Kolosalny Angkor - tajemnica megalitycznej Kambodży

Kategorie: 

Źródło: Argonauta.pl

Kambodżański kompleks budowli Angkor, jak sama nazwa wskazuje, to obszar o wielkim zagęszczeniu przedziwnych megalitycznych konstrukcji, pośród nich największa to Angkor Wat. Słowo Angkor to miejscowa forma słowa nokor które pochodzi od sanskryckiego słowa nagara, oznaczającego miasto, natomiast Wat to słowo oznaczające świątynię, mamy więc tu miasto świątyń.

Wsród megalitomaniaków to miejsce jest znane z utrwalonego tam, na skalnych ścianach budowli - dinozaura. Cały obszar stanowi ogromną zagadkę. Występują tam wyrazne elementy świata megalitów, znakomicie obrobione skalne głazy, dopasowane do siebie z niewiarygodną precyzją i na wielkiej powierzchni !

Oprócz tego, dzisiejsi budowlańcy, a także specjaliści od konstrukcji wodnych fos zastanawiają się nad skomplikowaniem i ogromem niewyobrażalnej pracy jaka została włożona w wykonanie gigantycznej ilości kanałów Angkoru, i to nie byle jakich, musiały być w dawnych czasach opracowane i wykonane na niebywałą skalę, z zastosowaniem nieznanych technik obrabiania twardej skały, jej grawertowania oraz ich/jej przypasowania(patrz zdjęcie poniżej), a przecież ewolucjoniści uważają o pradawnej ludzkości, jako o owłosionych debilach, biegających z maczugami.

W roku 2018 na kanale Discovery Science pojawiła się seria programów pt.: "Zagadki Ziemi"(ang. "What on Earth?"), jest to cykl prezentacji bardzo ciekawych zdjęć powierzchni Ziemi, zrobionych przez satelity geostacjonarne, część z nich jest wyjątkowa. W lipcu 2018 wspomniany kanał opublikował materiał o nazwie "W poszukiwaniu króla Artura" (ang. "Finding King Arthur" - do obejrzenia w doklejonym tu filmie), w nim autorzy i publicyści oraz poszukiwacze zaginionych cywilizacji stwierdzają o Angkor, za naukowcami analizującymi zdjęcia z satelitów oraz techniki LIDAr, co następuje: "Kompleks Angkor rozciągał się na setki kilometrów kwadratowych, odkryto tysiące domów na powierzchni setek mil, populacja wynosiła 750 tysięcy ludzi, wielkością starożytne miasto było zbliżona do obecnych mega miast."

Z innych badań wypływa jeszcze więcej zadziwiających danych o tworzeniu w tamtym rejonie, ale i w zamierzchłej przeszłości wielkich sztucznych jezior, kanałów wodnych, rozciągających się na wiele setek kilometrów, do tego dochodzą ogromne, wręcz gigantyczne połacie, na których prowadzono dobrze zorganizowaną uprawę, mającą zapewnić starożytnym wegetarianom - megalitycznym mega miastom wyżywienie.

Istnieje silna przesłanka, że Angkor był gigantycznym siedliskiem, na którym żyło społeczeństwo oddane (hinduistycznej megalitycznej)wiedzy o istotach z innego wymiaru, praktykowali świętą geometrię, znali drogi prowadzące do Nieba, do innych przestrzeni, byli na tyle w tym zaawansowani, że wznosili straszliwie skomplikowane konstrukcje, w których i na których zakodowali symbolicznym językiem tajemnice wszechświata i innych wymiarów.

Kolosalny Angkor to przedsięwzięcie na wskroś religijne ! Potęga i ogrom środków jakie tam zastosowano może nasuwać pewne skojarzenia: ludzie tam przebywający byli skupieni na specjalnej wiedzy, na umyśle, na myślach, na duchu i na istotach nadprzyrodzonych. Prowadzono tam tytaniczną pracę umysłową, występowało bezkresne-podniebne skupienie, co jest cechą charakterystyczną buddyzmu i technik tantrycznych.

Gdy się spogląda na lotnicze zdjęcia megalitycznego siedliska Angkor Wat, i jeśli porównać je do dzisiejszych wysoko scalonych układów elektronicznych, zajmujących się już procesami "myślowymi", albo operacjami matematyczno-logicznymi, to przychodzi nieodparte wrażenie, że może mieć to związek z wyglądem konstrukcji megalitycznych ,w których, jak wspomnieliśmy, występowały podobne zjawiska "przemiany" danych umysłu-duszy, na inne procesy, w tym czterech elementów...? W przypadku buddyzmu, nie można nie wspomnieć o bodhisatwie, co znaczy dosłownie: przebudzone dobro ! Oprócz chrześcijaństwa jest to jedyna filozofia/religia gdzie jest mowa o miłosierdziu, co tak na prawdę ma swoją kulminację w osobie Jezusa Chrystusa - starożytnej tajemnicy Alew i Taw !

Czy nie jest tak, że ludzkość przestała myśleć, posługiwać się własnoręcznie/własnoumysłowo logiką i analogią oraz sztuką duchowej symboliki, stając się w wielu przypadkach przysłowiowymi "nowoczesnymi, postępowymi i bezdusznymi umarlakami" ?! " Lecz Jezus mu odpowiedział: Pójdź za Mną, a zostaw umarłym grzebanie ich umarłych!" Ewangelia Mateusza 8.21-22

What on Earth S04 - Ep09 Finding King Arthur

https://www.youtube.com/watch?v=0JB5w5lRRck

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Polsky

Homosapiens jak sie rozpisze

Homosapiens jak sie rozpisze to porównuje młot do kowadła nie ujmujac mu pracy którą w to wszystko wkłada. Żeby porównać kompleks świątyń do podzespołów komputerowych trzeba naprawde mieć wysokie loty. Mam nadzieję, że chociaz czesc tego co on wypisuje jest prawdą nie tylko jego wyobraźnią bo naraża ludzi na pranie mózgu. Czy to też jest część zakazanej archeologii? Ps. Homoś nie dodawaj kwestii Jezusa do swoich przemysleń bo tracisz. 

Portret użytkownika ascendant_149

Najwyraźniej musieli przejść

Najwyraźniej musieli przejść do następnej (patrz także dzisiejszej) ery w  technologii nano i micro. Mozna sie tylko domyślac jak to będzie przebiegało. Ciągle i wszędzie o tym mówi i pisze się. Dzisiaj obecne komputerowe układy scalone już są zbyt duże i niepotrzebne. Nadchodzi era biorobotów i cheep-ów oraz neuropołączeń. Ciekawe jak pozbędą sie "smieci". Pewnie tak samo jak poprzednio.

Jezus ? - moze tym razem na to nie pozwoli .... skoro za nas umarł lub też to własnie jest jedyna droga i sposób. Pytanie tylko: za kim (Kim) się opowiesz.

Portret użytkownika SM

Po pierwsze primo Pytanie

Po pierwsze primo Smile Pytanie moim zdaniem bardzo wazne.... po co ? Po co cywilizacji ( ponoc malo gramotnej ) budowanie takiego cuda ? Wybudowanie tego wymagalo ogromnej wiedzy, srodkow i sily roboczej o artyzmie wykonawcow nie wspominajac. Po drugie primo Smile Skoro juz to wybudowano i tak bylo doskonale technicznie, dlaczego zostalo opuszczone ? Moze ktos dostrzega, ze przy kazdej okazji miesza sie do tego wiare/kult ?! Historia pokazuje, ze jakis wladca wpada na pomysl wybudowania sobie zamku/twierdzy dokleja do tego jakas swiatynie a pozniej powstaje miasto ( nie odwrotnie ). Wiec jak wytlumaczyc miasto z 750 tys ludzi zyjacych tam tylko dlatego, ze byla tam swiatynia?! 

Portret użytkownika Kmieciu

Standardowa taktyka

Standardowa taktyka archeologów: "Nie wiemy co to k*** jest, to napiszemy obiekt sakralny". U nas na oczyszczalni podczas modernizacji wykopali... no nie wiadomo co z czasów rzymskich, no to zara "pozostałości obiektu sakralnego". Zresztą tę taktykę potwierdziła znajoma pani od wojewódzkiego konserwatora zabytków.

 

Strony

Skomentuj