Kolejne dziwne anomalie marsjańskie - krzyż i jajo

Kategorie: 

Źródło: Internet

Co jakiś czas pojawiają się kolejne interpretacje zdjęć przesyłanych na Ziemię przez marsjańskie łaziki. W większości przypadków przekazy wskazują na to, że krajobraz pobliskiego nam globu jest zdewastowany i bardzo pustynny. Jednak od czasu do czasu udaje się wypatrzyć kształty, które aż rażą regularnością.

 

W ostatnich dniach mieliśmy do czynienia przynajmniej z dwoma takimi przypadkami. Najpierw gruchnęła wiadomość, że na Marsie odkryto coś, co wygląda na krzyż. Ten kształt wypatrzono dzięki zdjęciom z łazika Curiosity. Nikt nie potrafi powiedzieć co ten symbol religijny robi na obcej planecie.

Fotka ta została wykonana podczas 563 marsjańskiej doby w kraterze Gale. Niektórzy sugerują, że krzyż to tylko złudzenie optyczne na skutek promieni świetlnych. Oczywiście można jeszcze dodać, że był to artefakt obrazu.

 

Gdy już wydawało się, że dziwniej być nie może okazało się, że na innym zdjęciu z Marsa wypatrzono jajo, albo przynajmniej kamień o takim regularnym sferycznym kształcie.

To już zupełne zaskoczenie, bo w świecie poszarpanych skał regularny kamień po prostu od razu rzuca się w oczy. Zdjęcie, na którym uwieczniono to jajo zostało nadesłane na Ziemię 16 maja 2014r.

Kamień może być na przykład otoczakiem, czyli za jego gładką powierzchnię miałby odpowiadać wartki nurt wody, która kiedyś w stanie ciekłym znajdowała się na Marsie. Nikt jednak nie proponuje takiego rozwiązania, dlatego pozostaje to niewyjaśnioną marsjańską anomalią.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Centrum Popularyzacji Kosmosu

Zapraszam do naszego CPK w

Zapraszam do naszego CPK w Toruniu, takie zdjęcia na nas już nie robią wrażenia. Jak ktoś się interesuje kosmosem to wie, to może naprawdę wyłapać ciekawe informacje.
 

Portret użytkownika H.R.

Dla czego krzyż jest od razu

Dla czego krzyż jest od razu traktowany, jako symbol religijny??? To, że jakaś religia bezprawnie przywłaszczyła sobie ten znak, wcale nie oznacza, że musi on być religijny. Krzyż, to chyba jeden z najstarszych symboli występujący w cywilizacji ludzkiej i nie ma on nic wspólnego z jakimiś Żydami, Jezusami, kościołami itp.

Portret użytkownika Imadlo

Poczytajcie sobie

Poczytajcie sobie dwumiesiecznik "Nexus"teraz wyszedl maj-czerwiec tam jest artykuł"Zdalne obserwacje śladów obcych istot na Marsie".Wojskowy zdalny obserwator Joe McMoneagle opisał podczas jednej ze swoich paranormalnych misji ruiny starozytnych piramid i innych budowli wzniesionych na Marsie zyjaca milion lat wczesniej rasa wysokich istot.

Portret użytkownika spacepol

Hehe, ciekawe dlaczego

Hehe, ciekawe dlaczego jeszcze nikt nie zauważył, że kamienie po lewej stronie są przykryte jakimś sianem albo innego rodzaju roślinnością? :D:D:D
Pomarzyć można. Natomiast bardziej prawdopodobne jest to, że są to jedynie złudzenia dzięki którym dopatrujemy się znajomych nam z życia kształtów.

Portret użytkownika Kontrapunkt

Może nie twierdzą, że jest

Może nie twierdzą, że jest tam życie, ale że była tam super cywilizacja, która została, lub sama się unicestwiła. A te śmieszne filmiki mają nam to udowodnić, że „MARSJANOMANIACY” mają racje. Lecz biedaki nie zauważają jednej istotnej rzeczy, tam gdzie są jakieś artefakty są też budowle i szkielety jakiś tam istot.  A tu mamy tylko osamotnione przypadkowe niby „artefakty”, gdzie jeden znajduje się tu na tej fotce, a drugi gdzieś około stu kilometrów od tego pierwszego – no i gdzie tu chociaż logika? Albo już nie wspominając o tym, że owe artefakty są znajdywane na dalekich planach fotografii, gdzie faktura otoczenia jest fatalna na fotkach i można tu zobaczyć wszystko – nawet Lorda Vadera walczącego z Lukiem Skywalkerem. Smile Takie o to fotki, czy też filmik wzbudzają u mnie uśmiech na twarzy, gdyż przedstawiają wyłącznie gruz marsjański, ale MARSJANOMANIAKOM najwyraźniej to wystarczy i nic na to nie poradzimy – żyją swoim światem. Smile Oczywiście nie twierdze, że tam w 100% nic niebyło, ale takie rzekome dowody, to zostawiają wiele do życzenia...

Portret użytkownika Nieważny

 Po lewej stronie od krzyża

 Po lewej stronie od krzyża moim zdaniem sa ciekawsze rzeczy .Ja dostrzegam tam fragmenty Aliena ósmego pasażera Nostromo ,(foto z kol. strzałkami)...A jak już chcemy oglądac np.naszą Ziemię na żywo z kosmosu to gorąco polecam dla Tych którzy może pomineli Coś ...takiego http://www.ustream.tv/channel/iss-hdev-payload (czasami nic nie widac ...ale cierpoliwosci)   pozdro i pozdro Zibiemu.

Portret użytkownika baca

po tym jak sfingowali

po tym jak sfingowali lądowanie na Księżycu no to w zasadzie... tylko kolejnych mega ściem ze strony NASA można się spodziewać - oni zrobią wszystko aby dobrze rozbawić afroamerykanów - teraz pewnie gruchnie po tych rozśpiewanych murzyńskich parafiach wieść że obcy są katolikami i młodszymi braćmi żydów...
no i poplynie w świat jew-angelia że to nie oni tylko Marsjanie Jezusa ukrzyżowali...
aż jajko zniósł biedaczek...

Portret użytkownika Kontrapunkt

Jak się tym ludziom chce

Jak się tym ludziom chce szukać, by udowodnić, że coś tam niby na Marsie jest. Przecież to gra światła i cieni plus zwykły kamyczek, jakich na Ziemi jest pełno przypominających różne duperele.  Jeszcze dodam, że wszystkie rzekome obiekty przypominające coś, są na dalszych planach danego obrazu i zniekształcone, co mogą przypominać wtedy różne obiekty znane nam na naszej planecie.

Skomentuj