Kolonizacja Marsa będzie zarezerwowana tylko dla elit?

Kategorie: 

Źródło: BPEarthWatch

We wrześniu zeszłego roku, Elon Musk wypowiedział się w Guadalajarze na temat swojej wizji kolonizacji Marsa dzięki projektowi firmy SpaceX. Jego plan zakłada wysłanie milion osób na Marsa, z czego koszty na osobę będą oscylować pomiędzy 100 a 200 tys. dolarów.

Milion osób będzie wymagał ogromnej infrastruktury budowlanej. Pytanie brzmi kto zajmie się rozwijaniem tak ogromnego przedsięwzięcia? Czy inżynierowie i budowniczy będą pierwszą grupą, która znajdzie się na Marsie? Czy surowce potrzebne do budowy również będą tam wysyłane?

Interesujące jest też to, że Elon Musk próbuje dokonać tego wszystkiego bez udziału organizacji pozarządowych. Program finansowany z „czarnego budżetu” prawdopodobnie nie jest tylko przedsięwzięciem rządu USA, czy NASA. Operacja ta jest o wiele bardziej złożona. Do kolonizacji Marsa ma się przyczynić wybrana grupa osób, która może stworzyć odseparowaną „lepszą cywilizację”, która będzie miała dostęp do najnowszych zdobyczy nauki oraz badań.

Pojawiające się ostatnio obawy sugerują, że taka enklawa miałaby powstać tylko dla wpływowych i bogatych osób. W razie niebezpieczeństwa na Ziemi – kataklizmu bądź wojny atomowej – grupa wybranych byłaby bezpieczna na innej planecie. Oczywiście taka operacja powstałaby w ścisłej tajemnicy, jednak zdjęcia satelitarne z Marsa mogłyby uchylić rąbka tajemnicy w tej sprawie. Chociaż na tą chwilę nie można tego udowodnić, ostatnie inwestycje możnych tego świata w bunkry i inne formy zabezpieczenia na wypadek wojny muszą budzić podejrzliwość niektórych osób. Zreszta, możliwe jest, że pierwsze grupy techników przygotowują się do drogi na Marsa lub już tam są i w tajemnicy budują odpowiednią infrastrukturę. Tak czy inaczej, przeciętni ludzie najprawdopodobniej nie dowiedzą się nigdy prawdy na ten temat

Elites Preparing the Space Ark!

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Prawda

Oczywiście, że tak będzie

Oczywiście, że tak będzie przyszłe pokolenie Sorosów lub innych "Elit" zrobią sobię Apokalipsę za naszej Ziemii, a sami będą oglądać z Marsa nasz zagładę, a raczej zagładę naszych przyszłych pokoleń bo my raczej tych czasów nie dożyjemy.

Strony

Skomentuj