Kolejne informacje na temat rzekomej asteroidy 2015 PDC-H5, która zagraża Ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Od kilku miesięcy narasta histeria związana z tym, że Ziemi grozi podobno zderzenie z dużym ciałem niebieskim. Do kataklizmu ma dojść pod koniec września. Jako dowód w Internecie dystrybuowany jest zrzut ekranu przedstawiający rzekomą zastrzeżoną informację z NASA.

 

Przypomnijmy, że internetowa plotka donosi, jakoby w dniach od 22 do 28 września może dojść do zderzenia naszej planety z dużą asteroidą. We wspomnianym zdjęciu wiadomości internetowej z portalu NASA można przeczytać, że do zderzenia dojdzie właśnie 28 września 2015 roku.

 

Wcześniej NASA dwukrotnie oficjalnie dementowała, że we wrześniu dojdzie do kosmicznej katastrofy. To jednak nic nie dało i plotka nadal żyje własnym życiem, co pewnie potrwa przynajmniej do końca tego miesiąca. Może się też okazać, że całe to zamieszanie z asteroidą to nie wina jednego z apokaliptycznych pastorów (wielebnego Efraina Rodrigueza), jak twierdziły poprzednio media, tylko właśnie agencji kosmicznej NASA.

[ibimage==25289==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Z dokumentu, który krąży po Internecie wynika, że 28 września dojdzie do zderzenia Ziemi z obiektem oznaczonym jako 2015 PDC-H5. Wiadomość jest oznaczona jako zastrzeżona i została przygotowana na zamknięte spotkanie we Włoszech, gdzie w miejscowości Frascati rozmawiano o tym w dniach 13 do 17 kwietnia bieżącego roku.

 

Potem podano cały szereg szczegółów takich jak orbita czy jej ekscentryczność. Zasugerowano, że może to być obiekt wielkości od 100 do 500 metrów. Gdy odkryto to ciało niebieskie znajdowało się w odległości 0,34 AU co odpowiada dystansowi wynoszącemu około 51 milionów kilometrów. W piśmie z NASA sugeruje się, że asteroida może spaść na terenie USA, a konkretnie w Teksasie.

[ibimage==25290==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Co ciekawe 28 września to też czas gdy dojdzie do ostatniego krwawego księżyca w ramach tetrady astronomicznej kolejnych czterech "superksiężyców", do których doszło w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Zbieg takich okoliczności jest czymś rzeczywiście dziwnym i wiele osób może to uznawać za jakiś znak.

 

Sama agencja NASA opublikowała wcześniej niedostępną stronę z ich witryny internetowej, ale w znacznie zmodyfikowanej wersji. W nagłówku nie ma już adnotacji o tajności dokumentu, a jest informacja jakoby był to wcześniej przygotowany scenariusz do rozpatrzenia podczas wspomnianego spotkania International Academy of Astronautics (IAA) 2015 Planetary Defense Conference we Włoszech.

[ibimage==25291==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Problem z tym, że wiele osób nie chce w to wierzyć i postrzegane jest to jako celowa dezinformacja. Wskazuje się na dziwną koincydencje wielkich manewrów wojskowych w USA pod kryptonimem Jade Helm 15, które trwały od 15 lipca do 15 września. Wiele ćwiczeń zostało zorganizowanych właśnie w Teksasie, który miałby być miejscem upadki kosmicznej skały.

 

Wygląda na to, że obecnie NASA może sobie dementować ryzyko zderzenia z asteroidą nawet codziennie i dopóki nie skończy się wrzesień ta teoria spiskowa może się stać najwyżej coraz bardziej popularna w Internecie.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika b@ron

innemedium jest super stroną

innemedium jest super stroną i zaglądając tu wiem że warto Smile w sumie to długo szukałem stron tego typu i powiem wam że tu jest klimat Smile w zasadzie ta strona konkurencji nie ma i nie sądzę by kiedyś nieudolne próby stworzenia podobnego portalu, zagroziły jej choć w najmniejszym stopniu Smile jak mi się uda to z bożą pomocą i ...admina wstawie dziś arta który bedzie dotyczył między innymi tej "kosmicznej katastrofy" Smile

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika WORMITZ

Umysł abstarkcyjny jakim jest

Umysł abstarkcyjny jakim jest obdarzony człowiek w przeciwieństwie do zwierząt ma różne zdolności Jeden to ten ,że jako jedyny gatunek stworzyliśmy cywilizacę a z nią kulturę ,religię,przemysł,sztukę drugi to fakt tworzenia dziwnych stanów z pogranicza jawy i snu. Do nich zaliczamy jasnowidzów i wszelkiej maści straszaki bo jako gatunek mamy to chyna we krwi. A co się tyczy asteroidy/komety/meteorytu tak naprawdę mamy mało co do gadania jak ,gdzie i kiedy pierdyknie. Oczywiście sa filmy SF o bohaterskich pilotach,geologach ,etc ale niestety nici z tego a ci co przeżyją to cofka tak gdzieś do początków XIX (bez prądu,telefonu,internetu).

Portret użytkownika sceptyyk

Załóżmy że "coś" do nas

Załóżmy że "coś" do nas leci... Wiadomym jest, że określona ilośc decydentów i innych wie o tym... A teraz, zadajmy sobie pytanko, komu jest lepiej-łatwiej, czy nam z naszą niewiedzą, czy im z ich wiedzą?...  Smile  Pozdrówka  Smile

Portret użytkownika magi74

  I tak oto trwa sianie

  I tak oto trwa sianie nieprawdy w tym co prawdziwe i odwrotnie. Ludzie sa juz tak oglupieni, ze nie maja pojecia co szczere a co falszywe. Warto sluchac swoich przeczuc, swojej intuicji. Mysle, ze nic inego nie pozostalo. I tak w razie " W" nic nam nie pomoze.

Strony

Skomentuj