomalia na zdjęciu łazika Curiosity z Marsa

Kategorie: 

Źródło: NASA

Fotografia wykonana przez łazik Curiosity po raz kolejny zyskała sobie zainteresowanie ufologów. Tym razem dostrzegli oni na powierzchni Marsa coś przypominającego fragment maszyny wydobywczej.

Łazik Curiosity przesłał na Ziemię bardzo dużą liczbę zdjęć. Większość z nich jest interesująca głównie dla specjalistów, ale często bywa tak, że również i niezależni badacze znajdują na oficjalnych zdjęciach z NASA bardzo interesujące rzeczy. Właśnie mamy do czynienia z kolejnym przypadkiem tego typu.


Wysłane przez łazik zdjęcie prezentuje dziwaczną formację skalną, która dla części z ufologów przedstawia robota wydobywczego. Część z nich widzi tam nawet postać ubraną na czarno, która rzekomo ma kierować się w stronę machiny. Logika sugeruje, iż najpewniej jest to poprostu pareidolia czyli złudzenie wywoływane przypisywaniem znajomych kształtów przypadkowym strukturom.


Tak zwani wirtualni archeolodzy, poświęcają wiele godzin na analizy udostępnianych przez NASA zdjęć. Ich zdaniem amerykańska agencja kosmiczna celowo ukrywa dowody na istnienie życia i cywilizacji na planecie Mars. Są też i tacy, którzy upatrują się w tym kłamstwa co do samego lądowania na powierzchni Marsa oraz twierdzą iż takie znaleziska, to dowód na to iż Curiosity znajduje się na jednej z ziemskich pustyń.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj