Kolejny monolit został odnaleziony w Teksasie

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Najnowszy z serii monolitów został odnaleziony w mieście El Paso w stanie Teksas. Struktura pojawiła się na parkingu lokalnego centrum handlowego i kompleksu rozrywkowego The Substation. 

 

Video opublikowane na Twitterze przez lokalnych mieszkańców ujawnia, że struktura była pusta w środku i sugeruje jest lekka i „nie jest solidna”. Niedługo po jego odnalezieniu monolit został usunięty za pomocą ciężarówki przez mieszkańców, co zostało upublicznione na przez social media.

Kilka godzin po odkryciu obiektu, zauważona została grupa lokalnych ludzi, która wyciągnęła strukturę z zniemi, załadowała je na swojego Pick-upa i odjechała. Grupka została zatrzymana przez policję niedaleko pobliskiej stacji benzynowej. Policja nie mogła jednak podjąć dalsej akcji, gdyż nie można było ustalić, kto jest właścicielem obiektu, a demontaż bezpańskiego obiektu w miejscu publicznym nie jest karalne.

 

Kilka godzin po usunięciu obiektu do stworzenia monolitu przyznał się Rick Guerrero. Postawił go on późnym wieczorem, po otrzymaniu pozwolenia od właścicieli centrum. Gurerrero stworzył obiekt, bo sądził że będzie on interesujący dla lokalej społeczności. Autor postanowił nie zgłaszać kradzieży na policję, gdyż szacowana wartość materiałów instalacji nie przekracza 25$, a jego intencją nigdy nie było zarobienie pieniędzy. Ma on też nadzieję, że osoby odpowiedzialne za demontaż monolitu "przeznaczą zarobione w ten sposób pieniądze na pomoc innym w okresie światecznym.

 

Jest to piąty serii monolitów, pierwszy z których został odnaleziony na pustyni Utah. Od tego czasu odnaleziono inne, na wzgórzu w Rumunii, na szcvzycie góry w stanie California, czy na wyspie Wight. Część z nich zniknęła tajemniczo niedługo po ich odkryciu.

 

Do stworzenia monolitów  z Utah przyznał się kolektyw artystów przedstawiających się jako The Most Famous Artist. Jego pojawianie się wywołało zainteresoanie ludzi na całym świecie, oraz pojawianie sie coraz większej liczby podobnych struktur na całym świecie. Z niecierpliwością czekamy, gdzie pojawi się kolejna tajemnicza struktura.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj