Kolejne finezyjne wzory kręgów z Wielkiej Brytanii

Kategorie: 

Kręgi z Churchill w Wiltshire

Kręgi pojawiły się znowu w brytyjskim Wiltshire. To światowe zagłębie kręgów z zbożu, występuje tam, co roku bardzo wiele obserwacji tych formacji.

 

Powyżej na ilustracji znajduje się krąg z miejscowości Churchill, który odnaleziono 25 czerwca 2012.

[ibimage==14001==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Zwraca uwagę szczególnie finezyjnie ułożony środek kręgu. Położone zboże jest ułożone w sposób, który wskazuje na to, że wnętrze kręgu ma być również częścią przekazu. Wyraźnie widać centralną gwiazdę, być może Słońce.

[ibimage==14009==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Kolejny interesujący wzór pojawił się na polu w okolicy Alton Barnes. To też Wiltshire i ta sama data czyli 25 czerwiec 2012.

[ibimage==14016==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Krąg a właściwie wiele kręgów tworzy piktogram, w którym przylegają one do siebie. Zwraca uwagę skomplikowana struktura na początku i na końcu wzoru.

Zwłaszcza to może być prawdziwy krąg bo czym prędzej zaczęto go likwidować. Mówiąc innymi słowy kasowano wiadomość.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika #master#

co do śladów kół na polach,

co do śladów kół na polach, to opryski  w UK stosuje sie kilkanaście dni przed żniwami po to aby zboże szybciej dojrzało, a środek który stosuje się do tego oprysku to poprostu Roundup. Nie wiem jak reszta kręgów czy innych pictogramów, ale te sławne w okolicach WINCHESTER w HAMPSHIRE są na 100% robione ludzką ręką. Co roku mój szef mówił: dzisiaj mój kolega będzie robił znaki w zbożu i na drugi dzień jadąc do tesco, patrze i są Smile

Portret użytkownika paganini

Gdyby Kosmici z taką precyzją

Gdyby Kosmici z taką precyzją jak te kręgi wykonywali swoje statki kosmiczne, to rozwalaliby się przy pierwszym starcie... nie widzicie, że do każdych z tych 'kosmicznych przekazów' w zbożu ktoś za każdym razem wydreptywał dróżkę? Kręgi w zbożu to farmazon, który tylko i wyłącznie utrudnia badanie i ośmiesza przypadki, które naprawdę zasługują na uwagę. To wymysł znudzonych nastolatków, efektowny, pewnie dający dużo zabawy przy realizacji, ale nie ma on nic wspólnego z kosmicznymi przekazami, no... może poza tym, że to kosmiczna bzdura Smile

Portret użytkownika METABOS

a powie mi ktor dlaczego przy

a powie mi ktor dlaczego przy kazdym znaku  sa slady  jakby ktos  jechal   jakims pojazdem dwu sladowym?????  na wszystkich zdjeciach nie mowie tylko o  owyzszyxh   alena kazdym  z jakim  sie  spotkalem  a co to znaczy  odpowiedzcie sobie sami.......pozdro ufolongów

Portret użytkownika Nike

Ta sa slady po maszynach

Ta sa slady po maszynach rolniczych ktore opryskuja pola by chronic je przed szkodnikami i chwastami. Nie insynuuj niczego. Kregi powstawaly i powstaja !!!!!!!!!!! Zauwaz ze przechodza w roznych miejscach na polu. Owszem krzeyzuja sie z kregami ale sa rowniez i poza nimi.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Takich linii jest wiele nad roznym polami uprawnymi, a najbardziej widoczne sa z lotu ptaka. Wystarczy troszke podrozowac samolotem po swiece to wiele sie wyjasni!!!!!!!!

Portret użytkownika METABOS

 kolego musisz cos wiedziec

 kolego musisz cos wiedziec ze opryskiwanie  robi  sie  przed   wzrostem  zboza  a nie jak juz  jest  metrowe  czy wiecej  wiec nie cis  kitu jak nie wiesz jak  to wyglada.............

Portret użytkownika Wirm

Ach kolego, który się mądrzy,

Ach kolego, który się mądrzy, a nic nie wie. Ślady te na polach są to ścieżki technologiczne. Robi się je przy siania zboża i polegają na tym, że przy wcześniej obliczonych rozstawach kół maszyny pielęgnacyjnej (opryskiwacza, rozsiewacza), siewnik w danych redlicach (najczęściej podwójnych), nie wysiewa zboża (odpowiednie elektrozawory lub sprzęgiełka + układ elektroniczny to kontroluje), po to by nie marnować ziaren, skoro i tak koła maszyny pielęgnacyjnej (lub zestawu ciągnik + maszyna pielęgnacyjna) zniszczyłyby wschody w tym miejscu.
A opryski kolego robi się nie tylko przed wschodem zboża, ale i w trakcie jego wzrostu, do pewnej dojrzałości. W obecnym czasie (koniec czerwca, jeszcze się opryski przeprowadza. Jakbyś przejechał się w trasę, zobaczyłbyś opyskiwacze na polach.

Portret użytkownika Asiek

Dzecko. Wyłącz czasem kompa i

Dzecko. Wyłącz czasem kompa i wyjdź na spacerek. Najlepiej tak między polami. Zobaczysz jak zboże dojrzewa. Owies na Twoje śniadanko jest już prawie gotowy do zebrania. Owies jest dość charakterystyczny bo ma "zwieszający się " kłos.
 
Pooddychaj świeżym powietrzem to Ci dobrze zrobi i może wtedy odkryjesz WIELKĄ tajemnicę co to takiego te podwójne równoległe ślady w zbożu. A może będzie jeszcze ciekawiej i dowiesz się KTO takie ślady zostawił i będziesz mógł zapytać GO po co to zrobił.

Strony

Skomentuj