Komecie ISON mogą towarzyszyć inne obiekty

Kategorie: 

google, youtube

Ostatnimi czasy pojawia się coraz więcej  informacji w postaci filmów i zdjęć dowodzących, że komecie ISON, która została nazwana "kometą stulecia" towarzysza jakieś obiekty. Wiele osób wiąże jej pojawienie się z przybyciem mitycznej Nibiru.

 

Wszystko zaczeło się od zdjęc z 16 stycznia 2013 roku. Pokazywały kometę ISON przemieszczającą się na nocnym niebie i zdawało się, że towarzyszą jej jakieś dwa obiekty. Astronomowie tłumaczyli, że to nic innego jak tak zwane "hot pixels", typowe zjawisko przy astrofotografii.

Na poniższym zdjęciu dokładnie widać kolejne rzekome obiekty, które niektórzy uważają za "ciała niebieskie" towarzyszące owej komecie.

Astronomowie w ogóle mało wiedzą o kometach i nie ma w tym nic dziwnego, że zgadują jak rozwinie się sytuacja z kometa ISON. Moze być bardzo jasna, albo rozpaść się na kawałki od żaru Słońca. Ostatnio zadziwia ich również to dlaczego jej jasność przestała rosnąć zgodnie z planem. Twierdzą wręcz,  iż może okazać się ona nie "kometą stulecia" a klapą "stulecia". Do jej przylotu pozostało nam jeszcze trochę czasu bo to nastąpi dopiero w listopadzie i do tego czasu zapewne dowiemy się czy leci sama i jaki spektakl zaprezentuję nam na niebie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika pasjonat

Wszystkie punkty na fotce

Wszystkie punkty na fotce rozmazane jedynie 2 obiekty w kolku sa jakby domalowane w paincie ostre i wyrazne nie posiadaja rozmycia konturów. Dopiero pozostałe zdjecia wydaja sie prawdziwe. Nasa jeszcze niezdementowala;) ?

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika c

ciekawy sposob na

ciekawy sposob na oszczedzenie paliwka, podpiac sie pod komete i korzystajac z jej pedu podrozowac. woda pewnie tez by sie na miejscu znalazla, wiec po problemie i jazda przez galaktyke.

Portret użytkownika Sylar

I SON ?? kometa tysiaclecia?

I SON ?? kometa tysiaclecia? jasniejsza niz ksiezyc w pelni? widoczna w bialy dzien? Tak mowi NASA wyslali specjalnego satelite do sledzenie tej komety, oj mam nadziej ze bedzie ciekawie.Kometa nigdy nie leci sama tylko ciagnie za soba mniej albo wiecej, zalezy od pola grawitacyjnego komety, obiektow z obloku Oorta. Z symulacji wyglada wszytko w porzadku poza jednym faktem ISON przeleci bardzo ale to bardzo blisko Marsa i nie wiadomo co sie moze wydarzyc. http://www.youtube.com/watch?v=40wICUY5VmU

Portret użytkownika Martial Law

A czy to ważne przez jakie

A czy to ważne przez jakie medium sięgasz po wiedzę? Niedługo będziesz mógł kolego obejrzeć sobie tylko to co usrael ci pozwoli. I tyle będzie po twojej złośliwości. Na tym polega wolna wola że słuchasz, uczysz się, mówisz to co masz na myśli a jeśli nie potrafisz zrozumieć tak prostych rzeczy - powstrzymaj się od tego typu komentarzy. 
Wszyscy będą ci wdzięczni.
Pozdrawiam
ML

Strony

Skomentuj