Kolejne latające miasto było widziane nad Chinami

Kategorie: 

Źródło:

Kolejny już raz mieszkańcy Chin zaobserwowali fenomen optyczny określany przez niektórych jako „latające miasta”. Zjawisko miało miejsce 18 marca w prowincji Liaoning w północnowschodnich Chinach nieopodal miasta Dalian.

 

Nie jest to bynajmniej pierwsza tego typu obserwacja na terenie Chin. Jeszcze w zeszłym roku w październiku pojawiło się kilka raportów i zdjęć dziwnych latających miast pojawiających się nad Foshan a kilka dni później również Jiangxi. Co ciekawsze bardzo podobny fenomen został zauważony również w Wielkiej Brytanii nad miejscowością Hastings.

 

Wcześniejsza obserwacja z Chin

Obserwacja z Hastings

W tym wypadku latające miasto miało ukazać się nieopodal portu i być widoczne przez dość długi czas. W całej tej sytuacji niepokoić może nieco fakt, że o ile doniesienia mówią o tysiącach świadków tego zdarzenia, to do tej pory jedyne ujęcia jakie dotarły do internetu to conajwyżej kilka zdjęć i filmów.

 

Rzekome zdjęcie z miejsca zdarzenia

Mimo to z nagrania należącego do chińskiego odłamu stacji CCTV NEWS można wyczytać całkiem sporo. Zgodnie z nim dziwne struktury, które ukazały się w chmurach rzeczywiście prezentują się jak budynki, a co ważniejsze wyraźnie widać, że są one statyczne w stosunku do otaczających je chmur.

Na tą chwilę trudno orzec czym tak naprawdę mogą być owe budowle, ale tak jak i w zeszłym roku, teoretycy spiskowi odwracają wzrok w kierunku CERN i ich Wielkiego Zderzacza Hadronów. Sugeruje się, że za dziwnymi zjawiskami stać mają rzeczywistości alternatywne, które z powodu działalności LHC ścierają się z naszym światem ukazując właśnie takie dziwne budowle.

 

Należy jednak pamiętać, że są też inne rozwiązania, które w równym stopniu mogą tłumaczyć te zjawiska. Zgodnie z opinią chińskich meteorologów odpowiedzialność za ten fenomen ponosi optyczna iluzja zwana znana wielu ludziom pod nazwą Fata Morgana. Ile jest w tym prawdy a ile domysłów ? Trudno powiedzieć, ale cała ta sprawa jest piekielnie interesująca.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Inter

K....a.. ja w to wierzę.

K....a.. ja w to wierzę. Kiedyś szedłem na spacer z psem polną dróżką którą chodziłem juz chyba tysiąc razy i nagle ni z tad ni z owąd wyszedłem na ogromną szeroką autostradę. Która prowadziła do jakiegoś Wielkiego, nieznanego mi szklanego Miasta.. Gdzie domy, a raczej całeosiedla były w kształcie szklanych piramid. Idąc ta autostradą myślałęm po pierwsze gdzie ja jestem, po drugie dlaczego ta autostrada jest pusta..? Gdy jakimś cudem wrociłem spowrotem na polanę był juz wieczór, było już ciemno. A na spacer z pieskiem wyszedłem rano...

 

Portret użytkownika jaa

CERN itp. to chyba nie, bo

CERN itp. to chyba nie, bo przecież w różnych bajkach są historie o pojawiających się miastach, grodach itp., które po jakimś czasie znikają. I, że gdy je widać, to widać nawet ludzi, którzy coś robią, zachowują się "normalnie". Może ta, tak zwana fatamorgana to kilka różnych zjawisk, trochę podobnych. A, może to zjawisko ma związek z jakimś tunelem przestrzennym. Skoro w różnych rejonach Ziemi dochodzi do różnych nietypowych "zjawisk", to takie projekcje mogą być skutkiem. To, jak z rzeką, która może przez wiele kilometrów płynąć spokojnym nurtem, ale raz na jakiś czas, albo w jakimś jednym miejscu, może zmieniać całkowicie sposób przemieszczania się.

Portret użytkownika Cabaj

Zamiast wysłac jakiś

Zamiast wysłac jakiś helikopter by podleciał bliżej i opisał jak to z bliska wyglada...porobił zdjęcia....to stoi takie żółtko i filmuje rolmopsem.Na szczęście u nas nie ma latających miast,"duchów",ufonautów,stworów,yeti,cipokabrów,stwórców, itd...u nas nie ma nic.

Portret użytkownika Mezzerschmitt

Wpiszcie w googlu nazwę

Wpiszcie w googlu nazwę powyższego miasta i zwróćcie uwagę na budynki.... Film to po prostu ujęcia miasta we mgle kręcone z jakiegoś wzgórza... Kolejny raz wyszukiwarka internetowa jest pomocna w demaskowaniu totalnej bujdy... 

Portret użytkownika promagna

Krzywa geodezyjna toru lotu

Krzywa geodezyjna toru lotu promieni światła w niwelatorach geodezyjnych i ogólna teoria względności wyjaśnia tę sprawę. Te zjawisko jest prawdziwe, to nie jest jakaś tam Fata Morgana. Promienie z lasera wypuszczone poziomo zakrzywiają swój tor lotu do góry. Fizycy to nazywają refrakcją, ale to zupełnie inne zjawisko związane z konwekcją. Światło podąża zgodnie z zakrzywieniem czasoprzestrzeni w stronę masywnego centrum, które je ściąga. Centrum grawitacyjne nie pochodzi z jądra Ziemi

Strony

Skomentuj