Kolejna teoria dotycząca Trójkąta Bermudzkiego obalona

Kategorie: 

Źródło: Google Maps

Jedną z najpopularniejszych teorii dotyczących Trójkąta Bermudzkiego jest ta, że obszar ten znajduje się bezpośrednio nad ogromnymi złożami metanu, które co jakiś czas uwalniają ogromną bańkę wypełnioną gazem. Pęcherz ten tworzy anomalię, która wciąga do wody statki i zakłóca działanie samolotów, jednak najnowsze badania, które ostatnio pojawiły się w Internecie, wydaje się obalać ostatecznie tę teorię.

 

Helen Czerski jest fizykiem i oceanografem w University College w Londynie i autorem książki „Storm in a Teacup: The Physics of Everyday Life”. Uważa ona, że uwalnianie się ogromnych ilości metanu na dnie oceanu jest możliwe, lecz formują one wiele małych pęcherzyków, a nie jedną ogromną bańkę. Ponadto, raczej wypychają one statek ku górze, niż wciągają go pod wodę.

Co więc z samolotami, które zaginęły nad Trójkątem Bermudzkim? Skoro drobne pęcherze nie mają wystarczającej siły, by wpłynąć na statki, z pewnością nie zakłócą również działania samolotów.

Ponad 1000 statków i samolotów zniknęło w czasie przemierzania Trójkąta Bermudzkiego. Najnowsza teoria może pomóc wyeliminować jedną z hipotez, lecz wciąż istnieją setki kolejnych, które czekają na zbadanie. Tajemnica Trójkąta Bermudzkiego trwa.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika baca

ojoj jakie brednie -

ojoj jakie brednie - brytyjscy naukowcy coraz bardziej ewoluuja w kierunku małp...

nikt nigdy nie mowil że metan sie uwalnia jako wielka bańka - to raz

metan zawsze tworzy miliony pęcherzyków wzniszacych się ku gorze - to dwa

sila wyporu gazow jest mniejsza niz wody - statki przeciez nie lataja w powietrzu - to trzy

metan nie tylko jest lzejszy od wody ale tez powietrza - to cztery

a zatem wznosi sie i tworzy wybuchową mieszankę na wysokosci na jakich lataja samoloty - to pieć

jedna iskra np z silnika i buuum... nikt jeszcze nie obalił tej teorii ale wielu ją udowodnilo

Skomentuj