Kategorie:
Jedną z najpopularniejszych teorii dotyczących Trójkąta Bermudzkiego jest ta, że obszar ten znajduje się bezpośrednio nad ogromnymi złożami metanu, które co jakiś czas uwalniają ogromną bańkę wypełnioną gazem. Pęcherz ten tworzy anomalię, która wciąga do wody statki i zakłóca działanie samolotów, jednak najnowsze badania, które ostatnio pojawiły się w Internecie, wydaje się obalać ostatecznie tę teorię.
Helen Czerski jest fizykiem i oceanografem w University College w Londynie i autorem książki „Storm in a Teacup: The Physics of Everyday Life”. Uważa ona, że uwalnianie się ogromnych ilości metanu na dnie oceanu jest możliwe, lecz formują one wiele małych pęcherzyków, a nie jedną ogromną bańkę. Ponadto, raczej wypychają one statek ku górze, niż wciągają go pod wodę.
Co więc z samolotami, które zaginęły nad Trójkątem Bermudzkim? Skoro drobne pęcherze nie mają wystarczającej siły, by wpłynąć na statki, z pewnością nie zakłócą również działania samolotów.
Ponad 1000 statków i samolotów zniknęło w czasie przemierzania Trójkąta Bermudzkiego. Najnowsza teoria może pomóc wyeliminować jedną z hipotez, lecz wciąż istnieją setki kolejnych, które czekają na zbadanie. Tajemnica Trójkąta Bermudzkiego trwa.
Komentarze
Skomentuj