Kometa Elenin zaczyna się szybko zbliżać do Ziemi

Kategorie: 

ISON-NM

Kometa Elenin zaczyna marsz w kierunku Ziemi. Należy zauważyć, że od kwietnia do czerwca, kometa nie zbliżała się do naszej planety, ale poruszała się równolegle z nią. Tuż na początku lipca, kometa zacznie się bardzo szybko poruszać w kierunku Ziemi.

 

Pod koniec czerwca 2011 r., Kometa Elenin przetnie orbitę czwartej planety Układu Słonecznego - Marsa. Należy jeszcze raz chcę podkreślić, że kometa przejdzie 35 000 000 km od Ziemi. Jest to absolutnie bezpieczna odległość. Znajdzie się tylko trochę bliżej Ziemi niż druga planeta, Wenus.

 

Obok można zobaczyć obraz komety zrobiony 21 czerwca w obserwatorium ISON-NM. Na ziemskim niebie kometa znajdzie się bardzo blisko Słońca, i wkrótce niemożliwe będzie jej zaobserwowanie, będzie ukryta przez promienie Słońca.

 

C/2010 X1 (elenin) nie pojawi się na niebie z tego powodu aż do początku października, kiedy będzie widoczna przez lornetkę, a może nawet gołym okiem.

 

W czasie, gdy kometa jest niezauważalny przez ziemskie obserwatoria, będzie można ją obserwować ze słonecznych teleskopów.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Skomentuj