Kolejny cylindryczny obiekt widziany w okolicy mgławicy Oriona!

Kategorie: 

Źródło: Moonshot23

Mgławica Oriona (znana także jako Messier 42, M42 lub NGC 1976) jest rozproszoną mgławicą usytuowaną w Drodze Mlecznej, znajdującą się na południe od Pasa Oriona i jak zapewne się domyślacie, stanowiąca fragment gwiazdozbioru Oriona. M42 jest najbliższym Ziemi regionem masywnego formowania się gwiazd. Nie powinno więc nikogo dziwić, że zaobserwowanie w jej okolicy niezwykłego obiektu, który wyraźnie przemieszczał się w tym obszarze nieba, wywołało falę zainteresowania.

 

Obserwacja o której mowa, miała miejsce 7 listopada 2018 roku. Youtuber o pseudonimie Moonshot23 zauważył wtedy ogromne UFO w kształcie cygara w pobliżu Mgławicy Oriona M42. Jego zdaniem, dziwna struktura zaobserwowana w pobliżu tej mgławicy wyraźnie przemieszczała się w kolejnych klatkach nagrania. Oczywiście należy chyba w tym miejscu nadmienić, że wspomniany obiekt nie znajdował się w samej Mgławicy a poprostu w drodze pomiędzy nią i naszą planetą. 

Informacja nad którym obszarem nocnego nieba zaobserwowano ten niezidentyfikowany obiekt jest jednak dość istotna, biorąc pod uwagę bardzo podobne odkrycie poczynione jeszcze w ubiegłym roku. Jeszcze 29 listopada 2017 roku, obserwator nieba z amerykańskiego stanu Północna Karolina zbierał dane dotyczące Mgławicy M42 i gwiazdozbioru Oriona. Korzystał on z danych astrograficznych pozyskanych z urządzenia Newtonian Telescope. Jednak nagle na ekranie jego laptopa pojawił się gigantyczny obiekt UFO w kształcie cygara, który uchwycił w 5 klatkach na 30,2 sekund filmu.

Wtedy, mężczyzna pomyślał, że dreszczyk emocji się skończył, jednak na ekranie jego laptopa pojawiło się kilka innych obiektów, które również uchwycił w sekwencji 5 klatek na 30,2 sekundy. Wyraźnie widać tam ruch obiektów, które faktycznie mogłyby być jedynie kosmicznymi skałami, ale równie dobrze czymś więcej. Biorąc pod uwagę niezwykłą fascynację naszych starożytnych przodków konstelacją Oriona, która objawia się chociażby w umiejscowieniu poszczególnych piramid na płaskowyżu w Gizie, wszelkie tego typu odkrycia powinny nas interesować. Szczególnie jeśli tak jak tutaj zdarzają się one regularnie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika wlasciciel cylindrycznego ufo

a pamiętacie tą kosmiczną

a pamiętacie tą kosmiczną bagietkę co wykonywała dziwne ruchy? prawdopodobnie też wypuszczała z wnętrza gazy,może to nie gazy a  spaliny z silników jonowych które nadały temu obiektowi taki dzziwny sposób poruszania się.bo faktem jest że dziwny ruch wywoływany być mógł przez emisję gazów,jeśli emisja była ale to nie gazy to co?

na youtube można znaleźć filmik z bodajże 2013 2014r gdzie jakiś facet  nagrywał ogromne stacje orbitalne w tamtych rejonach w tym jedną co się składała/rozkładała. były też pokazane cylindryczne obiekty ale troszkę inne niż ten

pytanie rodzi się,jak skonaktować się z tymi  statkami kosmicznymi,dlaczego latają tak daleko a nie w pobliżu nas,jakie mają zamiary? sądząc po realiach ewentualna inwazja z kosmosu nam nie grozi ale strach zawsze pozostaje bez względu na ewentualne intencje tych statków.

 

 

Skomentuj