Kolejne dziwne anomalie marsjańskie - krzyż i jajo

Kategorie: 

Źródło: Internet

Co jakiś czas pojawiają się kolejne interpretacje zdjęć przesyłanych na Ziemię przez marsjańskie łaziki. W większości przypadków przekazy wskazują na to, że krajobraz pobliskiego nam globu jest zdewastowany i bardzo pustynny. Jednak od czasu do czasu udaje się wypatrzyć kształty, które aż rażą regularnością.

 

W ostatnich dniach mieliśmy do czynienia przynajmniej z dwoma takimi przypadkami. Najpierw gruchnęła wiadomość, że na Marsie odkryto coś, co wygląda na krzyż. Ten kształt wypatrzono dzięki zdjęciom z łazika Curiosity. Nikt nie potrafi powiedzieć co ten symbol religijny robi na obcej planecie.

[ibimage==21603==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Fotka ta została wykonana podczas 563 marsjańskiej doby w kraterze Gale. Niektórzy sugerują, że krzyż to tylko złudzenie optyczne na skutek promieni świetlnych. Oczywiście można jeszcze dodać, że był to artefakt obrazu.

 

Gdy już wydawało się, że dziwniej być nie może okazało się, że na innym zdjęciu z Marsa wypatrzono jajo, albo przynajmniej kamień o takim regularnym sferycznym kształcie.

[ibimage==21604==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

To już zupełne zaskoczenie, bo w świecie poszarpanych skał regularny kamień po prostu od razu rzuca się w oczy. Zdjęcie, na którym uwieczniono to jajo zostało nadesłane na Ziemię 16 maja 2014r.

[ibimage==21605==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Kamień może być na przykład otoczakiem, czyli za jego gładką powierzchnię miałby odpowiadać wartki nurt wody, która kiedyś w stanie ciekłym znajdowała się na Marsie. Nikt jednak nie proponuje takiego rozwiązania, dlatego pozostaje to niewyjaśnioną marsjańską anomalią.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Centrum Popularyzacji Kosmosu

Zapraszam do naszego CPK w

Zapraszam do naszego CPK w Toruniu, takie zdjęcia na nas już nie robią wrażenia. Jak ktoś się interesuje kosmosem to wie, to może naprawdę wyłapać ciekawe informacje.
 

Portret użytkownika H.R.

Dla czego krzyż jest od razu

Dla czego krzyż jest od razu traktowany, jako symbol religijny??? To, że jakaś religia bezprawnie przywłaszczyła sobie ten znak, wcale nie oznacza, że musi on być religijny. Krzyż, to chyba jeden z najstarszych symboli występujący w cywilizacji ludzkiej i nie ma on nic wspólnego z jakimiś Żydami, Jezusami, kościołami itp.

Portret użytkownika Imadlo

Poczytajcie sobie

Poczytajcie sobie dwumiesiecznik "Nexus"teraz wyszedl maj-czerwiec tam jest artykuł"Zdalne obserwacje śladów obcych istot na Marsie".Wojskowy zdalny obserwator Joe McMoneagle opisał podczas jednej ze swoich paranormalnych misji ruiny starozytnych piramid i innych budowli wzniesionych na Marsie zyjaca milion lat wczesniej rasa wysokich istot.

Strony

Skomentuj